Koszyk 0
Opis:
"Geografia praktyczna" jest oryginalną seria poruszającą wszystkie aspekty geografii. Każdy tytuł, z tej wizualnie zachwycającej serii 10. książek, odsłania kompleksowe zagadnienia i umożliwia szybki dostęp do niezbędnych faktów. Zwięzły tekst, przejrzyste informacje oraz barwne zdjęcia i ilustracje powodują, że każdy, kto sięgnie po tę serię, łatwo przyswoi sobie jej treść.
  • MD
  • twarda
Mniej Więcej
  • 0
  • 48
  • 305
  • 217
  • 97883-62175-215
  • 9788362175215
  • Z0423

Recenzje czytelników

Geografia praktyczna

Ocena:
Autor:
Data:
Nasza planeta jest bardzo różnorodnie ukształtowana. Ogromny respekt w człowieku budzą góry wznoszące się aż po horyzont. Ich szczyty królują na każdym kontynencie. Nie tak dawno ujawniono ich istnienie również na dnie Oceanu Arktycznego. Ciekawą publikacją przybliżającą czytelnikowi tę tematykę jest książka Góry i wzgórza z liczącej sobie łącznie 10 tytułów serii Geografia praktyczna.
Autorzy w dość kompleksowy sposób charakteryzują w niej największe pasma górskie na świecie ... ich najwyższe szczyty oraz ciekawsze wzgórza, doliny i płaskowyże. Wspominają przy tym o charakterystycznej górskiej roślinności czy klimacie zmieniających się w zależności od wysokości. Cofają się nawet miliony lat wstecz objaśniając proces powstawania i kształtowania się gór w różnych częściach świata. Na końcu książki znajduje się natomiast pomocny słowniczek objaśniający trudniejsze pojęcia na które napotykamy w tekście.
Publikacja ta jest bardzo szczegółowa i w wyczerpujący sposób przybliża czytelnikowi temat. Autorzy hasłowo objaśniają poszczególne zagadnienia. Odbiorca nie czuje się w ten sposób przytłoczony ogromem informacji, wręcz przeciwnie może je swobodnie i stopniowo przyswajać. Ten układ sprawdzi się ułatwiając i uatrakcyjniając jednocześnie chociażby naukę, przygotowanie do klasówki czy egzaminu. Spora partia materiału wyłożona jest tu bowiem w bardzo przystępny sposób.
Sam tekst wzbogacają liczne kolorowe ilustracje i fotografie przykuwające wzrok. Imponująca szata graficzna i jasny układ zdecydowanie zachęcają do czytania. Zważając również na to, że i sam temat jest bardzo ciekawy można się w niej zatracić. Co równie ważne całe wydanie jest porządne i na pewno posłuży nam przez wiele długich lat dostarczając potrzebnych wiadomości i zaspokajając ciekawość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena