Koszyk 0
Opis:
Noc świętojańska w Sandhamn. Policja znajduje na plaży nieprzytomną nastolatkę. Dziewczyna jest pod wpływem silnych narkotyków. Nikt nie wie, jak do tego doszło. Nora Linde po raz pierwszy obchodzi święto ze swoim nowym chłopakiem, Jonasem. Niestety muszą przerwać zabawę, ponieważ nastoletnia córka Jonasa, Wilma,  nie wraca do domu na noc.  Jonas i Nora nie zaprzestają desperackich poszukiwań ... Wilmy. Następnego dnia na plaży znalezione zostają zwłoki młodego chłopaka. Inspektor Thomas Andreasson rozpoczyna śledztwo. Wkrótce okazuje się, że każda z osób zaangażowanych w śledztwo ma własną wersję wydarzeń… Fantastyczny obraz szwedzkiej nocy świętojańskiej, zarówno radości świętowania, jak i mrocznych stron tego święta… Wiarygodny i wciągający kryminał. Litteraturmagazinet DAST Magazine Gorczka chwili to tragiczna historia, ale z pozytywnym wydźwiękiem. Viveca Sten potrafi precyzyjnie wskazać problem i stworzyć rozwiązanie, które dla czytelnika jest równocześnie wiarygodne i nieoczekiwane.VLT. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Viveca Sten
  • 2016
  • 376
  • 210
  • 135
  • *, 978837554-827-3
  • 9788375548273
  • ZD4B0

Recenzje czytelników

Do polecenia!

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna część serii kryminalnej rozgrywająca się na szwedzkiej wyspie Sandhamm.
Następna zagadka(tym razem) tajemniczej śmierci zaskakuje nas w samym środku nocy świętojańskiej.Autorka z precyzją zagęszcza atmosferę i zręcznie prowadzi czytelnika do zaskakującego finału.
Przeczytałam wszystkie poprzednie części-znakomite!Czekam na kolejne!
Polecam wszystkim miłośnikom dobrego kryminału!
Czy ta recenzja była przydatna?

Gorączka chwili

Ocena:
Autor:
Data:
Ostatnio bardzo często zaczynam czytać serie wydawnicze od środka, bądź od końca. I tak również było w przypadku cyklu "Morderstwa w Sandhamn" Vivecy Sten, gdyż "Gorączka chwili" to już piąty tom tego cyklu. Na moje szczęście we wszystkim się połapałam, bo chociaż każda z książek to osobna sprawa kryminalna, to jednak perypetie głównych bohaterów w każdym tomie płyną dalej, i coraz mocniej zagłębiamy się w ich życie osobiste. Zapraszam na recenzję ...

Co może wydarzyć się w jedną noc? Noc świętojańską! Gdy nastolatkowie rządni zabawy, pozbawieni opieki rodziców, zaczną świętować noc przesilenia letniego? Gdzie narkotyki oraz alkohol będzie omamiał oraz ogłupiał tych młodych ludzi? Wydarzy się wiele, wiele złego, a policja będzie miała pełne ręce roboty. A to wszystko będzie miało miejsce na szwedzkiej wyspie Sandon w miasteczku Sandhamn.
Policja znajdzie na plaży nastoletnią dziewczynę odurzoną silnymi narkotykami. Nastoletnia córka Jonasa, nie wróci na noc do domu, a Nora z jej ojcem rozpoczną desperackie poszukiwania. Ale najgorsze wydarzy się kolejnego ranka, gdy zostaną odnalezione zwłoki młodego chłopaka. Do rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa zostanie wezwany inspektor Thomas Andreasson. Czy śmierć nastolatka to nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo? Czy wszystkie przypadki, które wydarzyły się w noc św. Jana są ze sobą powiązane? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w "Gorączce chwili" Vivecy Sten.

Viveca Sten do niedawna robiła prawniczą karierę. Od paru lat skupia się jednak tylko na pisaniu. Znana jest głównie z serii powieści kryminalnych, w których główną postacią jest komisarz Thomas Andreasson.

Jak już wcześniej wspominałam, nie czytałam wcześniejszych tomów tego cyklu, ale już teraz mogę Wam powiedzieć, że na pewno wszystko nadrobię, i przeczytam każdą kolejną część, która wyjdzie u nas w Polsce.
„Gorączka chwili” to naprawdę kawał dobrej powieści kryminalno – społeczno - obyczajowej. Ja zostałam pochłonięta w głąb fabuły już od pierwszych stron. Autorka potrafi po prostu zaciekawić czytelnika, swoim stylem oraz całą fabułą. Powieść ta jest pełna tajemnic, niedomówień oraz półprawd, a rozwiązanie tajemniczego morderstwa odnajdujemy dopiero na ostatniej stronie.
Osobiście uwielbiam książki gdzie cały czas główkuję, kto stoi za zbrodnią, a moje każde przypuszczenie okazuje się nietrafne. Bo przecież, im bardziej zaskakujące zakończenie, tym lepiej dla czytelnika. Wszystko to dostałam w "Gorączce chwili" i jestem bardzo usatysfakcjonowana z wyboru lektury.

Autorka przybliża nam w swojej książce także kilka problemów społecznych, takich jak, nadużywanie przez bardzo młodych ludzi narkotyków oraz alkoholu. Jest to niestety problem, który dotyka młodzieży na całym świecie. Młodzi ludzie mają za wiele swobody, a i kłamstwo jest u nich na początku dziennym. Czują się po prostu dorośli. A taka głupota oraz brawura kończy się niestety czasami tragicznie.
Widzimy również jaki wpływ na dzieci ma rozwód rodziców, i jak ciężko im się pogodzić z tym, gdy ukochany tato bądź mama próbuje ułożyć sobie życie na nowo, u boku nowej miłości.

Wszystkim fanom kryminałów polecam twórczość Vivecy Sten. Bo choć w "Gorączce chwili" akcja nie pędzi na łeb, na szyję, to autorka tak operuje słowem, że wciąga nas w głąb fabuły, byśmy razem z bohaterami odczuwali strach, ból oraz niepewność.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena