Koszyk 0
Opis:
- Albo mi powiecie, jak żeście to łóżko sprowadzili z Bedford, albo pojedziecie ze mną na posterunek policji. - Dobrze - powiedziała Kasia, czując, że łzy napływają jej do oczu. ? Więc powiem panu, jeśli chce pan wiedzieć. Sprowadziliśmy je za pomocą czarów. Powieść przygodowa. Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez wiejską nauczycielkę, pannę Price, niezwykłym talizmanem. Dzięki magicznemu przedmiotowi dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać niezwykłe podróże w przeszłość.
Mniej Więcej
  • Mary Norton
  • 2007
  • 288
  • 190
  • 150
  • 978-83-60850-42-8
  • 9788360850428
  • ZAZE5
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Podróże w przeszłość

Ocena:
Autor:
Data:
Niewiele znam bajek, które czytane w dzieciństwie, tak utkwiły mi w pamięci jak „Gałka od łóżka”. Być może miała na to wpływ pewna zbieżność, ja również spędzałam wakacje u cioci na wsi, i spałam tam dokładnie w tego typu łóżku jakim bohaterowie nocami podróżowali w przeszłość. Miałam tylko kilka problemów, moja gałka nie chciała być czarodziejska, co zupełnie na szczęście nie przeszkadzało mojej wyobraźni, a po drugie niestety przebywałam tam sama i bardzo zazdrościłam bohaterom powieści ... że mają siebie. Marzyłam o rodzeństwie np. siostrze, z którą mogłabym zarówno czytać jak i wyobrażać sobie nasze podróże. Główni bohaterowie- Pawełek, Kasia i Karol dostają w prezencie od wątpliwej urody pani Price, ( początkującej czarownicy) gałkę od łóżka, dzięki której przeżyją moc przygód, niekoniecznie przyjemnych. Muszę przyznać, że niejednokrotnie bałam się o nich, zwłaszcza jak wylądowali na wyspie ludożerców, choć i pobyt w komisariacie nie można nazwać przyjemnym.
Uwielbiałam też i to nie zmieniło się absolutnie do dziś, ilustracje Marcina Szancera, który wspaniale wprowadzał czytelnika w lekko mroczny klimat opowieści. Najbardziej w tej książce podoba mi się magiczność opowiedzianych historii, moc emocji i uczuć, które towarzyszą przy czytaniu i autentyczny lęk o bohaterów. Nigdy w życiu nie przypuszczałabym, że jest to debiut autorki, która sama będąc mamą, porzuciła aktorstwo i zajęła się pisaniem książek dla dzieci. Ciekawym zabiegiem w powieści jest powrót na wieś głównych bohaterów jako już zdecydowanie starszych, by pomóc pani Price. Widzimy jak wieli wpływ miały na nich przeżyte wcześnie podróże u jak wiele one ich nauczyły.( np. odpowiedzialności czy współpracy). Zdają sobie sprawę że podróżowanie w czasie zawsze niesie za sobą jakieś konsekwencje i mogą one po prostu być przykre lub krzywdzące kogoś. Dla mnie będą postaciami, które już w dzieciństwie uświadomiły, że prawdomówność ma zdecydowane zalety i że kłamstwo niestety bardzo często dużo komplikuje. Bardzo cieszę się, że książka została wznowiona, na dodatek w tak pięknej serii, ponieważ mam możliwość zarówno powspominać swoje dzieciństwo jak i od nowa podróżować z bohaterami czytając ją swojej wnuczce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena