Koszyk 0
Opis:
Hobby garstki entuzjastów zamienił w spektakl oglądany przez pół miliarda ludzi. Zanim ktokolwiek się obejrzał, z Formuły 1 uczynił swoje prywatne imperium i zarobił na nim miliardy. Udało mu się, bo nie trafił na nikogo sprytniejszego, bardziej bezwzględnego i bezczelnego od siebie. No, może z wyjątkiem chorwackiej hostessy spotkanej na torze w Monzy, młodszej od niego o 28 lat i wyższej o 30 cm. Tylko jej pozwalał dmuchać sobie w kaszę i znacznie uszczuplić swój majątek.
Mniej Więcej
  • Tom Bower
  • 2012
  • 0
  • 368
  • 242
  • 160
  • 9788393375899
  • 9788393375899
  • ZAHWC

Recenzje czytelników

Tylko dla Fanów FORMUŁY 1

Ocena:
Autor:
Data:
Życie prywatne i rozwój kariery głównego bohatera nie są jedynymi motywami. Dużo miejsca poświęcone zostało na opis działania zespołu Brabham, którego Bernie był właścicielem. Wiele można też dowiedzieć się o kulisach największych afer jakie przez ostatnie lata przeszły przez F1. Jest afera szpiegowska w McLarenie, crashgate czy kontrowersje związane z wyciekiem sensacyjnych informacji o życiu prywatnym Maxa Mosleya. Wiele razy powracają też negocjacje związane z porozumieniem Concorde ...
Autor wiele miejsca poświęcił na zagadnienia prawno-finansowe związane z wejściem Formuły 1 na giełdę. Pada bardzo dużo nazwisk, sum i dat. Zupełnie nie znam się na świecie wielkich finansów i przyznam, że niewiele wyniosłam z przeczytania tych fragmentów. Ale być może byłby ciekawe dla osób zainteresowanych takimi sprawami. Najmniej miejsca poświęcono na sprawy sportowe. O rywalizacji na torze nie ma to prawie nic. Ale nie to miało być tematem.
Nie znalazłam w książce wielu błędów w tłumaczeniu, choć w kilku miejscach da się odczuć, że tłumacz nie jest zbyt dobrze zaznajomiony z językiem używanym w sporcie motorowym. W jednym miejscu pojawiły się nawet „rajdy NASCAR” ale ogólnie nie można się zbytnio czepiać. Zamieszczono tylko kilka zdjęć, które niewiele wnoszą.
Książkę można z czystym sumieniem polecić ale raczej bardziej zaawansowanym kibicom Formuły 1. Można w niej znaleźć bardzo wiele mało znanych informacji i historii ale dobrze mieć wcześniej trochę wiedzy na temat tego sportu aby móc jak najwięcej z tego wynieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena