Koszyk 0
Opis:
Bliżej... Witaj w nowym wymiarze postapokalipsy. Oto Wypalona Galaktyka — Droga Mleczna, która tysiące lat temu została spustoszona przez serię potwornych wojen. Oto kosmos, w którym ludzie zamieszkują resztkę ocalałych z pożogi układów - gdzie nieliczne, inteligentne Maszyny budzą trwogę, a wygnani poza Granicę Galaktyczną Obcy znani są już tylko z legend. Oto wszechświat Głębi — ... zagadkowej, wpędzającej w szaleństwo nibyprzestrzeni. Oto świat Myrtona Grunwalda, który stracił swój statek i załogę. I który zrobi wszystko, by znowu pożeglować ku gwiazdom. A nie będzie to łatwe. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Podlewski
  • 2015
  • 1
  • 720
  • 195
  • 126
  • 978837964-086-7
  • 9788379640867
  • ZCUHP

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Mroczna przyszłość - nasza galaktyka spustoszona wieloma strasznymi wojnami przemianowana została na Wypaloną Galaktykę. Przestrzeń w promieniu piętnastu lat świetlnych od Układu Słonecznego nie nadaje się do życia. Na szczęście ludzie, którzy osiedlili się już na innych planetach, przetrwali.
Tysiące lat po tych wydarzeniach spotykamy Myrtona Grunwalda - uzależnionego od migdałowej whisky kapitana owianego złą sławą statku kosmicznego. Czytamy też o pościgach przez galaktykę ... niebezpiecznych skokach w Głębię i inteligencją przewyższających ludzi robotach.

W powieści "Głębia. Skokowiec" Marcin Podlewski popisuje się ogromną wyobraźnią. Opisując swój wszechświat inspirował się zapewne m.in. "Diuną" i "Gwiezdnymi wojnami". Ta historia ma potencjał, jednak moim zdaniem autor nie do końca go wykorzystał. Stworzył niezwykłą rzeczywistość, ale same wydarzenia opisane w książce nie były zbyt ciekawe.

Powieść jest wielowątkowa i bez odpowiedniego skupienia bardzo łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Jest wielu bohaterów, ale żaden z nich nie ma w sobie tyle życia, żeby chociaż go polubić. Poza tym książka jest bardzo długa i niełatwo jest wytrwać do samego końca.

Mimo to, być może warto przeczytać "Głębię..." chociażby po to, żeby zetknąć się z nowym światem i poznać polskie science-fiction.
Nowhere Man, lat 17
źródło:osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"GŁĘBIA. SKOKOWIEC" - MARCIN PODLEWSKI

Ocena:
Autor:
Data:
"Głębia. Skokowiec" to powieść, która przy pierwszym spotkaniu może przerazić czytelnika. Gdy zobaczyłam jej objętość, czyli trochę ponad siedemset stron miałam pełno obaw czy książka w ogóle mi się spodoba i czy czytanie jej będzie sprawiało mi przyjemność. Szybko jednak okazało się, że moje lęki były kompletnie bezpodstawne, a autor już od pierwszych stron zaciekawił mnie swoim pomysłem na kreację zupełnie nowego świata ... Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o moich wrażeniach z lektury "Głębi", zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, w której z pewnością znajdziecie takie informacje.

Miejscem akcji tej historii jest Wypalona Galaktyka, inaczej Droga Mleczna, która tysiące lat temu została skutecznie zniszczona z powodu wielu toczących się na niej wojen. Tylko nieliczne planety, które się tam znajdują nadają się jeszcze do zamieszkania przez ludzi. Ta mroczna i przerażająca lokalizacja skrywa w sobie mnóstwo tajemnic, które stopniowo możemy odkrywać podczas czytania tej powieści. Myrton Grunwald stracił swój statek i załogę, ale wcale nie ma zamiaru się poddać i zrobi wszystko, aby po raz kolejny wyruszyć w podróż ku gwiazdom. Ile niebezpieczeństw będzie czekać na niego w tym ponurym kosmosie? Tego z pewnością dowiecie się po przeczytaniu książki "Głębia. Skokowiec".

Jestem pod ogromnym wrażeniem wyobraźni, którą posiada autor tej książki. Trzeba mieć naprawdę mnóstwo pomysłów, aby stworzyć tak świetnie dopracowany świat i bohaterów. Autor poświęcił wiele uwagi na opisy zarówno miejsc w jakich dzieje się akcja jak i całej technologi, która otacza głównych bohaterów. Marcin Podlewski często używa słów, które dla zwykłego czytelnika mogą być trochę trudne do przyswojenia, ale po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić i zrozumieć sens czytanych przez nas rozdziałów.

Bohaterowie są równie świetnie wykreowani, co świat, który ich otacza. Każda z postaci ma własną historię, przeszłość oraz niepowtarzalny charakter, który możemy doskonale poznać czytając tę powieść. Całe szczęście autor nie zapomniał także o mniej ważnych uczestnikach tej opowieści i postarał się przedstawić ich w dosyć ciekawy sposób.

Fabuła tej powieści jest mocno rozbudowana, a każda kolejna strona dostarcza czytelnikowi nowych wrażeń i mnóstwa emocji, które im towarzyszą. Nie zawsze możemy dokładnie przewidzieć co wydarzy się za chwilę, co oczywiście jest dużym plusem tej książki, ponieważ autor potrafi niejednokrotnie zaskoczyć czytającego rozwojem kolejnych wątków.

"Głębia. Skokowiec" to powieść momentami bardzo trudna i mocno rozbudowana, co dla niektórych czytelników może być sporą przeszkodą. Na pewno jeśli ktoś niezbyt często sięga po tego typu powieści, podczas czytania tej książki będzie czuł się zagubiony i nie zawsze zrozumie sens treści, którą chce nam przekazać autor. Tę pozycję polecam przede wszystkim tym, którzy lubią podobne klimaty, a wytężanie umysłu jest dla nich dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Podsumowując - widać, że Marcin Podlewski włożył sporo pracy, a przede wszystkim serca w stworzenie swojej książki i wykreowanie całkiem nowego świata i historii. Moim zdaniem naprawdę warto się zagłębić w twórczość tego autora i odkryć co ma on na do zaoferowania. Mam nadzieję, że nie zawiedziecie się na tej lekturze, a spędzony z nią czas nie okaże się dla Was stracony.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena