Wirtualny doradca
facebook
promocje
 
Aby zbiór spełnił swoją funkcję - materiału pomocniczego gwarantującego prawidłowe przygotowanie do rozumienia podstaw fizyki - zdecydowaliśmy się na następujący układ treści: Każdy rozdział rozpoczyna się przypomnieniem podstawowych wiadomości. Następnie, w celu ich usystematyzowania, zamieszczone zostały przykładowe zadania z rozwiązaniami. Po nich umieściliśmy, podzielone na tematyczne podrozdziały, zadania przeznaczone do rozwiązania przez uczniów. Znajdują się wśród nich zadania o różnym stopniu trudności i o różnym charakterze. Na końcu, w podrozdziale Sprawdź, czy potrafisz\, umieszczone są zadania dotyczące całego działu. Korzystanie ze zbioru ułatwia szata graficzna. Symbol węzła

oddziela część wprowadzającą od zadań do rozwiązania. Zadania o podwyższonym stopniu trudności mają numerację w innym kolorze niż pozostałe. Zadowolona buźka przy zadaniu oznacza, że na końcu zbioru umieszczona została nie tylko odpowiedź do danego zadania, ale i jego rozwiązanie. Mamy nadzieję, że przyjęty układ treści, różnorodność zadań, a także ich znaczna liczba pobudzą uczniów do samodzielnej pracy, tak ważnej w procesie kształcenia.

Pokaż więcej >

Poinformuj społeczność:

Informacje dodatkowe

Tytuł Fizyka, klasa 1-3, Fizyka i astronomia dla gimnazjum Zbiór zadań, Nowa Era
Autor Grażyna Francuz-Ornat, Jan Kulawik, Teresa Kulawik
Wydawnictwo Nowa Era
Oprawa miękka
Rok wydania 2008
Numer wydania 7
Liczba stron 296
Długość [mm] 235
Szerokość [mm] 163
ISBN 978-83-88457-93-7
EAN 9788388457937
Indeks L0044
Szkoła Gimnazjum
Klasa Klasa 1 gimnazjum, Klasa 2 gimnazjum, Klasa 3 gimnazjum

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Fizyka, klasa 1-3, Fizyka i astronomia dla gimnazjum Zbiór zadań, Nowa Era