Koszyk 0
Opis:
Debiut powieściowy Jodi Picoult po raz pierwszy w Polsce! Jane zawsze żyła w cudzym cieniu. Od nieszczęśliwego dzieciństwa ucieka w małżeństwo z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znieść. Dopiero gdy uświadamia sobie, że również ich córka, Rebeka, jest dla Olivera mało istotna, rodzi się w niej bunt. Pewnego dnia zostawia męża z jego ukochanymi nagraniami wielorybich pieśni i razem z córką wyrusza z San Diego do swojego brata, Joleya ... który mieszka w Massachusetts. Jedzie przez całą Amerykę, prowadzona jego listami, czekającymi w oznaczonych urzędach pocztowych. Każdy list otwiera szansę refleksji nad zapomnianą przeszłością i świeżego spojrzenia w przyszłość, a podróż przez kontynent niesie ze sobą wiele niespodzianek. Oliver, nawykły do tropienia humbaków w głębinach oceanów, chce odzyskać żonę i córkę. Jeśli ma tego dokonać, będzie musiał nauczyć się patrzeć na świat, a także na siebie, innymi oczami. Piękna, poetycka opowieść o miłości, jej różnych rodzajach i etapach. Pięcioro bohaterów książki relacjonuje tę samą historię, każdy z nich kocha jednak inaczej oraz zmaga się z innymi traumami i lękami. Marta Mizuro "Zwierciadło" Głos serca to opowieść o poznawaniu samego siebie - przez podróżowanie, odkrywanie charakterów najbliższych, dojrzewanie. Wzrusza, przywiązuje do bohaterów, działa jak najlepsza bajka, w której łatwo odnaleźć własną historię. Marta Strzelecka, "Wprost" Imponująca, wzruszająca powieść, dowodząca prawdziwości stwierdzenia, że ile osób, tyle prawd. "Publishers Weekly" Opowieść przebogata i urzekająca. Słowa Jodi Picoult rzucają na czytelnika czar. Lektura jej książki jest prawdziwą rozkoszą. Ann Hood, autorka "Do Not Go Gentle" Jodi Picoult (ur. 1966) jest autorką osiemnastu powieści, m.in.: "Bez mojej zgody", "Krucha jak lód", "W naszym domu", "Linia życia", "Tam gdzie ty". Łączny nakład jej książek przekroczył już 30 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 34 języki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jodi Picoult
  • 2012
  • 0
  • 558
  • 195
  • 125
  • 9788378391500
  • 9788378391500
  • ZAJOD

Recenzje czytelników

Czyta się z emocjami!

Ocena:
Autor:
Data:
Ciekawie opowiedziana, rozpisana na kilka głosów życiowa historia - interesująca, ale nie tak porywająca jak inne powieści autorki, które miałam przyjemność przeczytać (może dlatego, że to jej debiutancki utwór).

Na pewno plusem jest polifoniczny charakter opowieści - każdy z bohaterów opisuje te same wydarzenia, chociaż w różnej kolejności i z różnego punktu widzenia. Dzięki temu czytelnik ma okazję poznać wiele szczegółów związanych ze skomplikowanymi losami postaci ... Te epizodyczne elementy czasami odgrywają bardzo ważną rolę i pozwalają lepiej zrozumieć motywy postępowania bohaterów.

Lekturę nieco utrudnia brak chronologii opisywanych wydarzeń. Fabuła przypomina rozsypane puzzle, które stopniowo zaczynają układać się w całość. Im bliżej końca, tym więcej zaskakujących szczegółów - i to narastające napięcie sprawia, że czyta się "Głos serca" z zaangażowaniem i emocjami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Totalny chaos

Ocena:
Autor:
Data:
Książka wzbudza u mnie bardzo mieszane uczucia.

Postaci i historii opisanych w książce jest również całkiem dużo:
1. Pojawia się małżeństwo Jane i Olivera, gdzie mąż zatraca się bardziej w pracy, niż w życiu rodzinnym
2. Pojawia się dziecko powyższego małżeństwa – Rebeka, której brakuje ojcowskiej miłości i zainteresowania. Wchodzi ona również w trudny okres dojrzewania.
3. Pojawia się brat Jane – Joley, dzięki któremu poznajemy historię dzieciństwa Jane i Joleya ... Pojawia się braterska miłość, ale niestety miłość trudna, ponieważ brat chciałby mieć siostrę na wyłączność
4. Pojawia się przyjaźń Hadleya i Sama – pracowników Joleya
5. Pojawia się miłość Jane do Sama – miłość do dużo młodszego mężczyzny i romans
6. Pojawia się miłość Rebeki do Hadleya – pierwsza miłość, która kończy się tragicznie

Są to zarazem emocjonujące historie, jak i bardzo proste, wręcz banalne, z którymi możemy mieć styczność w życiu codziennym. Wszystkie postacie są powiązane, wszystkie historie wzajemnie się przeplatają i jedna ma ścisły wpływ na drugą.

Z jednej strony książka wzbudza emocje, daje do myślenia i pozwala wczuć się w opisane wątki, co dla mnie jest plusem.

Z drugiej strony nie podoba mi się zdecydowanie, że każda z tych postaci opowiada historię ze swojego punktu widzenia, co na początku wprowadza ogromny chaos. Niejednokrotnie musiałam wracać i szukać, kto jest kim. Kiedy już poznałam bohaterów było łatwiej, natomiast nie na tyle, aby czytać bez sprawdzania postaci.

Myślę, że gdyby była to moja powieść debiutancka jako czytelniczki, raczej nie sięgnęłabym po kolejne.
Książka jest raczej dla osób, które poznały sposób pisania Jodi Picoult.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena