Koszyk 0
Opis:
Seks namiętny, seks niebezpieczny Życie Marty wypełniają weekendowe imprezy, alkohol i przygody na jedną noc. Gdy poznaje Piotra, znanego aktora, jej historia na chwilę nabiera ciekawszych barw. Jednak przygodny seks przynosi więcej rozczarowań niż przyjemności. Piotr to bezczelny typ, który bezdusznie wykorzystuje kobiety, interesuje go jedynie zaspokajanie własnych potrzeb. W swoim mniemaniu prowadzi doskonałe życie, jednak to poczucie bezpieczeństwa burzy Felicja - kobieta ... o której marzył od dawna. Po wspólnej namiętnej nocy świat aktora staje na głowie. Ale Felicja również ma swoje zobowiązania. Tak rozpoczyna się sztafeta znajomości, której kierunek wyznacza niebezpieczny seks. Jej koniec będzie zaskakujący dla wszystkich uczestników... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Renata Chaczko
  • 2012
  • 1
  • 248
  • 195
  • 130
  • 9788377851333
  • 9788377851333
  • ZAS55

Recenzje czytelników

Gracze

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść ta jest nietypowa, opowiada ona historię ośmiu osób. Wszyscy oni są ze sobą w jakiś sposób powiązani. Ich drogi się ze sobą krzyżują, każde z nich ma zakręcone życie, zwariowane problemy, każde z nich przez krótki czas jest posiadaczem jednej małej rzeczy, a mianowicie zapalniczki z napisem "players".Wydaje się trochę zakręcone prawda? A właśnie wcale nie jest tak źle. Podczas czytania nie ma wcale problemu z połapaniem się kto jest kto, z kim się spotyka itd ... Wszystko opisane jest zrozumiale. Według mnie książka ta jest dosyć ciekawa. Pomysł na taką wielowątkową fabułę jak najbardziej ok. Historie bohaterów są zakręcone i nieco smutne, ale całość dała naprawdę fajny efekt. Powiem Wam, że nawet ta masa przekleństw nie była dla mnie aż tak bardzo rażąca. Co prawda na początku czytało mi się tę książkę dziwnie. Sama raczej nie przeklinam, a tu co kawałek taki szorstki i mocny język. Jednak idzie się przyzwyczaić, potem przestałam już zwracać uwagę na to. Jednak jestem pewna, że wielu osobom może to przeszkadzać. No ale co zrobić, taki już "urok" tej książki :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Erotyczna zabawa

Ocena:
Autor:
Data:
Renata Chaczko, z zawodu dziennikarka, pochodzi z Bolkowa na Dolnym Śląsku. Obecnie mieszka w Amsterdamie, gdzie prowadzi własną firmę. Każdą wolną chwilę spędza na pisaniu książek, dzięki czemu nakładem wydawnictwa Zysk i S-Ka możemy poznać jej intrygujący debiut zatytułowany ,,Gracze’’.

Marta, to trzydziestoletnia dziewczyna, dla której przede wszystkim liczy się dobra zabawa, dużo alkoholu i jednorazowe przygody z mężczyznami. Pewnego dnia podczas wizyty w klubie , ... Bezsenność’’ kobieta poznaje Piotra Pawelskiego, młodego, sławnego aktora filmowego. Krótka znajomość kończy się szalonym, gorącym seksem i chociaż Marta chciałaby coś więcej, to jednak Piotr nie jest typem osoby, która lubi się angażować uczuciowo. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy w życiu Pawelskiego pojawia się Felicja, piękna, subtelna kobieta. Po wspólne spędzonej nocy tym razem on ma nadzieję na dalszą kontynuacje związku, ale niestety dziewczyna ma inne zobowiązania. Jak dalej potoczą się losy głównych bohaterów? Czy seks może być niebezpieczną zabawą?

Zaintrygowana opisem fabuły i zmysłową okładką postanowiłam bliżej zagłębić się w literaturę ,,Graczy’’, lecz nawet nie myślałam, że będzie to tak szokująca książka i to nie ze względu na sceny erotyczne, które sporadycznie gdzieś się przewijają, lecz z powodu samego przesłania, które wstrząsnęło mną dogłębnie. Renata Chaczko uświadomiła mi, jak z pozoru niewinna, erotyczna przygoda może mieć zgubne konsekwencje. Seks od zawsze był dla większości osób fascynujący, ale niekiedy za tą przyjemność możemy płacić do końca życia. Śledząc kalejdoskop osób przewijających się w ,,Graczach’’ byłam bardzo ciekawa, do czego zmierza autorka książki. Przyznam, że zakończenie zbiło mnie z tropu i zrozumiałam, jak przewrotny może być los.

Odnośnie pozostałych literackich aspektów znalazłam zarówno kilka plusów, jak i drobnych uwag. Fabuła powieści nie wybija się z tłumu niczym nadzwyczajnym, ale mimo to czyta się ją z zainteresowaniem. Styl narracji jest prosty, czasami wręcz pospolity bez jakichkolwiek bogatych opisów, co z jednej strony ma swoje dobre korzyści, gdyż bez zbędnych szczegółów szybko płyniemy przez interesującą akcje, ale mimo to szkoda, że zabrakło głębszej i bardziej szczegółowej charakterystyki danej postaci, miejsc lub wydarzeń. Lekką irytacje wzbudził we mnie także nadmiar wulgaryzmów. Uważam, że w niektórych przypadkach można było w mniej dosadny sposób opisać uczucia poszczególnych osób. Liczyłam również, że opisy zbliżeń będą bardziej zmysłowe i sensoryczne. Niestety nie pobudziły one mojej wyobraźni. Zabrakło w nich subtelnej namiętności, gdyż została ona zdominowana przez dziką żądzę. Duży plus jednak daje za niezwykle plastyczny i naturalny obraz sytuacji. Czasami miałam wrażenie, jakbym była w samym centrum wydarzeń i podpatrywała z boku perypetie głównych bohaterów.

Reasumując, najnowsze dzieło Renaty Chaczko, jest ciekawą, nieprzewidywalną powieścią z niezwykle zaskakującą puentą. W sferze intymnej często idziemy na żywioł nie bacząc na konsekwencje a przecież powinniśmy pamiętać, że czasem wystarczy tylko jeden przypadkowy epizod, aby nasze życie zmieniło się nieodwracalnie. W jaki sposób? Przekonajcie się o tym sami czytając ,,Graczy’’. Zapraszam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena