Koszyk 0
Opis:
Jeden tajemniczy telefon rozpoczyna koszmarną wyprawę w przeszłość Podczas zebrania rady pedagogicznej ktoś odkrywa zwłoki nauczyciela geografii. Policja podejrzewa samobójstwo, ale nie wszyscy w to wierzą. Zwłaszcza że przed śmiercią geograf odebrał tajemniczy telefon... Tomek, młody nauczyciel i przyjaciel zmarłego, rozpoczyna prywatne śledztwo. Wkrótce przekonuje się, że szkoł ... a skrywa swoje drugie oblicze – nie jest bowiem tak bezpiecznym i przyjaznym miejscem, jakby mogło się zdawać. Na światło dzienne wychodzi mnóstwo wstydliwych faktów: od zakazanych romansów, skrywanych nałogów, po zatuszowane wypadki i finansowe przekręty. Niemal każdy z nauczycieli obarczony jest mrocznym sekretem. Jeden z nich skrywa prawdę o zabójcy i jego motywie. Dążąc do rozwikłania zagadki, Tomek nie przebiera w środkach. Z zaskakującą sprawnością odczytuje ślady i wskazówki. Dołącza do niego tajemnicza nieznajoma. Czy można jej zaufać? Tymczasem bezlitosny mściciel pozostaje nieuchwytny i uderza kolejny raz. Z czasem przerażony Tomek uświadamia sobie, że z mordercą łączy go więcej, niż mógłby przypuszczać.. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jerzy Wojciech Wójcik
  • 2016
  • 1
  • 580
  • 205
  • 140
  • *, 978837785-854-7
  • 9788377858547
  • ZDB5L

Recenzje czytelników

Weźcie w garść "Garść popiołu"

Ocena:
Autor:
Data:
Cztery bardzo długie dni. Tyle trwa akcja powieści Garść popiołu. Lektura tego blisko sześćsetstronicowego tomu trwa za to znacznie krócej. Jeśli szukacie sprawnie napisanej i dynamicznej historii kryminalnej na lato, to powieść Wojciecha Wójcika was nie rozczaruje.

Zaczyna się tradycyjnie od trupa. Ale nie byle jakiego. To nie jakiś tam trup. To ciało pedagogiczne. A konkretnie nauczyciel szkoły średniej wiszący w szkolnym schowku na sprzęt sportowy. Samobójstwo czy morderstwo ... Jeśli to zbrodnia, to kto ją popełnił? Któryś ze współpracowników, dyrektor, żona, kochanka, uczeń…? I co ma wspólnego śmierć martwego pedagoga z tajemniczym samobójstwem sprzed lat?

[...]


Nowość od wydawnictwa Zysk i S-ka nie wyróżnia się może niczym ponadprzeciętnym, ale jest dobrze skonstruowaną i wciągająca lekturą, pozbawioną potknięć i nonsensów – które niestety nierzadko pojawiają się w twórczości początkujących autorów – a to już dużo. Wójcik uchronił się też od innych błędów, które spotykamy w gatunku zwanym umownie kryminałem. Powieść, chociaż dość pokaźnych rozmiarów, nie jest rozwlekła. Fałszywych tropów i pobocznych wątków jest tu akurat tyle, ile trzeba, by zaabsorbować czytelnika, ale go nie zamęczyć. Wyważona i zajmująca – to określenia, które pasują do powieści Wójcika. Możecie mi wierzyć, zarwałam nockę, by poznać zakończenie tej historii.


[Fragment recenzji opublikowanej na blogu Czepiam się książek]
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Drastyczne morderstwo w ciele pedagogicznym

Ocena:
Autor:
Data:
To druga powieść w dorobku Wojciecha Wójcika. Obie są napisane w nurcie kryminalnym i umiejscowione w polskich realiach. Za to należy się duży plus, bo w napływie powieści kryminalnych można by mniemać, że nic nie potrafi już urzec swoją oryginalnością. A tu proszę, można się przyjemnie zdziwić i wypełnić sobie kilka wieczorów bardzo przyjemną (choć mrożącą krew w żyłach) lekturą. Wójcik świetnie wstrzelił się zarówno z tematyką ... jak i powiązaniem zbrodni z logiką fabularną – nic nie wydaje się naciągane w tej historii.

Choć najnowsza książka Wójcika ma ponad sześćset stron, to jest sprawnie podzielona na części odpowiadające poszczególnym dniom z życia tej zwykłej legionowskiej szkoły. Ten zabieg pozwala czytelnikowi lepiej przyswoić dziejące się w „Garści popiołu” wydarzenia, a autorowi umożliwia dawkowanie informacji i budowanie emocjonalnej więzi z czytelnikiem.

Więcej na zukoteka.blox.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena