Koszyk 0
Opis:
Mitchell McDeere skończył prawo na Harvardzie i przebiera w ofertach pracy. Jedna z nich - bijąca na głowę atrakcyjnością inne - pochodzi z niedużej firmy adwokackiej z Memphis, której właściciele oferują nie tylko najwyższe wynagrodzenie i świetny system premii, ale i dużo dodatkowych bonusów. Mitch decyduje się podjąć pracę w firmie i przenosi się do Memphis. Powoli orientuje się, że coś jest nie tak. Wynajęty przez Mitcha prywatny detektyw, Eddy Lomax, bada sprawę ... W wyniku dochodzenia Mitch podejmuje współpracę z FBI i dowiaduje się, że wszyscy wspólnicy są na liście płac mafii, która używa kancelarii do prania brudnych pieniędzy. Jeśli wyda się, że Mitch współpracuje z FBI, będzie to oznaczało wyrok śmierci. Rozpoczyna się gra o życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • John Grisham
  • 2012
  • 1
  • 528
  • 195
  • 125
  • 97883-7659-6143
  • 9788376596143
  • ZAH1K

Recenzje czytelników

Firma

Ocena:
Autor:
Data:
"Firma" to świetny thriller dziejący się w środowisku prawniczym w Memphis, do którego trafia absolwent Harvardu, Mitchel McDeere. Ten młody, zdolny prawnik czuje się zaszczycony mogąc trafić do tak renomowanej i elitarnej kancelarii. Jest zafascynowany firmą i jej pracownikami, ma zasłonę na oczach - wszystko go zachwyca i imponuje mu: świetne warunki zatrudnienia, dom, świadczenia socjalne, życzliwość prawników i ich żon. Przeprowadza się wraz z żoną do nowego domu ... ona zaczyna pracę jako nauczycielka - wszystko jest świetne...
Po jakimś czasie czar pryska, a po zagłębieniu się w funkcjonowanie firmy - Mitchelowi opada z oczu zasłona. Kancelaria wplątana jest w "ciemne interesy" powiązane z mafią, interesuje się nią FBI, które zaczyna współpracować z Mitchelem.
jaki będzie wynik końcowy współpracy? Czy powiązania mafijne zostaną ujawnione? Jak w tym wszystkim wypadnie rola Mitchela?

"Firma" pochłonęła mnie bez reszty - przeczytałam ją w jedno popołudnie i wieczór (a do cienkich nie należy...)
Czytałam aż skończyłam :) Uwielbiam takie książki, od których nie można się oderwać aż do końca.
"Firma" to doskonały thriller, który trzyma w napięciu, a intryga jest doskonale zaplanowana i rozłożona na kartach książki. Świetne dialogi i barwne opisy sytuacyjne - to wielkie atuty tej książki. Uwagę zwraca również konstrukcja sylwetki głównego bohatera, jego psychika, sposoby reakcji i zachowań.

Słowem - "Firma" to świetna książka sensacyjna, która intryguje i trzyma w napięciu. Doskonale napisana - doskonale się czyta. Nowe wydanie przyciąga ciekawą okładką i dbałością o detale.
Polecam wszystkim wielbicielom książek trzymających w napięciu ze świetnie skonstruowaną intrygą !
http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/03/firma-john-grisham.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dwie strony medalu

Ocena:
Autor:
Data:
"Firma" to moje pierwsze spotkanie z piórem Johna Grishama, który niewątpliwie zbiera bardzo dobre opinie.

Świeżo upieczonego prawnika, Mitcha McDeer’a poznajemy kiedy analizuje otrzymane oferty pracy. Jest osobą niezwykle ambitną oraz wytrwałą. Cechy te przyczyniają się do uzyskania przez niego tytułu jednego z najlepszych absolwentów Harvardu. Otrzymuje on propozycje pracy od kilku znanych firm na Wall Street oraz zaskakującą ofertę z niedużej firmy w Memphis ... która każdego roku zatrudnia tylko jednego prawnika, wybranego z pośród wielu absolwentów. Zainteresowany drugą propozycją poznaje kolejne warunki umowy: setki tysięcy dolarów, nowiutkie BMW, wakacje na Kajmanach, możliwość szybkiego awansu oraz niski kredyt hipoteczny na dom. Firma jest zdolna zrobić wszystko dla swoich najlepszych prawników, bo „szczęśliwy prawnik, to wydajny prawnik”. Warunkiem kontraktu jest przeprowadzka do Memphis oraz bezwzględne oddanie się tajemniczej firmie. Kto z nas, by się nie skusił na przedstawione warunki? Mitch wraz z żoną Abby zamieszkują w wymarzonym domu z ogródkiem w ekskluzywnej dzielnicy Memphis.

Wszystko układa się kolorowo, Mitch podejmuje pracę w firmie, a Abby zostaje nauczycielem w miejscowej szkole. Otaczają ich nowi, bardzo bogaci przyjaciele, również pracownicy firmy. Młodym małżonkom wydaje się, że złapali szczęście za ogon. Mają wszystko o czym jeszcze kilka tygodni wcześniej mogli tylko pomarzyć. Sielanka zostaje nagle przerwana. Z Mitchem kontaktuje się niespodziewanie agent FBI, który informuje go o przestępstwach podatkowych dokonywanych przez pracowników jego firmy, a w całą aferę wmieszana jest niezwykle groźna mafia. Młody prawnik dowiaduje się również, że jego w jego domu oraz aucie został założony podsłuch, a on jest cały czas obserwowany przez ludzi z mafii.

Mitch otrzymuje propozycję współpracy z FBI i zdemaskowanie firmy. Czy Mitch przyjmie propozycję? Czy zdecyduje się zeznawać na niekorzyść firmy stając się świadkiem koronnym? Czy wybierze wraz z żoną życie w ukryciu? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania polecam przeczytać książkę, która szybko wciąga i nie pozwala odłożyć się na dłużej. Z kolejnymi stronami dochodzimy do wniosku, że światem rządzą pieniądze, a my jesteśmy tylko nic nieznaczącymi marionetkami. Czytając książkę zastanawiałam się czy takie incydenty rzeczywiście mają miejsce, czy tak łatwo jest się wplątać w konflikt między FBI a mafią.

Książka napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko, miło i przyjemnie. Niewątpliwym plusem książki jest brak zbędnych terminów prawniczych, które mogłyby zakłócić całość wydarzeń. Autor przedstawia z detalami środowisko prawnicze, ich pracę oraz życie osobiste. Przyczepić można się do mało oryginalnego zakończenia. Według mnie można było zakończyć tę książkę jakimś „fajerwerkiem”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena