Koszyk 0
Opis:
Co byś zrobiła, gdyby inna kobieta próbowała rozbić twoje małżeństwo? A jeśli okazałoby się, że to twoja najlepsza przyjaciółka? Natty i Sean Wainwright są szczęśliwym małżeństwem. Jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Nic więc dziwnego, że gdy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją serdeczną przyjaciółką i jedzie opiekować się chorym dzieckiem. Po powrocie odkrywa, że Eve stanowczo zbyt dobrze wpasowała się w jej życie ... Rozkochała w sobie Seana. Jemu jest bardzo przykro, lecz małżeństwo się skończyło. Przez wzgląd na dzieci Natty robi dobrą minę do złej gry i zaczyna urządzać sobie życie na nowo. Nie przychodzi jej to jednak łatwo, bo prawdziwe problemy z najlepszą przyjaciółką dopiero się zaczną… Czy rzeczywiście tylko winny się broni? Czy prawdziwe zaufanie może mieć granice? Jak dobrze znasz swoich przyjaciół? Dawno nie czytałam tak hipnotyzującej powieści. Tess Gerritsen Czyta się z zapartym tchem. „Daily Mail” Piekielnie wciągająca. „Guardian” Można się rozkoszować każdą stroną, prawdopodobnie będzie to książka roku. Elizabeth Haynes Książka porywająca, szybkie tempo akcji, treść przerażająco realna. Czytałam do trzeciej nad ranem, a nie pamiętam, kiedy mi się to zdarzyło poprzednio. Jeśli jest na świecie sprawiedliwość, powinna to być powieść numer jeden. Rozgłaszam wszem wobec, że trzeba ją przeczytać koniecznie. Lesley Pearse Paula Daly mieszka w Kumbrii ze swoim mężem, trójką dzieci i chartem o imieniu Skippy. Pracowała jako fizjoterapeutka i mieszkała przez jakiś czas we Francji, ale wróciła do Anglii stęskniona za tamtejszym tempem życia. W 2013 roku w serii Kobieca strona thrillera ukazała się jej pierwsza powieść „Co z ciebie za matka?”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paula Daly
  • 2014
  • 454
  • 195
  • 125
  • 978-83-7961-014-3
  • 9788379610143
  • ZBK0Q

Recenzje czytelników

Walcz.

Ocena:
Autor:
Data:
nie zawiodłam się. Cały tok wydarzeń poznajemy z punktu widzenia Natty, ale również pewnej pani detektyw oraz Eve. Dzięki temu wiemy, jaki będzie jej następny krok ku całkowitemu omotaniu Seana i dziewczynek. Czytaniu takich historii z mojej strony zawsze towarzyszą silne emocje - irytują mnie kobiety/dziewczyny, które wciskają się na siłę do związku i niszczą go. Szczególnie, że sama przeszłam coś podobnego. Dlatego nie zeszło długo, aż znienawidziłam Eve i głośno kibicowałam Natty ... Zastanawiałam się, do czego jeszcze może dojść pomiędzy tymi dwoma bohaterkami ... Zresztą Eva nie jest jedyną postacią, której nie polubiłam. Oczywiście na czarną listę trafił również Sean. Ja rozumiem, że facet bez seksu żyć nie może, ale żeby po kilku wspólnych nocach z Evą już mylić pożądanie z miłością ? Po tylu latach porzucić żonę i to jeszcze wciskać kit, że kocha się tę drugą od dłuższego czasu ? No litości. Spodobała mi się za to postawa Felicity, młodszej córki, która od razu wyczuła co jest grane.
Mam jednak wrażenie, że cała akcja była trochę za szybka. Jeszcze Eva nie zdążyła spokojnie pomieszkać u "przyjaciół", a już zdarzył się wypadek, później od razu zaloty i rozstanie ... Do tego nikt nie wątpił, że i te drobne i te większe przytyki pochodzą od Eve - nie było elementu zaskoczenia, od razu wiadomo, kto zrobił coś przeciwko Natty.
Autorka poczęstowała nas także otwartym zakończeniem. I do tej pory nie wiem, co o tym sądzić, bo z jednej strony wolałabym przeczytać, jak to policja zmazała wredny uśmieszek z ust Evy, gdy zamyka ją za kratami, ale z drugiej ... mamy możliwość sami dopisać sobie zakończenie. Tylko czy właściwe ?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

O wielu ciekawych problemach opowiada

Ocena:
Autor:
Data:
Można „Gdy przejdziesz przez próg” spokojnie wpisać w nurt powieści revenge, a więc powieści o zemście. Jednocześnie można ją także czytać jako powieść o kryzysie małżeństwa, jego przyczynach. To także powieść o kobiecych sposobach rywalizacji o mężczyznę. Ale także o ambiwalencji uczuć. Koniec końców to także powieść o fałszywej przyjaźni, o pozorowaniu lojalności, uczciwości. Także o męskich słabościach.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena