Koszyk 0
Opis:
„Gen Atlantydzki” to pierwsza cześć trylogii „Zagadka pochodzenia”.  Powieść sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy, przetłumaczona została na 20 języków, a w krótce zostanie zekranizowana. Największa tajemnica wszechczasów… HISTORIA pochodzenia człowieka zostanie ujawniona. 70.000 lat temu ludzkość niemal wymarła. Przeżyliśmy, ale nikt nie wie jak ... Aż do teraz. Odliczanie do następnego etapu ewolucji człowieka właśnie się rozpoczyna. Tym razem ludzkość może tego nie przetrwać… PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • miękka
Mniej Więcej
  • A.G. Riddle
  • 2016
  • 300
  • 210
  • 130
  • *, 978837686-323-8
  • 9788376863238
  • ZD6VG

Recenzje czytelników

Ludzkość w stanie zagrożenia...

Ocena:
Autor:
Data:
Wyróżnia się wiele przodków ludzi. Każdy z nich wniósł coś do historii. Jedną z nich była współczesna ludzkość- homo sapiens. Ten gatunek nie był najsilniejszy ani najmądrzejszy. A mimo to przetrwał erozję wulkanu Toba, która wyniszczyła inne gatunki. Czemu to właśnie oni przetrwali? Może ktoś im pomógł. Jakaś zaawansowana cywilizacja, która obdarzyła ludzkość niesamowitym darem. Ofiarowali im pewien gen, który uchronił ich przed zagładą. To było dawno temu ... ale ludzkości grozi nowe niebezpieczeństwo. Pewna organizacja stara się dokonać selekcji rodzaju ludzkiego i sprawić, by przetrwały tylko osoby z aktywnym genem atlantydzkim. Czy tajemnica powstania ludzkości wyjdzie na jaw? Czy Atlantyda naprawdę istniała? Co z tym wszystkim ma dwójka dzieci dotkniętych autyzmem? Przekonacie się czytając ,,Gen Atlantydzki".


,,Nauce brak pewnego ważnego elementu, który daje religia: kodeksu moralnego. Przetrwanie najsilniejszych to fakt naukowy, ale jest to etyka okrucieństwa. Tak postępują zwierzęta, a nie cywilizowani ludzie."


Immari od 2000 lat strzegli tajemnicy o ludzkiej ewolucji. Poszukiwali również odwiecznego wroga, który zagrażał ludzkiej rasie. U wybrzeży Antarktydy statek badawczy odkrywa tajemniczą grotę, dzięki której genialny genetyk zbliża się do dokonania przełomowego odkrycia. Miejsce jest jednak pilnie strzeżone przez obrońców zawartej tam tajemnicy.
Dr. Kate Warner przebywa w Dżakarcie aby uciec od prześladujących ją obrazów z przeszłości. Podczas pobytu w ośrodku badawczym w Indonezji, prowadzi badania nad autyzmem. Zdobyte przez nią informacje okazują się bardziej niebezpieczne niż mogła przypuszczać. Praca Kate okazuje się kluczem do wiedzy o kolejnym etapie ludzkiej ewolucji, jednak w nieodpowiednich rękach może przyczynić się do zagłady całej populacji.
Agent David Vale od dziesięciu lat próbuje powstrzymać działania Immari, jednak jego poczynania stają się coraz bardziej niebezpieczne. Informator pracujący dla Davida umiera, organizacja, w której pracuje mężczyzna jest inwigilowana, a jemu samemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Po otrzymaniu zaszyfrowanej wiadomości o ataku Immari uświadamia sobie, że jedyną osobą, która może mu pomóc jest Kate Warner. Razem rozpoczynają pracę nad rozwikłaniem globalnego spisku i dążą do odkrycia tajemnicy Genu Atlantyckiego oraz zagadki pochodzenia człowieka. Wyruszają w podróż do najdalszych zakątków świata, stale uciekając przed zagrażającym im Immari, którzy nie cofną się przed niczym aby uzyskać dostęp do badań Kate. David i Kate muszą ocaleć aby uchronić ludzkość przed zagładą.


,,To straszna praca, lecz ci ludzie ofiarują życie w szczytnym celu, byśmy mogli zrozumieć Dzwon, byśmy mogli uratować i oczyścić ludzką rasę. Ta ofiara jest konieczna. I nie zostanie zapomniana. Kilku musi umrzeć, by wielu mogło ocaleć.",,Gen atlantydzki" to niesamowita, wciągająca książka, która kwestionuje dotychczasowy porządek świata. Odkąd usłyszałam o tej książce, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Okazja nadarzyła się w konkursie dla bloggerów wydawnictwa Jaguar. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy okazało się, że będę mogła ją przeczytać. Wiedziałam, że mi się spodoba, ale to za małe słowo. Tak książka często mroziła mi krew w żyłach, a potem sprawiła, że moje serce biło szybciej. ,,Gen atlantydzki" to wspaniały, wielobarwny thriller, który sprawia, że czytelnik nie może się odciągnąć od czytania. Autor stworzył mocną historię, która wprowadza nas do świata pełnego morderstw, okrucieństwa, męstwa oraz odwagi. A.G.Riddle ma wyrazisty styl pisania, jego opisy są realistyczne i wzbudzają w czytelnikach ukryte emocje. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały opisujące działania różnych osób. To bardzo dobre posunięcie. Thriller jest wyrazisty, a dłuższe opisy mogłyby razić czytelnika. Akcja w ,,Genie Atlantydzkim" jest dynamiczna. Warto wspomnieć, że książka ma więcej recenzji na Amazonie niż powieści Dan'a Brown'a. A jesienią ma zostać wydana kontynuacja. Nie mogę się już doczekać.


,,Szczęście czasem sprzyja człowiekowi, czasem nie, powraca falami, zupełnie jak morze, tak to już jest. Nie należy zadręczać się sprawami, na które nie ma się wpływu."


Kate Warner to doktor zajmująca się badaniem dzieci dotkniętych autyzmem. Jest kobietą odważną, dobrą oraz pragnącą polepszenia losu swoich dzieci. Ma za sobą bolesną przeszłość. Zostaje wplątana w walkę o ludzkość. Budzi w czytelniku pozytywne uczucia. David Vale to szpieg, który próbuje zwalczyć terroryzm na świecie. Mężczyzna jest sprawiedliwy i stanowczy. Bardzo polubiłam te postacie. Każda z nich ma wielkie znaczenie dla książki. Często bałam się o ich życie. Mam nadzieję, że w kolejnej części autor postara się zacieśnić ich relację. Nie mogłabym mówić o tej książce, nie wspominając o tych złych. Dorian od lat wykorzystuje Dzwon, by wyodrębnić gen atlantydzki. W swoim życiu dopuścił się wielu złych rzeczy, ale miał ciężko przeszłość, która, choć nie jest żadnym wytłumaczeniem, pozwala nam go bardziej zrozumieć. Ważnymi postaciami są również Partrick oraz Helena — para, której wykopaliska archeologiczne zniszczyły życie. Mężczyzna, by poślubić pielęgniarkę, która go uratowała, zaczyna pracę dla organizacji Immari. Ich historia jest zarazem piękna, jak również przerażająca. Moje serce zdobył również Milo — mały buddyjski chłopiec, który dodał uroku książce. Mogłabym opisać jeszcze wiele bohaterów, ale nie jest to potrzebne. Każdy z was powinien mieć możliwość, by samemu odkryć postacie i wyrobić sobie o nich własną opinię.


,,Religia jest rozpaczliwą próbą zrozumienia tego świata i naszej przeszłości. Żyjemy w ciemnościach, otoczeni przez tajemnice. Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? Co dzieje się z nami po śmierci? Religia daje też coś więcej: kodeks postępowania, obraz dobra i zła, wzorce uczciwości."
,,Gen Atlantydzki" to intrygująca, wstrząsająca książka o pochodzeniu człowieka oraz zbliżającej się wojnie ludzkości. Spędziłam z nią wspaniałe chwile i nie mogę doczekać się kolejnego tomu. To thriller, który nie pozwoli wam zamknąć oczu bez przeczytania kolejnej strony. Wciągnie was bez końca i uczyni spragnionymi kontynuacji. Sądzę, że ta historia będzie utrzymywała się na liście bestsellerów przez długie lata. Wiem, że od teraz stała się jedną z moich ulubionych. Mam nadzieję, że dacie jej szansę i przeżyjecie niesamowitą przygodę. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ludzka rasa to najwiekszy morderca wszechczasów

Ocena:
Autor:
Data:
Zapewne nie raz zastanawialiście się, jak tak naprawdę powstał nasz gatunek. Stworzył nas Bóg takimi, jacy jesteśmy? Wywodzimy się od małp? A może powstaliśmy w całkowicie inny sposób? Na przestrzeni wieków powstało wiele teorii tego, w jaki sposób powstał człowiek. Jedne były bardziej prawdopodobne, inne graniczyły z absurdem. A. G. Riddle w swojej książce przedstawia teorię, która na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie surrealistyczna ... jednak wraz z rozwojem wydarzeń zaczyna świtać w naszych głowach pewna myśl... czy aby na pewno historia przedstawiona w Genie atlantydzkim jest aż tak bardzo nieprawdopodobna?

Po skończeniu tej książki mam istny chaos w głowie. To, co przeczytałam jest niesamowite! Na początku jest spokojnie, może nawet odrobinę zbyt spokojnie. Historia przez pierwszych dwieście stron rozwija się bardzo powoli. Mamy wiele opisów sytuacji i strzępków informacji, których za żadne skarby nie możemy ułożyć w głowie, ponieważ brakuje pewnych elementów układanki. Przez niektóre momenty trudno przebrnąć i po prostu nie czuć klimatu tego „bestsellerowego thrillera”, o którym informuje nas okładka. Jednak z czasem napięcie rośnie. Akcja nabiera tempa. Wszystko staje się jeszcze bardziej zagmatwane. Pojawiają się różnego rodzaju spiski, zaczynamy lepiej poznawać głównych bohaterów i ich historię, w napięciu czekamy na rozwój wydarzeń. W końcu dochodzi do wybuchu, kulminacji wszystkich wątków. I właśnie w tym momencie uświadamiamy sobie, że książka to istna bomba zrzucona na głowy czytelników, która potrzebowała czasu, by w końcu wybuchnąć, bomba rozrywająca umysły i serca na kawałki, zmuszająca do czytania, główkowania nad losem bohaterów. W pewnej chwili wszystko zaczyna się dziać w zastraszającym tempie. Ostatnie sto stron to akcja w czystej postaci. Wołają Ciebie? Mówisz, że przyjdziesz za chwilę. Jesteś głodna? To nic, przecież wiesz, że człowiek wytrzyma bez jedzenia. Jest druga w nocy, a ty jutro masz szkołę? Przecież jeszcze tylko jeden rozdział! Przez tych kilka dni liczy się tylko książka i to, co się w niej dzieje, a dzieje się bardzo dużo. Intrygi sięgające ubiegłego wieku, tajemnice sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat, historia pochodzenia człowieka, zakony ukryte wśród szczytów gór, eksperymenty genetyczne i agencje, pragnące władzy nad całym światem – to tylko mała część tego, co znajdziecie w debiucie literackim A.G. Riddle'a! Obok Genu atlantydzkiego nie da się przejść obojętnie.

Historia przedstawiona w książce jest niezwykle skonstruowana. Fakty przeplatają się z fikcją literacką. A.G. Riddle stworzył swoją własną teorię powstania ludzkości, opierającą się na wydarzeniach, które miały miejsce naprawdę. A w to wszystko wplótł historię agenta Davida Vale'a i doktor Kate Warner. Pierwsze dwieście stron to istna mieszanka wydarzeń i postaci, która ma na celu zdezorientowanie czytelnika. Podczas ich czytania są chwile, gdy nie wiadomo o co chodzi, gdyż informacji jest zbyt wiele. Bałam się, że autor sobie nie poradzi i wszystko się posypie. A jednak wybrnął z tego brawurowo! Przy drugiej części książki (Gen... podzielony jest na trzy części i ponad sto czterdzieści rozdziałów) zaczyna się istna jazda rolercosterem, a także odliczanie do wybuchu „bomby”, o której wspomniałam akapit wcześniej.

Autor nie oszczędza także swoich postaci. Każdą wystawia na próbę, która nie zawsze kończy się pomyślnie - tak, jak czytelnik chciałby by się skończyła. W postaciach widać blask, taką iskierkę, sprawiającą, że nie są papierowe. Są one także wielowymiarowe i czuć w nich ani grama fałszu. Ponadto Riddle nie skupił się jedynie na kreacji poszczególnych bohaterów, ale także na związkach, które ich łączą. Jest podobnie, jak w prawdziwym życiu - losy jednej postaci zależą od poczynań innej. Wszystkich bohaterów łączą subtelne nici powiązań, rozwijające się wraz z biegiem wydarzeń. Głównych bohaterów poznajemy dość późno, jednak nie przeszkadza to, by się z nimi zżyć oraz z zapartym tchem i łzami w oczach śledzić ich losy.

Nie sądzę, by tysiąc słów wyraziło to, jak bardzo jestem zachwycona debiutem literackim młodego amerykańskiego pisarza. Mało dynamiczny, żeby nie powiedzieć nudnawy, początek całkowicie rekompensuje dalsza część książki, którą można porównać do skoku na bangie. Jeśli więc jesteście ciekawi nowej teorii powstania gatunku Homo sapiens, zahaczającej o inne, dość popularne hipotezy lub po prostu chcecie przeżyć to co ja – istną burzę emocji; jeśli chcecie przeczytać historię, która pochłonie was bez reszty, wrzuci w wir intryg, tajemnic i walk oraz poznać autora, potrafiącego bawić się czytelnikiem jak marionetką, to musicie jak najszybciej sięgnąć po Gen atlantydzki!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena