Koszyk 0
Opis:
Jak wzmacniać sprawność mózgu w każdym wieku? Jak zachować sprawność i jasność umysłu do później starości? Elkhonon Goldberg i Alvaro Fernandez wraz z Pascale Michelonem – mistrzowie popularyzacji wiedzy o mózgu – zapraszają w fascynującą podróż po świecie ludzkiego poznania. Z przewodnika dowiemy się, jak zbudowany jest mózg, w jaki sposób działa, jak się ... zmienia pod wpływem uczenia się i zdobywania nowych doświadczeń. Autorzy wskazują, jakimi działaniami możemy wzmacniać swój mózg, a przy okazji obalają kilka mitów, na przykład ten o sensowności rozwiązywania setek krzyżówek. „To przewodnik kierowany do wszystkich posiadaczy mózgu, którzy chcieliby nauczyć się, jak utrzymać ów narząd w zdrowiu i wzmocnić jego działanie”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Elkhonon Goldberg, Alvaro Fernandez, Pascale Michelon
  • 2015
  • 1
  • 284
  • 205
  • 168
  • 9788301-18194-9
  • 9788301181949
  • ZCJL5

Recenzje czytelników

Books&Culture....

Ocena:
Data:
Jak wzmacniać sprawność mózgu w każdym wieku?
Jak zachować jasność umysłu do późnej starości?Ta książka-przewodnik kierowana jest do wszystkich posiadaczy mózgu, którzy chcieliby się nauczyć, jak utrzymać ów narząd w zdrowiu i polepszyć jego działanie. Nie chcemy dawać "recepty" ... - zależy nam raczej na wzmocnieniu twojej zdolności wzięcia we własnie ręce zagadnień związanych ze sprawnością mózgu i podjęcia celowych i świadomych wysiłków nastawionych na budowanie potencjału i opóźnianie pogorszenia jego stanu. Innymi słowy, chcemy pomóc ci maksymalizować "poznawczą i umysłową trajektorię sprawności", począwszy od teraz, przez całe dalsze życie. Mamy nadzieję, że nasza publikacja okaże się wartościowym źródłem wiedzy.


Fitness mózgu składa się z 9 rozdziałów, z których dowiemy się m.in.: jak zbudowany jest mózg, w jaki sposób działa, jak zmienia się pod wpływem uczenia i zdobywania nowych doświadczeń, czym jest neuroplastyczność oraz dlaczego stanowi fundament usprawniania mózgu, jakie są filary sprawności mózgu, jakie znaczenie ma zrównoważona dieta dla zdrowia mózgu i jakie są konsekwencje czynników łączących się ze zdrowiem (np. cukrzyca, palenie tytoniu) dla procesów poznawczych. A także skupimy się na radzeniu sobie ze stresem i budowaniu odporności psychicznej. Autorzy wskazują, jakimi działaniami możemy wzmacniać swój mózg, a przy okazji obalają kilka mitów, na przykład ten o sensowności rozwiązywania setek krzyżówek. Do każdego rozdziału dołączone zostały także wywiady z wybitnymi naukowcami.


Wszystko to zaczyna brzmieć jak naukowe gadanie, prawda? W rzeczy samej tak własnie jest. W przeciwieństwie do wcześniej omawianej książki (Dlaczego dzieci kłamią), Fitness mózgu nafaszerowany jest naukowym słownictwem, ale pomocą służy nam zamieszczony na końcu słowniczek (dzięki Bogu!). Nie musimy go używać co kilka zdań - spokojnie. Pomimo tego, że jest to typowo naukowa książka, nie utrudnia to zrozumienia przekazu nawet dla przeciętnego człowieka, dla którego biologia była zmorą za czasów szkolnych.


Fani "łatwiejszej" literatury nie będą zainteresowani tą pozycją. Jednak Ci, którzy chcieliby sami lepiej poznać to co siedzi nam w głowie (dosłownie :D ), są ciekawi i zaintrygowani ludzkim ciałem śmiało mogą sięgnąć po tą książkę. Nie jest to pozycja, którą przeczytamy na raz.. Oj nie.. Co jakiś czas kilka rozdziałów. Nie ma co przygniatać się wiedzą i być nią zmęczonym.


Fitness mózgu w mojej opinii jest dość ciekawą i interesującą książką. Lubię takie "klimaty" od czasu do czasu, tym bardziej, że interesuję się medycznymi tematami. Do gustu przypadł mi zamieszczony na końcu załącznik 55 najważniejszych faktów na temat sprawności mózgu.

Na pochwałę zasługuje szata graficzna i dedykacja!
Dedykujemy tę książkę twojemu wyjątkowemu mózgowi i wyjątkowemu umysłowi.

http://books-culture.blogspot.com/2015/07/fitness-mozgu-fernandez-e-goldberg.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

fajna książka

Ocena:
Autor:
Data:
bardzo lubię książki psychologiczne, a ta jeszcze bardziej mnie zaskoczyła. Autorzy w prosty sposób przekazują nam jak mamy ćwiczyć mózg. Bardzo przydatne.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena