Koszyk 0
Opis:
Kiedy firma zaczyna spoglądać z ciekawością w stronę zagranicznego odbiorcy, zaczynają się koszty i kłopoty. To prawda, ale ekspansję na rynki zagraniczne rozpoczyna się nie po to, by stracić, lecz po to, by zyskać. Jak to zrobić skutecznie, wiedzą bohaterowie tej książki, założyciele i prezesi jedenastu polskich firm, którym udało się dokonać międzynarodowej ekspansji na szeroką skalę. Krzysztof Rybiński przedstawia tu historie ich drogi do sukcesu ... zmagania z przeciwnościami gospodarczymi i proceduralnymi czy problemami finansowymi, sposoby przezwyciężania nieufności i różnic kulturowych, i wreszcie skuteczne, wypracowane przez lata metody na podbicie zagranicznych rynków zbytu. Zapoznanie się z tymi wywiadami pozwoli polskim firmom ograniczyć koszty ekspansji międzynarodowej, uniknąć kłopotów i odnieść sukces. Ta książka to także hołd oddany polskiej przedsiębiorczości i jej reprezentantom, którzy - choć zaczynali działalność lokalnie - potrafili myśleć globalnie i patrzeć poza granice naszego kraju. Prof. Krzysztof Rybiński - jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów. Karierę zawodową rozpoczynał jako informatyk w Japonii, potem był głównym ekonomistą kilku banków, wiceprezesem NBP, gdzie pod jego nadzorem zmieniono sposób inwestowania rezerw dewizowych, dzięki czemu Polska w ciągu dwóch lat zarobiła dodatkowo miliard dolarów. Był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego, partnerem w globalnej firmie doradczej i członkiem wielu rad nadzorczych. Obecnie jest rektorem Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w której studiuje 5000 studentów z 40 krajów. Prowadzi też własną firmę doradczą. W 2012 roku został wybrany przez polskich przedsiębiorców najczęściej słuchanym przez nich ekonomistą. Regularnie występuje w telewizji, pisuje felietony do krajowych dzienników i tygodników, jego artykuły ukazują się też w "Financial Times". Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Helion
  • twarda
Mniej Więcej
  • Krzysztof Rybiński
  • 376
  • 247
  • 170
  • 978-83-246-7984-3
  • 9788324679843
  • ZBB9Q

Recenzje czytelników

Go Global - Go West lata później

Ocena:
Autor:
Data:
Inspirujące. Przykłady z wielu różnych modeli biznesowych, Od produkcji masowej artykułów spożywczych, medycznych , jednostkowej autobusów, zaawansowanych technologicznie urządzeń pomiarowych do dystrybucji odzieży w sklepach wielkopowierzchniowych.
Wiele wypowiedzi ma szczery charakter, na pewnym poziomie rozwoju firmy i zarobków łatwiej formułować opinie nie kusząc się na " poprawność polityczną". Dodatkowo jest sporo recenzji różnych ofert finansowych " ... opcji walutowych " programów naprawczych "re-engineeringu , sigma six - itp - te RADY SĄ BEZCENNE.
Do tego wiele opowieści łączy wspólny mianownik - nikt nie czeka na rynkach obcych na polskie firmy z radością.
To taka walka o prymat , udział w rynku , pieniądze , gdzie różne sytuacje mają miejsce , część wywiadów wręcz prezentuje opiekuńczy charakter administracji państw zachodnich w rywalizacji o pieniądze i podatki.
Dla kogo jest tak książka - dla każdej firmy z MŚP - nawet tych najmniejszych , którzy mają ofertę i mogą podbić rynki i sami wzbogacić portfolio swoich klientów.

Firma to ludzie , kapitał to co w głowie.
W bankach leża większe pieniądze , niż można wydać.
Fabrykę można skopiować i nic , bez efektu.
Ale to duch ludzki , kapitał intelektualny jest kołem zamachowym i rodzi postęp.

Autorowi WIELKIE DZIĘKI i szacunek.
My podziękujemy zdobywając kolejnych klientów w Europie ;-)
Mikro firma.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena