Koszyk 0
Opis:
Zaroiło się od postaci... Oto Detektyw Pozytywka i Kacper, pani Miłka i przedszkolaki, Bodzio i Pulpet, wujek Albert i jego kontrabas, Maja, Filip i Potworak, a także cała menażeria zwierząt i niespotykanych bohaterów takich jak kropla deszczu, dym z ogniska czy cygański kapelusz! W tej bogatej i pięknie ilustrowanej - przez Marcina Piwowarskiego oraz Piotra Rychela - antologii zawiera się ... dorobek kilku ostatnich lat najbardziej znanego współczesnego pisarza dla dzieci - Grzegorza Kasdepke. Ta wyjątkowa pozycja prezentuje zarówno teksty zupełnie nowe, jak i te już znane. To świetny prezent dla najmłodszych i młodych czytelników. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Grzegorz Kasdepke
  • 2015
  • 284
  • 222
  • 170
  • *, 9788310-12561-3
  • 9788310125613
  • ZCO5M
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Świetna dla fanów autora

Ocena:
Autor:
Data:
Odkąd zaczęłam interesować się książkami dla dzieci, nazwisko Grzegorza Kasdepke pojawiało się w moim otoczeniu bardzo często. Miałam już okazję poznać urywek przygód pani Miłki i dzieci z przedszkola, a także krótką historię Marysi, która stała się straszliwym smokiem. Obie opowieści bardzo mi się podobały, trudno się zatem dziwić, że nie mogłam się oprzeć zbiorowi różnorodnych tekstów autora, który właśnie pojawił się na rynku ...

W książce Grzegorz Kasdepke dzieciom odnajdziemy historie wielu bohaterów, którzy są znani szerszemu gronu - jest tutaj trzynaście zagadek detektywa Pozytywki, sześć przygód Bodzia i Pulpeta, a także trzy opowiadania o Mai i Filipie. Do tego dochodzi osiem rozdziałów o rozpoznawaniu uczuć i cała masa bajek niezwiązanych z żadnym cyklem. W sumie 63 teksty, z których każdy opatrzony jest pięknymi rysunkami Piotra Rychela i Marcina Piwowarskiego, których barwność i pomysłowość zdecydowanie zwraca uwagę.

Cóż mogłabym powiedzieć - moje serce skradły szczególnie dwa zestawy opowiadań. Pierwszym z nich są niezmiennie historie o uczuciach, które poznajemy dzięki grupie przedszkolaków - moim zdaniem są one cennym źródłem inspiracji dla rodziców, którzy chcą poruszyć ten ważny temat w rozmowie z dzieckiem. Każde opowiadanie jest dodatkowo opatrzone wskazówkami, które mogłyby pomóc w nawiązaniu takiego dialogu, między innymi definicją danego uczucia. Drugą serią, która niezwykle mi się spodobała, były przygody detektywa Pozytywki - niesamowicie wciągające opowieści, które uczą dzieci myślenia przyczynowo-skutkowego i rozpoznawania zależności poprzez rozwiązywanie zagadek.

Myślę, że całość mogłaby być świetnym prezentem, bo wydanie jest piękne, duże i porządne, jak prawdziwa księga bajek. Opowieści powinny spodobać się każdemu dziecku, podobnie jak ilustracje, choć jest to raczej propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym ze względu na język i poziom zaangażowania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna pozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Przez ostatni rok spotkałam się z twórczością Grzegorza Kasdepke wiele razy, ale tylko wirtualnie, bowiem blogosfera była przepełniona zachwytami nad dziełami tegoż autora. Dziecię jednak podrosło i stwierdziłam, że może to już ten wiek i będzie gotowe poznać i ono... Okazja się nadarzyła i jakie są jej skutki? Moja córa każdemu spotkanemu człowiekowi mówi, że "Pani Miłka zakochała się w ogrodzeniu" hihi Mój mąż pomyślał, że dziecko mówi od rzeczy, nikt nie wie o co chodzi ... aż do czasu gdy mała wyjaśnia, że to z bajki. Połknęła Kasdepkowy haczyk :)

Niniejsza publikacja jest podzielona na kilka części.

Bajkolandia to zbiór dwudziestu trzech króciutkich (strona lub dwie) bajek z humorem. Nie było dla mnie dziwne, gdy córa wybrała jako pierwszą do czytania "Co się śni księżniczkom?". Podobały jej się również "Czerwonouchy zając" (morał z bajki już zdążyła wykorzystać w innej bajce czyli zrozumiała), "Wstydliwe gwiazdy" i "Niecierpliwy motyl".

Świąteczne historie w sześciu bajkach opowiadają o czasie Bożego Narodzenia. Przeczytałam wszystkie, ponieważ... nie miałam innego wyjścia mimo, że za oknem gorąco. Nawet mnie podobały się opowieści o pierwszej gwiazdce, Mikołaju a najbardziej byłyśmy obie zasłuchane w bajkę o sercu choinki.

Bodzio i Pulpet, Maja i Filip oraz Nieznane Przygody Kacpra, Podróże z wujkiem kontrabasem, czyli kolejne części antologii to jeszcze więcej bajek, emocji i różnych śmiesznych historii. Bardzo rozweselająca jest bajka o rowerze wujka Leona, kiedy to kierownica i siodełko zostały zamontowane odwrotnie :)

Bardzo ciekawa okazała się dla niemal pięciolatki część o Uczuciach. W bajkach tych autor skupił się na wyjaśnieniu dzieciom na zgrabnych i ciekawych przykładach, dostosowanych do wieku dzieci czym są uczucia i jak je można scharakteryzować. Jak odróżnić je od siebie, jak je rozpoznać. Przez świat uczuć prowadzi dzieciaki główna bohaterka - Pani Miłka wraz z grupą przedszkolaków. Córa największe zainteresowanie wykazywała podczas poznawania Miłości, Szczęścia i Nudy (świetnie potrafi użyć tego określenia, kiedy nikt się nie zajmuje i wtedy właśnie stwierdza, że jej się nudzi).

"Przygody detektywa Pozytywki" oraz "Nieznane przygody detektywa Pozytywki" to już najlepsza rozrywka w całej książce, ale ... dla mamy. Dziecku się podobało, ale raczej same zagadki były dla niej za trudne (4,5-letnie dziecko nie wie jeszcze na przykład o roku przestępnym). Jednak starsze dzieci a do tego lubiące rozwiązywać zagadki detektywistyczne, będą zachwycone, zwłaszcza, że na końcu książeczki znajdują się rozwiązania i zawsze można sprawdzić, czy obraliśmy właściwy tok rozumowania.

Ogromnie się cieszę, że mogłyśmy poznać wreszcie twórczość znanego autora literatury dziecięcej. Moje dziecko było zachwycone zawartością książeczki znacznie bardziej, niż opisywanej niedawno antologii z serii "Moje książeczki". Jednak krótsze utwory bardziej do niej przemówiły, były ciekawsze, bardziej urozmaicone. Kiedy przeczytamy już wszystkie utwory po pięćdziesiąt trzy razy wezmę pod uwagę zaopatrzenie się w inne dzieła pisarza.

"Grzegorz Kasdepke dzieciom" to świetny prezent dla maluchów na każdą okazję. Mamy tutaj całe bogactwo bohaterów - i to nie tylko w ludzkiej postaci - których poznajemy w bajkach znanych już na polskim rynku wydawniczym, ale również pojawiają się nowości. Jeśli dodam do tego genialne i kolorowe ilustracje to uwierzcie lub nie - sama oczu oderwać nie mogę. Ilustratorzy stanęli na wysokości zadania i uświetnili świetne teksty pięknie je obrazując. Gruba księga z niesamowitą zawartością - to naprawdę warto mieć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena