Koszyk 0
Opis:
Trójkąt miłosny wydaje się zbyt banalnym motywem, by zabić lady Tresillian. Przypadek czy wyrafinowany plan? Trzeba odgadnąć, co łączy gości ofiary. Kryminologia bywa równie fascynującym, co niebezpiecznym hobby. Inspektor Battle wie, że w Gnieździe Mew "pachnie prochem", bo ktoś prowokuje wydarzenia na długo przed "godziną zero"! Mistrzowska teoria zbrodni i kompletny profil psychologiczny zabójcy na długo przed laboratorium CSI z Nowego Jorku i Miami!
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2013
  • 176
  • 195
  • 125
  • Klasyka kryminału
  • 978-83-245-9292-0
  • 9788324592920
  • ZAVB1

Recenzje czytelników

Godzina zero

Ocena:
Autor:
Data:
Rewelacyjna książka, po którą warto sięgnąć. Był to pierwszy kryminał Pani Agathy jaki przeczytałam i dzięki niemu zdecydowałam się czytać książki Agathy Christie.Przeczytałam już ich bardzo wiele, lecz nigdy nie umiem odgadnąć kto jest zabójcą. Pani Agatha umie ze wszystkiego wybrnąć tak niesamowicie, że nie dziwię się, że jest nazywana królową kryminałów....
Czy ta recenzja była przydatna?

"Wszystkie drogi prowadzą ku godzinie zero."

Ocena:
Autor:
Data:
"Godzina Zero" autorstwa Agaty Christie to niesamowita książka. W ogóle nie żałuję, że po nią sięgnąłem. Jestem pewien, iż na długo pozostanie w mej pamięci.
Książka jest idealna dla ludzi, którzy wiecznie nie mają czasu na dłuższe czytanie. "Godzinę Zero" czyta się szybko i przyjemnie. Ponadto ma mało stron oraz bardzo treściwą historię, co niewątpliwie będzie zaletami dla wyżej wspomnianych ludzi.
To dzieło jest kryminałem ... który nie wpisuje się całkowicie w schematy tego typu literatury. Albowiem morderstwo następuje dopiero po tym, jak przeczytamy ponad połowę książki. Jest ono zresztą bardzo dobrze zaplanowane, a "profil psychologiczny" sprawcy jest w równym stopniu nakreślony. Udało mi się go ustalić i jestem pod wrażeniem tego, jak Christie wykreowała postać mordercy.
Akcja odgrywa się głównie w Gnieździe Mew - posiadłości lady Tressilian - do którego zjeżdżają się postacie z różnych powodów. Wybijającym się wątkiem jest trójkąt miłosny młodych osób. Konflikt między dwiema kobietami pozornie walczącymi o jednego mężczyznę nasila się w Gnieździe Mew wraz z mijającym czasem. Wszyscy domownicy oraz goście czują z dnia na dzień coraz cięższą atmosferę. Domyślają się, że ktoś umyślnie prowokuje wydarzenia, że ktoś pociąga za wszystkie sznurki, jak prawdziwy "mastermind", geniusz zbrodni.
Ci, którzy nie przepadają za Herkulesem Poirotem, będą wielce uradowani. Sprawy w tej książce nie rozwiązuje wyżej wspomniany Belg, a inspektor Battle. W sprytny sposób łączy tropy i poszlaki, by ostatecznie dość szybko dojść do prawdy. Nasz inspektor jest trochę "bezpłciowy" - jego charakter nie jest wyraźnie zarysowany. Niektórzy mogą być tym zawiedzeni.
Książkę szczerze polecam. Zachęcam do przeczytania. Nie pożałujecie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena