Koszyk 0
Opis:
Mapa GOP należy do serii ponad stu map i planów miast wydawanych pod logiem Pilot oraz Europilot.
Mniej Więcej
  • 2012
  • 235
  • 125
  • 978-83-7475-672-3
  • 9788374756723
  • ZANSU

Recenzje czytelników

Spadek formy

Ocena:
Autor:
Data:
Z zadowoleniem odebrałem kolejne wydanie mapy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego wydawnictwa Daunpol, które w latach 90-tych wprowadziło na nasz rynek nową jakość w postaci czytelnych, przejrzystych i przyjaznych dla odbiorcy map i planów miast. Niestety, obecnie firma chyba działa trochę siłą rozpędu, bowiem jej oferta odbiega od oczekiwań. Niewiele nowości, bazowanie na strym katalogu wydawnictw ... mapy w mało dokładnych skalach (mapy turystyczne regionów w skali właściwej raczej dla mapy Polski), czy - tak jak w przypadku tej edycji mapy GOP - aktualizacje nie mające nic wspólnego z rzeczywistością - to przejaw spadku formy.
Mapa zawiera dużo błędów w aktualizacji, sprawiając wrażenie, że autor nie pofatygował się, aby zapoznać się w terenie z nowym przebiegiem dróg i węzłow. Kardynalny błąd to układ skrzyżowania drogi ekspresowej S1 z DK86 w Podwarpiu, który może tylko zmylić kierowcę nie znającego tego terenu. Co ciekawe, skrzyżowanie to nigdy nie wyglądało tak, jak na mapie - ani przed, ani po przebudowie. No cóż, to chyba wytwór fantazji osoby aktualizującej mapę. Poprawcie się!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena