Koszyk 0
Opis:
Trzecia część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. Jesień w górach. Dwie przyjaciółki wybrały się na wędrówkę szlakiem trójkąta jamtlandzkiego. Nagle zaczyna się ulewa i gdy jedna z nich podchodzi zbyt blisko górskiej krawędzi, aby spojrzeć na szumiący w dole potok, ześlizguje się i spada. Obrażenia nie są poważne, ale kobiety dokonują makabrycznego odkrycia. Z górskiego strumienia wynurza się szkielet ręki ... Gdy na miejsce przyjeżdża lokalna policja, okazuje się, że w ziemi spoczywa więcej ciał. Policyjny profiler i psycholog Sebastian Bergman z krajowego wydziału zabójstw wyrusza w stronę Jamtlandii, aby zidentyfikować ofiary i wszcząć śledztwo, w którym początkowo nic się zgadza. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
  • 2013
  • 0
  • 492
  • 210
  • 135
  • *, 97883-75546675
  • 9788375546675
  • ZB0LU

Recenzje czytelników

Gorąco polecam., świetny kryminał.

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem pod ogromnym wrażeniem całej trylogii. Mam nadzieję, że na tych trzech tomach się nie skończy, tym bardziej, że wiele wątków nie zostało doprowadzonych do końca.
Po rewelacyjnych Ciemnych sekretach, Uczeń był odrobinę(ale tylko odrobinę) słabszy. Jednak Grób w górach to znowu powrót autorów do szczytowej formy. W obu książkach nadal śledzimy losy genialnego psychologa Sebastiana Bergmana oraz policjantów z sekcji do spraw zabójstw. Wątki kolejnych śledztw ... jakie prowadzą przeplatają się z ich życiem osobistym i niemałymi problemami, jakie każdy z nich ma. Mimo, iż na płaszczyżnie zawodowej idzie im doskonale, to w życiu prywatnym u każdego z nich totalna klęska. Grób w górach rozpoczyna się bardzo niewinnie...Dwie przyjaciółki wybrały się na górską wędrówkę. Nagle rozpętuje się ulewa. Gdy jedna z kobiet podchodzi zbyt blisko skalnej krawędzi ześlizguje się i spada. Z przerażeniem odkrywa, że patyczki, których się złapała to...ludzkie palce...Wezwana na miejsce policja odkrywa masowy grób z ciałami osób dorosłych i dzieci. Rozpoczyna się śledztwo, które szybko pokazuje, iż grób odkryty w górach, to dopiero początek,a w całą sprawę zamieszane są służby specjalne. Zakończenie tego tomu wzbudziło we mnie jednocześnie osłupienie i ogromny żal.
Fani o tyleż genialnego, co cynicznego, wręcz momentami wrednego Sebastiana Bergmana będą tym tomem wyjątkowo usatysfakcjonowany. Nasz psycholog staje się w nim postacią nr. 1. Z tym, że odrobinę charakter mu się wygładza. Czy wam się taki trochę łagodniejszy, bardziej ludzki Sebastian spodoba? Jednak bez obaw, Sebastian nadal jest równo pokręcony, ma swoje sny, schizy, tylko staje się bardziej ludzki dla wybranych.
Nadal także konsekwentnie psuje się prywatne życie większości grupy Torkela. Autorzy potwierdzili tym samym tezę, że udana praca policjanta, to nieudane życie prywatne.
Cykl kryminalno-powieściowy Hjortha i Rosenfeldta to doskonała seria, którą śmiało można ustawić na półce obok Millenium Larssona i cyklu z komisarzem Wallanderem. Niecierpliwie czekam na kolejna część serii. Jestem ciekawa, jak potoczą się prywatne losy bohaterów i z jakimi pokręconymi przestępcami przyjdzie im się zmierzyć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kontynuacja serii.

Ocena:
Autor:
Data:
Trzecia część serii o psychologu policyjnym Sebastianie Bergmanie. Mogiła znaleziona w górach w czasie górskiej wyprawy przyjaciółek staje się pretekstem do rozważań nad wpływami kultur na kraj, w którym się zderzają. Sprawa okazuje się dużo bardziej skomplikowana, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. W tym tomie kontynuowane są wątki z poprzednich książek, przez co polecam tę pozycję osobom, które czytały poprzednie części. Moim zdaniem jest to najsłabsza z trzech części,nie wciągnęła mnie tak ... jak poprzednie książki, być może ze względu na tematykę. Jednak jeśli ktoś interesuje się zagadnieniami terroryzmu i tajnych działań państwowych, to książka na pewno przypadnie mu do gustu. Otwarte zakończenie wprowadza nowe niewiadome dla sytuacji bohaterów, więc być może czwarta część serii duetu szwedzkich pisarzy, kiedy się ukaże, przywróci poziom poprzednich części. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena