Koszyk 0
Opis:
Ostatni tom bestsellerowej, kochanej przez polskich czytelników serii GONE Michaela Granta - cyklu, który poleca sam Stephen King! Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem. Teraz to marzenie może się ziścić, lecz nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem ... W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym ocalali mogą czuć się bezpieczni? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Jaguar
 • miękka
Mniej Więcej
 • Michael Grant
 • 2013
 • 0
 • 376
 • 210
 • 140
 • *, 97883-76862033
 • 9788376862033
 • ZB03I

Recenzje czytelników

"Ostatni zachód słońca w ETAP-ie."

Ocena:
Autor:
Data:
Historia rozpoczęła się pięć tomów temu. Dla uczestników ETAP'u, dzieci i młodzieży z okolic pewnego miasteczka w słonecznej Kalifornii, minął od tego czasu rok.

Gdy kopuła staje się przezroczysta, ujawnia zewnętrznemu światu i starej rzeczywistości ten nowy, przerażający świat, rządzony mutacjami.
Jak stary świat oceni to, co zaszło wewnątrz kalifornijskiej anomalii ?
Kiedy bohaterowie zyskują choć chwilę by pomyśleć o przyszłości, rozprawić się muszą z Ciemnością ... która też wyczekuje końca tego etapu.
ETAP miał wielu bohaterów. Jedni trwali w swoim postępowaniu od początku do końca, inni postanowili poszukać odkupienia. Kto naleć będzie do której grupy - przekonać można się już tylko z lektury.
Autor, jako wszechwiedzący narrator, ostatecznie wyjaśnia początki i przyczyny powstania anomalii wewnątrz kopuły. Dowiedzieć się też można co było potem - czyli jak poradzili sobie w normalności ci, którym udało się żywym opuścić ETAP.
GONE to seria pełna wyjątkowo brutalnych scen. Akcja zaskakuje jak mało która i choć bywają tomy lepsze i gorsze to nie można narzekać w żadnej z poszczególnych części na brak mocnych wrażeń.
Nadzieję, w takiej rzeczywistości na krawędzi, pokłada się jednak w młodzieży: jako najbardziej twórczej, wytrzymałej i zdolnej do zmian.
GONE może i zawiera w sobie plejadę niezwykłych umiejętności, ale przede wszystkim jest to przekrój ludzkich charakterów i osobowości - takimi jakimi naprawdę są, kiedy wychodzi ich natura - wystawiona na próbę czasu, siły i woli przetrwania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

No i koniec.

Ocena:
Autor:
Data:
W połowie książki miałem ochotę rzucić nią o ścianę, gdy zginął mój ulubiony bohater, a mięczak nadal żył... ale żeby nie spojlerować, książka jak poprzednie części czyta się super szybko. Akcji jest baaardzo dużo, wiele się dzieje i wiele dzieciaków umiera, szkoda tylko, że autor postanowił zachować poprawność polityczno-światopoglądową... Zakończenie mimo wszystko zaskakuje, ale dlaczego Sam nienawidził matki tego dalej nie wiem, a więc tylko 8 gwiazdek.
Błędów w serii jest znacznie więcej ... np: dlaczego Gaja nie korzystała z mocy Britney, dlaczego Gaiaphage nie mógł wykorzystać ciała np Drake'a czy Britney aby się "narodzić" tylko potrzebował noworodka, inny bohater nie miał tego typu problemów i skorzystał z wyrośniętego ciała... Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena