Koszyk 0
Opis:
Trzymająca w napięciu powieść duetu Nicci French. Nina Landry miała tego dnia wyjechać na Boże Narodzenie razem z dziećmi (i swoim nowym przyjacielem). Ale wszystko sprzysięgło się przeciw niej. Najgorsze jest to, że jej piętnastoletnia córka, Charlie, nie wróciła z imprezy do domu. Niepokój Niny rośnie z każdą minutą, przeradzając się w końcu w panikę. Czy Charlie od niej uciekła? A może przytrafiło się jej coś złego? I dlaczego nikt ? ani policja, ani koledzy córki ... ani jej ojciec - nie traktuje jej zniknięcia poważnie? Nina analizuje strzępy informacji, odkrywa sekrety, które zamieniają jej podejrzenia w dławiącą gardło pewność. Gra zaczyna się toczyć nie o to, czy zdążą opuścić wyspę przed Bożym Narodzeniem, ale czy zdołają kiedykolwiek się z niej wydostać. Jedno jest pewne: aby odnaleźć córkę, Nina musi liczyć tylko na siebie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicci French
  • 2011
  • 1
  • 292
  • 205
  • 135
  • 97883-245-78245
  • 9788324578245
  • ZA28X

Recenzje czytelników

Przeczytaj

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam wszystkie książki tych autorów, którzy piszą pod pseudonimem. Trzyma w napięciu, świetna atmosfera. Zresztą każda ich książka to niesamowity wpływ na psychikę czytelnika. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Godziny strachu

Ocena:
Autor:
Data:

Trwają przygotowania do wyjazdu na święta, trzeba jeszcze tylko dokończyć pakowanie i można ruszać w drogę. Nina musi tylko jeszcze poczekać na córkę, która nocowała u koleżanki i wtedy wszystko już będzie gotowe. Ale Charlie nie wraca do domu o ustalonej porze. Nina ma akurat czterdzieste urodziny, a do jej drzwi pukają pierwsi goście zaproszeni przez jej córkę na przyjęcie niespodziankę. Są goście, ale ciągle nie ma Charlie. Nina zaczyna się denerwować ... Pozbywa się gości urządzających sobie niezłą imprezkę w jej domu i zaczyna szukać dziecka. Zgłasza sprawę na policję, która z początku bagatelizuje sprawę, tłumacząc się tym, że nastoletnie dzieciaki często uciekają z domu. Jednak matka czuje, że to nie jest zwykła ucieczka zbuntowanej córki. Zdesperowana, zaczyna poszukiwania na własną rękę. Co się stało Charlie? Kto jest odpowiedzialny za całą tą sytuację? Czy matka da radę odnaleźć dziecko?

Spodziewałam się czegoś super. Było całkiem spoko. Może za wysoko podniosłam poprzeczkę po przeczytaniu parę lat temu Fatalnej Namiętności i Bezpiecznego Domu, które wyszły spod pióra małżeństwa kryjącego się pod pseudonimem Nicci French.

Pierwsze wrażenie, jakie odniosłam czytając tę książkę to irytująca główna bohaterka, czyli poszukująca dziecka Nina. Oczywiście to normalne, że matka, której zaginęło dziecko nie zachowuje się w sposób racjonalny i nie pała miłością do każdej napotkanej osoby, ale tutaj bardziej denerwowały mnie niektóre przemyślenia bohaterki. Nudziło mnie to.

Druga sprawa, która utrudniała mi czytanie to brak podziału książki na rozdziały. Chryste, jak ja tego nie lubię - patrzę, ile mi zostało do końca rozdziału, wertuję kartki, wertuję i nic. Było może z 6-7 enterów oddzielających poszczególne fragmenty w książce, ale co to jest na prawie 300 stron ? Jest to dobre, gdy mamy czas i możemy pochłonąć książkę całą na raz, ale kiedy trzeba się odrywać to jest to męczące, przynajmniej dla mnie.

W książce dość dobrze są ukazane wszystkie emocje towarzyszące matce, której dziecko zaginęło. Można zauważyć, że nie liczy się dla niej nic po za tym, aby odnaleźć swoją pociechę. Widać także, ile może zrobić tak krucha osoba, jaką jest kobieta, aby tylko pomóc dziecku, ile jest w stanie znieść i jak silna może się nagle stać.

Niestety, sprawa, która rzuciła mi się w oczy to obojętność policji. Została ukazana prawda, jak formalnie traktują oni swoje sprawy - musi minąć określony czas, aby uznać dziecko za zaginione i rozpocząć poszukiwania. Nie bierze się pod uwagę istotnych czynników, które jasno wskazują na to, że dziecko jest w niebezpieczeństwie. To smutne.

Książkę oceniam na 3.5/6.

Recenzja opublikowana wcześniej na blogu: www.read-me21.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena