Koszyk 0
Opis:
W mgnieniu oka wszyscy znikają… Zostają najmłodsi. Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo poza nimi. Nagle milkną telefony. Przestaje działać Internet. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało. Pomoc nie nadchodzi. Nastolatki nieoczekiwanie zaczynają się zmieniać. Zyskują nowe zdolności - niewyobrażalne, groźne, śmiercionośne moce - które z dnia na dzień stają się silniejsze. Których nie sposób kontrolować. Witaj w nowym, przerażającym świecie ... gdzie do głosu dochodzą najgorsze instynkty, gdzie nie ma miejsca dla słabych, a najtrudniejszym zadaniem jest pozostanie sobą… Czas ucieka. W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz... Pierwsza część sześciotomowego cyklu dla młodzieży, inteligentny, trzymający w napięciu thriller rekomendowany przez króla powieści grozy, Stephena Kinga. W niewielkim amerykańskim miasteczku, Perdido Beach, w jednej chwili znikają wszyscy, którzy ukończyli piętnaście lat - nauczyciele, rodzice, sprzedawcy, kierowcy znajdujących się w ruchu samochodów. Wszyscy. Świat bez dorosłych nie jest tak zabawny, jak mogłoby się wydawać - w rozciągającej się wokół miasta strefie zaczyna rządzić prawo pięści. Bez policjantów, opiekunów, lekarzy ci, którzy niedawno byli jeszcze dziećmi, wprowadzają własne porządki. Jednak władza deprawuje, zwłaszcza gdy sięgają po nią nieodpowiednie osoby, takie jak charyzmatyczny i pozbawiony zahamowań Caine. Główny bohater, Sam, stara się wyjaśnić zagadkę i nie dopuścić, by w miasteczku szerzyła się przemoc. Ma jednak niewiele czasu na znalezienie odpowiedzi na dręczące wszystkich pytania. Niedługo skończy piętnaście lat. A wtedy zniknie. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • miękka
Mniej Więcej
  • Michael Grant
  • 2009
  • 526
  • 210
  • 140
  • 978-83-6001-0-969
  • 9788360010969
  • X8924

Recenzje czytelników

Ekstremalne Terytorium Alei Promieniotwórczej

Ocena:
Autor:
Data:
Niebezpieczna i przerażająca.

W książce najbardziej mi się podobało to, że już od pierwszej strony
nie nudzi. Już zaczyna się coś dziać. Każda strona tej znakomitej powieści ma w sobie to 'coś', przez co nie możesz przestać czytać. Akcja trwa cały czas. W kółko się dzieją różne problemy, które nasz zdeterminowany bohater Sam, musi - chociaż nie chce - rozwiązać. Bardzo ciekawe było to odliczanie. Na początku, np. 275 godzin. Mówiłam O Jezu, jeszcze tak daleko ... Później zostawało coraz mniej, aż w końcu została minuta. To było niesamowite.
Boże.! Nie wiem co jeszcze napisać. Po prostu nie umiem tego wszystkiego ubrać w słowa.! Oceniam zatem książkę 9,5/10 i polecam ją. :D:D
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niepokój.....

Ocena:
Autor:
Data:

W mgnieniu oka wszyscy znikają… Zostają najmłodsi.

Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo poza nimi. Nagle milkną telefony. Przestaje działać Internet. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało. Pomoc nie nadchodzi. Nastolatki nieoczekiwanie zaczynają się zmieniać. Zyskują nowe zdolności - niewyobrażalne, groźne, śmiercionośne moce - które z dnia na dzień stają się silniejsze. Których nie sposób kontrolować.

Witaj w nowym, przerażającym świecie ... gdzie do głosu dochodzą najgorsze instynkty, gdzie nie ma miejsca dla słabych, a najtrudniejszym zadaniem jest pozostanie sobą…

Czas ucieka.
W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz...


Pierwszy raz usłyszałam o serii parę lat temu. Nie zwracałam na nią szczególnie uwagi ponieważ sądziłam że jest ona typową książka dla dzieci i nie zawiera ciekawej treści. Książkę kupiłam pod wpływem impulsu nie czytając nawet jej streszczenia . Jednak wierzcie mi była to jedna z najlepszych decyzji jaka podjęłam.


Parę słów o fabule... Małe, zwyczajne, amerykańskie miasteczko Perdido Beach. To właśnie tu nastąpił obrót spraw jaki nikt się nie spodziewał. Nagle w niewyjaśnionych okolicznościach znikają wszystkie osoby powyżej piętnastego roku życia. Milkną telefony , nie ma internetu. Niemowlęta, dzieci, nastolatkowie pozostają sami pozbawione na pastwę losu. Wydaje się to fajną sprawą , brak rodziców którzy uprzykrzają życie, szkoły , prac domowych i nauki . Ale czy ta sielanka ma w sobie coś fajnego ? Otóż nie. Pozbawione opieki dzieci rozpoczynają swoją walkę o byt , która może nie być wcale taka prosta.... a najgorsze jest to że wszyscy muszą żyć ze świadomością że podczas swoich piętnastych urodzin znikną.

Genialna książka. Wciągnęła mnie w takim stopniu że dziś od razu gdy ją skończyłam kupiłam drugą . Napięcie , ciekawe wątki i epizody to coś czego w GONE nie brakuje . Myślę że autor książki (Michael Grant) wykonał kawał dobrej roboty . Styl w jakim napisana została pierwsza część pokazuje że cała seria jest skierowana także do młodzieży . Jest on prosty ale i zaskakujący . Wielkim zaskoczeniem dla mnie jest także zachowanie bohaterów . Wydarzenia które wystąpiły na przestrzenie utworu pokazują że potrafią o siebie zadbać i są dojrzali. Jedyne czego nie mogę przyjąć do myśli że Sam i Astrid , Cain i Diana mają czternaście lat , wyobrażam sobie ich raczej jako siedemnastolatków .

Podsumowując, „GONE. Faza pierwsza: Niepokój” to idealna książka dla dużej grupy odbiorców . Zadowoli dzieci jak i dorosłych . Książka jest pełna napięcia i ciekawych zwrotów akcji. Ja sama nie mogę doczekać się aż przeczytam kolejne części . Jeżeli jesteście fanami ciekawej akcji to jest to książka stworzona dla was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena