Koszyk 0
Opis:
Brudne interesy w światowym futbolu. Podejrzewaliśmy, że prawa do organizacji mundialu się nie wygrywa, tylko kupuje, a dziesiątki skorumpowanych działaczy bezkarnie napychają sobie kieszenie milionowymi łapówkami. Teraz mamy pewność. Rzeczywistość FIFA dalece wykracza jednak poza najgorszy koszmar, jaki tylko mógł nam się przyśnić. Ich nie obowiązuje prawo ani żadne zasady. Są bezkarni. I bezwzględni. W starciu z FIFA organy każdego, bez wyjątku, państwa okazują się bezradne. Czy jesteś gotowy ... aby poznać prawdę? Kicker: Imponująca książka. Bezlitośnie obnażone brudne interesy FIFA. Każda strona na bardzo długo pozostaje w pamięci. Druzgocący obraz. FIFA przywłaszczyła sobie sport, który należał do nas wszystkich. Suddeutsche Zeitung. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Thomas Kistner
  • 2014
  • 368
  • 205
  • 140
  • 978-83-7924-186-6
  • 9788379241866
  • ZBJSG
  • niego

Recenzje czytelników

Piłkarskie bagno

Ocena:
Autor:
Data:
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pieniądze rządzą światem. Dotyczy to także piłki nożnej, w tym jej organów i instytucji. Thomas Kistner w tytule swojej publikacji zawarł nazwę najważniejszej organizacji piłkarskiej jaką jest FIFA, jednak korupcja, łapówkarstwo, czy po prostu nieuczciwość dotyczą także niższych szczebli organizacyjnych.

Z pewnością każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w FIFA najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy mają najwięcej pieniędzy ... Jednak niewielu z nas zastanawiało się nad tym, jak to możliwe, że przez tyle lat nikt nie dobrał się do skóry tej przesiąkniętej korupcją organizacji i nikt nie zakończył jej nikczemnego procederu.

Thomas Kistner w swojej książce "FIFA Mafia" bardzo dokładnie opisuje realia panujące w największej organizacji piłkarskiej na świecie. Działalność struktur FIFA jest poddana dogłębnej analizie, z której jasno wynika, że nie ma tam miejsca na uczciwość. W tym miejscu można zadać pytanie o komisje i komórki kontrolne, które "mają strzec porządku i dobrego imienia organizacji". Otóż takowe istnieją, ale ich pozycja jest czysto marionetkowa. Nie mogą (bądź nie chcą) zrobić dosłownie nic, aby dobrać się do skóry tym, którzy nagminnie łamią wszelkie zasady i normy.

Niemiecki dziennikarz pisze nie tylko o obecnym funkcjonowaniu organizacji piłkarskich, ale także o początkach FIFA. Od zawsze w tej organizacji nie brakowało pieniędzy, które przechodziły po cichutku z rączki do rączki, dzięki czemu nie było sprawy której nie dałoby się załatwić. Wzajemna sieć powiązań sprawia, że tak naprawdę nie ma tam osób, które mogłyby przedstawić całemu światu prawdę. Każdy ma na swoim koncie czyny, za które szary obywatel w normalnym państwie trafiłby na długie lata do więzienia.

Książka ta jest bardzo szczegółowa, a co za tym idzie obszerna. Pojawia się w niej ogromna liczba nazwisk, czy organizacji i momentami trudno jest się nie pogubić w tej sieci wzajemnych powiązań. Jednak należy docenić wkład i zaangażowanie autora, który wykonał fantastyczną pracę. Jego książka nie jest może porywającą lekturą, ale każdy fan futbolu powinien po nią sięgnąć, żeby przekonać się, jak tak naprawdę wygląda rzeczywistość, w której na co dzień obraca się Sepp Blater i spółka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

bardzo dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Książka była bardzo trafionym prezentem świątecznym. Świetnie napisana, bez zbędnego owijania w bawełnę ukazuje kulisy prawdziwej FIFY. Super!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena