Koszyk 0
Opis:
Międzynarodowy bestseller! Ćwierć miliona sprzedanych egzemplarzy! Florencja, piękna stolica Toskanii, której zabytki i dzieła sztuki przyciągają miliony turystów, ma też swoje drugie, mroczne oblicze. Komisarz Michele Ferrara, szef wydziału śledczego policji wie o tym bardzo dobrze – dla niego świat zbrodni to codzienność od ponad dwudziestu lat. W mieście, które jeszcze nie otrząsnęło się po sprawie słynnego Potwora, znów działa seryjny morderca. Nie tylko zabija swoje ofiary ... ale także okalecza ich ciała. Pozostaje nieuchwytny, policja nie jest w stanie znaleźć powiązań pomiędzy poszczególnymi zabójstwami ani przewidzieć kolejnego posunięcia sprawcy. Do komisarza Ferrary przychodzą anonimowe listy. Czy ich enigmatyczna treść jest powiązana z serią morderstw? Czy stoją za tym dawni wrogowie Ferrary z okrutnej mafii kalabryjskiej? Czyżby komisarz był następną ofiarą na liście mordercy? Czołowy włoski autor kryminałów. „The Times” Powieść oferuje wszystko to, co powinien zawierać bestseller: przykuwającą uwagę scenerię zabytkowej Florencji, wiarygodnego psychologicznie bohatera i mrożącą krew w żyłach zagadkę kryminalną. „Booklist” Napięcie zapiera dech w piersi. „Mirror" Książka dorównuje klasyce gatunku. „Daily Mirror”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michele Giuttari
  • 2013
  • 1
  • 392
  • 205
  • 140
  • 978-83-7785-272-9
  • 9788377852729
  • ZB535

Recenzje czytelników

Potwór czy mafia?

Ocena:
Autor:
Data:
Michele Giutarri
Florencka gra – recenzja
Morderca pisze w swoim notesie:
„W imię twoje zabiłem, ojcze.
To było łatwe. To mnie wyzwoliło.
Bardziej niż jakakolwiek Spowiedź.
Wreszcie się narodziłem.
Doprowadzę to aż do samego końca, bo Ty tego chcesz.
Nie pozbawiaj mnie swojego wsparcia.
Będę narzędziem zemsty Twojej, a także i mojej.”

Florencja. Rok 1999.
Zamordowany zostaje sprzedawca sklepu z dewocjonaliami.
Komisarz Ferrara wszczyna śledztwo ... W tym samym czasie do jego domu dostarczono list, anonim który zawiera niejasną groźbę.
Policjant zastanawia się kim jest nadawca listu. A trzeba powiedzieć, że potencjalnych nadawców jest sporo, bowiem komisarz wielu przestępcom zaszedł za skórę. Wśród nich może być seryjny morderca zwany Potworem, a także ktoś z mafii kalabryjskiej. Brany jest też pod uwagę wątek satanistyczny.

Śledztwo nie przebiega tak szybko jak życzyłaby sobie tego policja.
Komisarz otrzymuje następny anonim.
Znów ginie młody mężczyzna…
Kolejne anonimowe listy sugerują, że będzie więcej ofiar.

Początek książki wydawał mi się nieco nużący. Zbyt dużo słów, mało akcji. Już myślałam, że tak zostanie. Ale nic z tych rzeczy. Akcja stopniowo nabiera tempa, aby zawładnąć całkowicie uwagą czytelnika.
Morderstwa, mafia, handel dziełami sztuki, homoseksualizm, porachunki osobiste. Jest też i miłość.
To wszystko już do końca nie pozwala ochłonąć.
Wprawdzie można domyślić się kim jest przestępca, ale powody jakie nim kierują zostają wyjaśnione na samym końcu. A są one nie mniej interesujące niż cała rozgrywana przed naszymi oczami akcja.
Szkoda, ze w książce pokazano niewiele uroków samej Florencji. Byłabym zachwycona gdybym mogła śledzić losy bohaterów książki wprowadzona w nastrój tak uroczego miejsca jakim jest to miasto.
Ale mimo wszystko czekam na kolejne powieści Michele Giutarri. Florencka gra jest bowiem pierwszą z cyklu książek których głównym bohaterem jest komisarz Ferrara.
Florencka gra
Autor: Michele Giuttari
Przekład: Iwona Banach
Wydawca: Zysk i S-ka
Premiera:październik 2013 r.
Stron:391
Oprawa miękka ze skrzydełkami


Czytaj.pl
http://www.books.jupe.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

FLORENCKA GRA

Ocena:
Autor:
Data:
Własnie skonczyłam czytac , bardzo ciekawa lekture:)
“Florencka gra” rozpoczyna serię, w której główny bohater, komisarz Michele Ferrara, jest szefem wydziału śledczego policji florenckiej i, co jest efektem ubocznym takiej pracy, niejednokrotnie, chroniąc cywilów przed przestępcami różnego kalibru, sam naraża swoje życie na niebezpieczeństwo.
Florencka gra to pierwsza część , jak dotąd, sześciotomowego cyklu, którego głównym bohaterem jest komisarz Michele Ferrara ... Wydarzenia opisane przez autora rozgrywają się we Florencji, posiadającej dwa oblicza, przepięknej i zarazem mrocznej stolicy Toskanii.
W mieście, które jeszcze nie otrząsnęło się po sprawie słynnego Potwora, znów działa seryjny morderca. Nie tylko zabija swoje ofiary, ale także okalecza ich ciała. Pozostaje nieuchwytny, policja nie jest w stanie znaleźć powiązań pomiędzy poszczególnymi zabójstwami ani przewidzieć kolejnego posunięcia sprawcy.
Do komisarza Ferrary przychodzą anonimowe listy. Czy ich enigmatyczna treść jest powiązana z serią morderstw? Czy stoją za tym dawni wrogowie Ferrary z okrutnej mafii kalabryjskiej? Czyżby komisarz był następną ofiarą na liście mordercy?
Autor umiejętnie buduje napiecie , a jego Florencka gra spełnia wszelkie oczekiwania najbardziej wymagających czytelników kryminałów. Z pewnością warto sięgnąć po pierwszy tom prezentujący historię komisarza Ferrara. POLECAM !!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena