Koszyk 0
Opis:
Wyjątkowe połączenie mitu, magii i romansu…Sasha Riggs maluje niesamowite obrazy, pełne dziwacznych postaci i koszmarów, które dręczą ją w snach. Pod wpływem swoich wizji udaje się na grecką wyspę Korfu. Spotyka tu pięcioro młodych ludzi obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Muszą połączyć siły, by uratować świat przed zagrażającym mu niebezpieczeństwem ... Sasha próbuje walczyć ze swoim przeznaczeniem. Jej towarzysz, obdarzony czarnoksięską mocą Bran, pomaga dziewczynie uwierzyć w siebie i razem z pozostałą czwórką rozpoczynają poszukiwania gwiazdy ognia, ukrytej w podmorskiej jaskini. Tuż obok nich czai się jednak ktoś, kto uczyni wszystko, byle tylko im przeszkodzić. Rozpoczyna się wielka próba...Jeżeli chodzi o prawdziwy romans, to nikt nie pisze ich lepiej, niż Nora Roberts.„Booklist”Nora Roberts to zdecydowanie najpopularniejsza amerykańska autorka romansów. „The New Yorker”Nora Roberts po raz kolejny sięga po sprawdzone tematy – przyjaźń, lojalność i przede wszystkim – miłość. Fani będą zachwyceni.  „USA Today”Roberts po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w dziedzinie opowiadania historii.„Publishers Weekly”Nora Roberts jest autorką ponad 200 romantycznych powieści. Pod pseudonimem J.D. Robb pisze również bestsellerowe kryminały futurystyczne. Wydrukowano ponad 400 milionów egzemplarzy jej książek. „Gwiazdy fortuny” to pierwszy tom nowej trylogii romansów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nora Roberts
  • 2016
  • 1
  • 400
  • 195
  • 125
  • 978838069-311-1
  • 9788380693111
  • ZD7SN

Recenzje czytelników

Gwiazdy fortuny

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszy tom trylogii "Gwiazdy fortuny" (ang. "Guardians Trilogy"

Nora Roberts w wersji paranormalnej. Zdecydowanie taką ją lubię. Może nie aż tak bardzo jak sensacyjną, ale znacznie bardziej niż harlequinową.

Legenda mówi, że przed laty gdy swoje panowanie objęła nowa królowa trzy boginie spotkały się aby stworzyć dla niej prezent doskonały. Wyczarowały więc trzy gwiazdy, w których zalękły niezwykłe moce. Niestety czwarta bogini, władająca ciemnością Nerezza ... postanowiła pokrzyżować im szyki. Musiały więc ukryć swoje gwiazdy przed złymi mocami.

Teraz nadszedł czas, gdy niezwykłe podarki muszą zostać odnalezione. Dokonać ma tego grupa sześciu osób o niespotykanych zdolnościach, których przeznaczenie sprowadzi na piękną wyspę Korfu, gdzie przyjdzie im stoczyć nie jedną walkę z wysłannikami Nerezzy.

Spoiwem całej grupy jest Sasha - jasnowidzka i malarka. To właśnie dzięki jej darowi doszło do spotkania wszystkich członków ekipy. Choć pozornie najsłabsza z szóstki towarzyszy, odegra niezwykle istotną rolę w poszukiwaniach pierwszej gwiazdy. To przede wszystkim wokół niej będzie się toczył pierwszy tom trylogii, oraz wokół Brana - czarnoksiężnika, którego umiejętności uratują ich wszystkich z poważnych tarapatów. Oprócz głównych bohaterów, których połączy wzajemne pożądanie, poznamy wszystkich pozostałych członków ekipy, ale bliższe z nimi spotkania zapowiadają się na kolejne tomy cyklu.

"Gwiazdy fortuny" to wiele trzymających w napięciu chwil, pasjonujące sceny walki, magia i piękno śródziemnomorskiej wyspy. Autorka wiele pracy wkłada, aby oddać cudowny klimat i atmosferę Korfu. Dzięki temu, czujemy się w pełni obecni w świecie otaczającym bohaterów. A ponieważ miejsce akcji to Grecja, ja zostałam kupiona, już od pierwszych chwil, gdy bohaterowie meldują się w hotelu.

Książka napisana jest, jak na Norę Roberts przystało, w bardzo dobrym stylu. Daje się zauważyć charakterystyczny dla niej sposób kreowania postaci. Ścisłe zżycie się z bohaterką kobiecą i pozostawienie odrobiny tajemniczości w stosunku do mężczyzn. Do tego bardzo spójna fabuła, trzymanie się chronologii i raz obranej drogi prowadzenia akcji. Nie można doczepić się do niczego w tej kwestii.

Na prawdę nie mogę się doczekać kolejnych części. Już zastanawiam się kogo autorka uczyni bohaterami głównymi następnej książki. W jakie pary połączy pozostałą czwórkę. Chociaż daje nam całkiem spore podpowiedzi w tej kwestii, to jednak zostawia pewną niepewność, czy nasze spekulacje są poprawne. A wątek przygodowo-paranormalny również zapowiada się bardzo obiecująco. Już mnie zaczyna ściskać w dołku z niecierpliwości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Magicznie, mitologicznie, romantycznie

Ocena:
Autor:
Data:
"Tak wyraźnie usłyszała, jak woda uderzyła w skałę, jakby ktoś szarpnął strunę harfy. Potem spadła kolejna kropla... połyskując w świetle i wydając... miłe dla ucha dźwięki."

Książka wpasowała się w mój nastrój, poszukiwałam właśnie przyjemnej i ciepłej powieści, otoczonej romantyczną nutką, pełną tajemnic i magii. Spełniła moje oczekiwania, ale również mogłam nacieszyć się sporą dawką mitologicznych akcentów, poznać pradawne boginie księżyca, zrozumieć znaczenie klejnotów z lodu ... ognia i wody, a także odczuć wraz z bohaterami skutki silnych zaklęć i uroków. Z zainteresowaniem śledziłam losy głównych postaci powieści, osób obdarzonych nadprzyrodzonymi siłami i mocami, a wysłanymi przez przeznaczenie na poszukiwanie gwiazd i ocalenie światów przed katastrofą. Dobro walczy ze złem, jasność z ciemnością, otwartość umysłu z zaślepieniem, prawda z kłamstwem, strach z odwagą. Wszystko napisane i przedstawione czytelnikowi w pięknym stylu, z lekkością, czarując słowami i emocjami.

Fabuła mocno wciąga nas w ten mitologiczno-magiczny świat, z ciekawością podążamy szlakiem przygód Sashy, Rileya, Brana, Sawyera, Anniki i Doyla, podpatrujemy ich zmagania z czarnymi mocami, bezwzględnością i okrucieństwem Matki Ciemności, ryzykownymi wyzwaniami stawianymi przez los, niebezpieczeństwem i śmiertelnym zagrożeniem. Widzimy jak coraz większe znaczenie zdobywają takie wartości jak zrozumienie, szacunek, przyjaźń, oddanie, wiara, współpraca i zaufanie. Patrzymy na obietnice prawdziwej radości, spełnienia miłości, powstawania jedności i zrozumienia sensu fascynującej wędrówki. W tych przygodach nie mogło zabraknąć talizmanów, zaczarowanych przedmiotów, symbolicznych znaczeń, mnóstwa sekretów i niedopowiedzeń. Autorce świetnie udało się skomponować intrygującą mieszankę cech i uzdolnień kluczowych postaci, ich pochodzenia i źródeł mocy, z uwagą obserwujemy ich przeobrażenie i dojrzewanie do przypisanych im zadań, choć tak naprawdę wszystko jest jeszcze owiane wielką tajemnicą.

Natychmiast wyczuwamy, że autorka ma bardzo dobrze przemyślany pomysł na ten cykl, stopniowo wprowadza nas w meandry rozwoju wypadków i z wielką umiejętnością zagęszcza coraz bardziej niebezpieczny i intrygujący przebieg wydarzeń, dynamika akcji przyspiesza, pojawiają się zaskakujące sytuacje. Wciągamy się w tę opowieść w miarę jej czytania. Pierwszy tom to niejako wprowadzenie klimatu, przybliżenie idei i zamysłu serii, poznania źródeł i początków niesamowitej historii, zogniskowanie na poszukiwaniu Gwiazdy Ognia, pasji, prawdy, mocy, sił, bezwzględnej sprawiedliwości. Należy przypuszczać, że kolejne spotkania z ulubionymi bohaterami i czarnymi charakterami pogłębią naszą wiedzę o nich samych i dostarczą nam jeszcze intensywniejszej rozrywki czytelniczej, pozostało tyle niewiadomych do odszyfrowania i misji do zrealizowania. Z zainteresowaniem czekam zatem na kolejny tom "Gwiazd fortuny".

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena