Koszyk 0
Opis:
Jadzia jest zachwycona, gdy sąsiedzi proszą ją o opiekę nad ich kotką podczas swojego wyjazdu. Dziewczynka cieszy się, że będzie mogła spędzić z piękną Gwiazdką całe ferie świąteczne! Gwiazdka uwielbia zabawy z Jadzią i wkrótce stają się nierozłączne. Dziewczynka nie wie jednak, że Gwiazdka skrywa pewną tajemnicę. Pewnego dnia, mimo że na dworze był ... o zimno i ciemno, kotka opuściła Jadzię oraz jej ciepły, bezpieczny dom, i postanowiła znaleźć sobie jakąś kryjówkę. Ale dokąd ma pójść? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Holly Webb
  • 2016
  • 1
  • 128
  • 198
  • 128
  • *, 9788379835966
  • 9788379835966
  • ZD57E
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Gwiazdko, gdzie jesteś?

Ocena:
Autor:
Data:
"Gwiazdko, gdzie jesteś?" to historia opowiadająca o losach młodej kotki o imieniu Gwiazdka oraz dziewczynki Jadzi, która pomimo że nie jest jej właścicielką, bardzo kocha ślicznego kociaka. Jadzia nie ma swojego zwierzaka gdyż jej rodzice stanowczo się temu sprzeciwiają. Dziewczynka jest wielką miłośniczką kotów. Znają ją wszystkie kociaki w okolicy i co najważniejsze bardzo lubią ... Gdy pewnego dnia w oknie sąsiedniego domu pojawia się nowy mały kociak Jadzia nie może oderwać od niego oczu. Zwierzak zaprzyjaźnia się z dziewczynką i często odwiedza ją przychodząc do ogrodu dziewczynki. Wtedy właśnie sąsiedzi postanawiają wyjechać na kilka tygodni i Jadzię proszą o opiekę nad zwierzakiem. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa i z niecierpliwością oczekuje na Gwiazdkę we własnym domu. Czy jednak podoła opiece nad kociakiem, który pewnego dnia znika gdzieś bez śladu?

Autorka na kartach książki opowiada dzieciom ciepłą i uroczą historię dlatego najmłodsi przeczytają ją z uwagą i uśmiechem na buźkach. Przygoda Jadzi pokazała, że futrzak może dać całej rodzinie dużo radości i nie zrozumiemy tego jeżeli nie posiadaliśmy nigdy zwierzaka w domu. Co prawda opieka nad kotem wymaga odpowiedzialności i poświęcenia ale jakże wiele w zamian może dać taki obdarzony miłością zwierzak nawet nie sposób wyrazić słowami.

Lekturę czyta się lekko i przyjemnie a jej język jest przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika. Nam książka bardzo się spodobała a losy Jadzi i Gwiazdki wciągnęły. Sama historia nie jest zbyt długa i pozbawiona zbędnych opisów. Warta uwagi jest też spora czcionka, która z pewnością uprzyjemni dziecku czytanie. Polecam tę lekturę wszystkim małym miłośnikom zwierząt, z pewnością wywoła u nich uśmiech na twarzy i idealnie sprawdzi się w jesienne, długie wieczory.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena