Koszyk 0
Opis:
Demoniczny rytuał. Krwawa ofiara. Koszmar, przed którym jest tylko jedna droga ucieczki... Doktor Michael Cayle razem z żoną i córeczką wyprowadza się z Manhattanu i obejmuje prywatną praktykę w cichym miasteczku wśród malowniczych lasów. Wszystko wydaje się tu spokojne i cudowne. Wydaje się... Tymczasem mieszkańcy opowiadają szeptem legendy, które budzą dreszcz grozy. Wkrótce Michael będzie musiał w nie uwierzyć. Pozna przerażający sekret złowrogich złotych oczu ... które śledzą go z głębi ciemności... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Michael Laimo
 • 2009
 • 1
 • 216
 • 210
 • 148
 • 83-241-3335-2
 • 9788324133352
 • X2029

Recenzje czytelników

Lektura dla miłośników brutalnych horrorów.

Ocena:
Autor:
Data:
"Głębia ciemności" to utwór stworzony przez młodego, jeszcze mało znanego w naszym kraju autora-Michaela Laimo. Książka w 2009r. ukazała się w Polsce. Za sprawą wydawnictwa Amber.

Doktor Michael Cayle wraz z rodziną postanawia uciec od miejskiego zgiełku. Wyprowadza się do małego miasteczka otoczonego gigantycznym i malowniczym lasem. Nastrój sielanki niszczą mroczne legendy przekazywane szeptem od ucha do ucha ... Budzące grozę opowieści z początku wydają się dla bohatera nierzeczywiste. Jednak z upływem czasu koszmar przybiera realne rozmiary. Aby chronić swoją rodzinę doktor skłonny będzie uczynić wszystko.

Z początku lektura wydaje się być wielokrotnie powielanym schematem. Jednak w dalszej części opowieści to wrażenie mija, a zaskakująca fabuła wciąga czytelnika bez reszty. Miejscami dzieło przez swą brutalność podchodzi pod gatunek gore. Pisarz w odpowiedni sposób zbudował mroczny klimat, potęgując napięcie. Kolejnym plusem są postacie izolantów, będące pierwotnym plemieniem, które uchowało się do czasów współczesnych. Lektura nie jest jednak pozycją idealną. Narracja prowadzona w nieco specyficzny sposób, może być przyczyną niezrozumienia treści. Kolejnym minusem są wykreowani przez pisarza bohaterowie. Podczas lektury nie przywiązujemy się do nich, więc ich los jest nam miejscami obojętny. Niektórych mogą nie spodobać się niedomówienia pozostawione przez opowieść. Do samego końca książki niektóre wątki zostają niewyjaśnione. Wartość proponowana przez wydawnictwo Amber również nie jest zachwycająca. W tej cenie dostaniemy mnóstwo obszerniejszych i ciekawszych pozycji biograficznych. Jednak w internetowych księgarniach uzyskamy ją w dużo przystępniejszych cenach.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić tą lekturę fanom mocnych wrażeń. Osobom preferującym nieco łagodniejszy rodzaj grozy nie przypadnie do gustu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena