Koszyk 0
Opis:
W świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochają ... cego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Susan Herbert
  • 2016
  • 192
  • 217
  • 195
  • 978838008-207-6
  • 9788380082076
  • ZDFJP

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Światem rządzą koty. Ta objawiona prawda nie wszystkim jest na rękę, ale to fakt. Jak głosi legenda, internet wynaleziono po to aby wszyscy mogli oglądać śmieszne filmiki z kotami, lub przeglądać galerie pełne tych puchatych stworzeń.
Susan Herbert poszła o krok dalej. W jej książkach, a raczej albumach wprost roi się od uroczych kociaczków, które pokazują nam, czym naprawdę kierowali się wielcy malarze czy uznani reżyserzy tworząc swe wiekopomne dzieła ...

I tak w pierwszej części tego albumu mamy dowód na to, że koty inspirowały takich artystów jak Leonardo da Vinci, w czasie tworzenia "Mona Lisy", czy równie znanego Francisco Goyę i jego "Maję ubraną". A jest tego o wiele więcej.

W drugiej części, mamy przedstawione legendarne sceny z najbardziej uznanych filmów, że wymienię tylko "Przeminęło z wiatrem", czy "Buntownik bez powodu". Oczywiście to nie jedyne dzieła.

Przezabawna i urocza książka, która, mimo tego, że nie zawiera praktycznie żadnego słowa, sprawiła mi wiele radości. Koty rządzą światem od wieków, a książka taka jak ta, to najlepszy dowód na tą teorię. Pozostaje mi polecić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia sztuki z pazurem

Ocena:
Autor:
Data:
„Galeria kotów” to dzieło, które z pewnością zachwyci wielu odbiorców, mam też nadzieję, że równie liczną grupą zachęci do odkrywania arcydzieł sztuki. Rzeczywiście nie jest to podręcznik dla studentów Akademii Sztuk Pięknych, a wspaniała pozycja dla wszystkich, którzy kochają koty i chcieliby poznać najwybitniejsze dzieła w ciekawych wariacjach. Gwarantuję, że ten album Was rozbawi, pobudzi kreatywne myślenie i pozwoli zapamiętać tytuły obrazów, które tak często nam umykają ... Wielbiciele kotów będą wniebowzięci, a „Galeria kotów” zajmie wyjątkowe miejsce w ich sercach. Także na półkach. Gorąco polecam!

Więcej: https://mlodociani-recenzenci.blogspot.com/2016/12/historia-sztuki-z-pazurem.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena