Koszyk 0
Opis:
Współczesny człowiek dba o siebie: od prostej troski o higienę swojego ciała i otoczenia, przez dbałość o wygląd zewnętrzny, po zainteresowanie własnym zdrowiem. Kąpiemy się wiec i smarujemy kremami, badamy się, odwiedzamy lekarza, siłownię, kosmetyczkę, fryzjera Uprawiamy tak modne ostatnio jogging czy jogę. Jednak przy ogólnej trosce o siebie zapominamy często o tym, co tak naprawdę ... czyni nas ludźmi. Bez sprawności tego narządu cała reszta traci sens. Komu szwankuje umysł, temu na nic zadbane i sprawne ciało. Dlaczego więc nie poświęcamy czasu i uwagi ćwiczeniom, które podniosą poziom naszego intelektu i przygotują go do wyzwań, jakie stawia przed nim życie? Może po prostu nie wiemy, jak skutecznie ćwiczyć umysł? Ta książka zawiera kompletny plan treningowy naszego intelektu w trzech obszarach jego funkcjonowania: razem z nią podniesiemy na wyższy poziomumiejętność logicznego myślenia, łatwość rozwiązywania zadań matematycznych oraz zdolności werbalne. Ten napisany w przystępny sposób podręcznik został podzielony na dwie części: w pierwszej autor wprowadza nas krótko w teorię mózgu jego budowy i pracy. W drugiej proponuje zestaw ćwiczeń rozpisany na cztery tygodnie rozwiązywania zadań rozwijających każdy z trzech zakresów pracy naszego umysłu. Efekty sumiennie odrobionych ćwiczeń nie przyjdą od razu. Jednak po pewnym czasie zauważymy wyraźny wzrost poziomu sprawności intelektualnej. Aleksander Dydel pasjonat giełdy, łamigłówek i gier logicznych. Należy doMensy Polska, ma wykształcenie w zakresie zarządzania (górne 5 proc. absolwentów). Jest autorem książek i innych publikacji na temat rozwoju umysłu oraz testów na inteligencję (Trening umysłu oraz IQ 10 testów, 200 zadań, testy IQ w magazynie Focus). Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Sensus
  • miękka
Mniej Więcej
  • Aleksander Dydel
  • 2015
  • 96
  • 208
  • 140
  • 9788324693658
  • 9788324693658
  • ZCGW9

Recenzje czytelników

Gimnastyka umysłu. Bardzo dobra praca,pożyteczna książka .

Ocena:
Autor:
Data:
Wielkie uznanie za świetną i pożyteczną książkę.Polecam dla młodzieży i seniorów,dla każdego,kto chce budować społeczeństwo nowego typu i znależć w nim miejsce dla siebie.
No nie żeby tam nie było trudnych zadań,ale to też w dzisiejszych
czasach jest sposób na uodpornienie się i przygotowanie do życia ,gdzie jest wiele złożonych spraw. Gratuluję .
Czy ta recenzja była przydatna?

Dla młodzieży, dorosłych jak i seniorów

Ocena:
Autor:
Data:
W czasach życia fit, light i eko obsesyjnie modelujemy sylwetkę, wzmacniamy ciało, oczyszczamy organizm ale nie zapomnijmy o umyśle. Sięgnijmy po książkę "Gimnastyka umysłu", która pomoże nam rozwinąć intelekt w 4 tygodnie.

Książka jest propozycją dla wszystkich, którzy chcą zadbać o kondycję umysłu i sprawność intelektualną. Sprawdzi się doskonale jako dodatkowa atrakcja dla miłośników krzyżówek, łamigłówek, sudoku i gier logicznych ...

96-cio stronicowa książka składa się z dwóch części. Pierwsza stanowi część teoretyczną i jest zarysem tego co o mózgu i jego działaniu każdy powinien wiedzieć. Uzyskujemy tu podstawowe wiadomości o mnemotechnice, szybkim czytaniu oraz o tym jak w życiu (w sporcie, w pracy, w rozowoju ogólnym) ważna jest koncentracja i motywacja, których można się nauczyć.

Druga część jest już częścią praktyczną, zawierającą zadania na poszczególne tygodnie. Wśród zadań zmagamy się z ćwiczeniami intelektualnymi, które pomogą wzmocnić takie umiejętności jak:

- logika i wyobraźnia,
- zdolności wermalne,
- zdolności matematyczne.

Zapewniam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu zagadki słowne, natomiast mój mąż (typowy umysł ścisły) zaciekle rozwiązywał zadania matematyczne. Do umysłowych igraszek możemy więc zasiąść całą rodziną i miło spędzić wspólnie czas a przy okazji mieć z tego ogromny pożytek.

Książka ta jest propozycją zarówno dla młodzieży, dorosłych jak i seniorów, którzy szczególnie podtrzymywać powinni zdolności intelektualne na wysokim poziomie, taj aby jak najdłużej cieszyć się sprawnością umysłową. Publikacja ta może stanowić ciekawą formę rozrywki po męczącym dniu w pracy jak i być porannym "rozruchem" dla naszego mózgu.

http://papierowakobietka.blogspot.com/2015/08/gimnastyka-umysu-czyli-rozwijamy.html#more
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena