Koszyk 0
Opis:
Fiora ucieka z Rzymu do Florencji. Tam cieszy się względami Wawrzyńca Wspaniałego. Tymczasem z Francji przybywa posłaniec z wiadomością, ze jej mąż uniknął egzekucji. Fiora wyrusza w pełną pułapek i niebezpieczeństw drogę ku swemu szczęściu.
  • Bis
  • miękka
Mniej Więcej
  • Juliette Benzoni
  • 2010
  • 344
  • 205
  • 143
  • 978-83-7551-1-819
  • 9788375511819
  • Z9788

Recenzje czytelników

Romans na weekend i do poduszki ;)

Ocena:
Autor:
Data:
W ciągu ostatnich dni historia Fiory pochłonęła mnie bez reszty. Żałuję tylko, że zaczęłam swoją lekturę od IV tomu. Moje niedopatrzenie. W przyszłości planuję przeczytać trzy wcześniejsze części tej książki, choć nie wiem, czy teraz, znając zakończenie, będę miała w sobie dość zapału. Zobaczymy.

Bardzo rzadko czytam romanse, zawsze miałam o nich raczej niepochlebne zdanie. Poza tym, nie lubię się rozckliwiać tam, gdzie jest to niepotrzebne i szkoda mi czasu na jakieś takie wydumane " ... ochy" i "achy". Absolutnym wyjątkiem była dla mnie przeczytana parę lat temu "Uciekinierka z San Benito" Chufo Llorensa, którą przeczytałam z zapartym tchem. Dzisiaj "Fiorę i króla Francji" dołączam do mojej listy wyjątków.

Wciąż nie jestem miłośniczką romansów, ale bardzo lubię powieści historyczne bogate w opisy scenerii, a nie tylko w dialogi bohaterów. Nic tak nie odpręża, jak "przeniesienie się" od czasu, do czasu w przeszłość, by zdać sobie sprawę, że czasy w jakich żyjemy wcale nie są aż takie złe, jak mogłoby się wydawać.

"Fiora i król Francji" to opowieść o kobiecie, która po wydostaniu się z Rzymu do Florencji, dzieli życie z Lorenzem Medyceuszem. W momencie gdy kobieta postanawia na stałe zamieszkać we Florencji i sprowadzić do niej syna, do Donny Fiory przybywa posłaniec z niezwykłą wiadomością... Od tego momentu życie Fiory się odmienia, a młoda kobieta z dnia na dzień decyduje się na wyjazd i sprawdzenie, czy słowa posłańca okażą się prawdą.

Miłośnicy powieści historycznych znajdą w tej książce coś dla siebie, podobnie jak miłośnicy romansów. Historia Donny Fiory trzyma w napięciu i sprzyja zatopieniu się w lekturze. Dodatkowym atutem są opisy scenerii i stosunków politycznych między bohaterami książki. To świetna lektura na weekend i na wieczór, do poduszki! ;)

źródło recenzji: www.czytamirecenzuje.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena