Koszyk 0
Opis:
Może tego jeszcze nie wiecie, ale istnieje świat poza naszym. Żyją w nim głosy. Najróżniejsze: niskie, cienkie, leniwe, piskliwe, donośne, ciche, miłe, szorstkie i wiele, wiele innych. Wszystkie czekają, aż zostaną przydzielone do jakiejś istoty lub rzeczy. Codziennie Wielki Rozsyłacz Głosów szykuje kolejne głosy do podróży. Zdarza się jednak, że głos się zagubi. Opowieść o wędrówce Małego Wodnika w poszukiwaniu własnego głosu.
Mniej Więcej
  • Michał Bogdanowicz, Julia Cybis
  • 2014
  • 36
  • 219
  • 237
  • 978-83-64600-01-2
  • 9788364600012
  • ZBMEI
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Głos

Ocena:
Autor:
Data:
Nasze dzieciaczki to mali marzyciele i im bardziej nieprawdopodobna i niesamowita opowieść, tym większy uśmiech na ich małych buźkach. Gdy więc lektura ta trafiła w nasze ręce szybko zabrałyśmy się za czytanie. Opowiadanie rzeczywiście szybko wciągnęło naszych małych słuchaczy. Dzieciaki słuchały jej z zapartym tchem. Jednak ma ona jedną wielką wadę. Stanowczo za szybko się kończy! Po skończeniu czytania musiałyśmy odpowiedzieć na cała masę pytań. Jaki był ten głos ... Ucieszył się gdy zobaczył wodnika? Czy ten mały wodnik trafił z powrotem do domu? Co jego rodzice powiedzieli, gdy wrócił? Oj... tych pytań nie było końca! Ta lektura ma taki swój specyficzny klimat. Trochę przypomina nam książeczki z naszego dzieciństwa i może stąd ta nasza sympatia. Ale jak się okazuje - takie obrazki są ciekawe również dla małego czytelnika. Przynajmniej nasze dzieciaki nie narzekają :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

głos

Ocena:
Autor:
Data:
Michał Bogdanowicz i Julia Cybis zabierają nas w świat, który jest tuż obok nas, ale go nie dostrzegamy. Na co dzień nie zwracamy większej uwagi na Głos. Dopiero, kiedy jest on drażniący lub jego brak zaczyna w nas rodzić się niepokój. Dlaczego Głos czasami jest nie tam, gdzie trzeba? Przez zagubienie.
Każdego dnia Wielki Rozsyłacz Głosów wysyła je do przedmiotów, zwierząt i ludzi ... Gdyby nie jego praca świat byłby bez dźwięków… Czasami Wielki Rozsyłacz Głosów jest niedokładny lub „poczta” źle działa i głosy się gubią. W ten sposób zostajemy wprowadzeni w świat Małego Wodnika, którego rodzice (Wodnik i Nimfa Wodna) bardzo kochają. Po kilku latach zaczyna niepokoić ich brak głosu u syna, dlatego wysyłają go do Czarodzieja Wciąż Zajętego na wielka misję znalezienia Głosu. Długa i męcząca wyprawa, której wizyta u czarodzieja jest tylko etapem w tej niezwykłej podróży kończy się sukcesem.
Nim jednak trafi do celu wędruje do miasta mądrych, w którym każdy prowadzi – z punktu widzenia Małego Wodnika – mało istotne rozmyślania. Kolejnym miejscem jest miasto głupców, którzy przydają się tylko przez to, że dostaje od nich ser na drogę (wykorzystano związki frazeologiczne takie, jak „śmieje się jak głupi do sera”).
Długa wędrówka kończy się w górach, gdzie zmęczony i zrezygnowany mały wodnik zatrzymuje się i… słyszy echo, które okazuje się jego własnym głosem. Na początku bawi się nim ostrożnie, a później coraz bardziej śmiało. Radość małego Wodnika wydaje się nie mieć końca.
„Głos” to nie tylko opowieść o poszukiwaniu swojego Głosu, ale i odkryciach, dorastaniu i rodzicach, którzy pozwalają dziecku na samodzielność, aby na końcu drogi mogło stwierdzić, że już niczego mu nie brakuje…
Opowieść polecam dzieciom od czwartego roku życia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena