Koszyk 0
Opis:
Trójka warszawskich gimnazjalistów powraca, by w czwartej części powieści zmierzyć się z zadaniem, które muszą podjąć wbrew sobie. Podczas szkolnej imprezy halloweenowej pojawia się tajemniczy Ponury Żniwiarz, który będzie od tej pory prowadził z Felixem, Netem i Niką niebezpieczna grę, wyznaczając im kolejne zadania. Choć przyjaciele spróbują je ignorować, splot zdarzeń ... dotknie bezpośrednio ich rodzin i będą musieli podjąć wyzwanie. Zaangażują się w poszukiwania grasującego w podziemiach Warszawy stwora, okrzykniętego Bazyliszkiem, trafią do opuszczonego domu pewnego konstruktora, poszukają legendarnego skarbu. Kolejne wyzwania będą czekać na przyjaciół w szkole, gdzie razem z klasą wezmą udział w międzyklasowych zawodach. W tej części książki bohaterowie będą musieli także uporać się z problemami rodzinnymi: Felix z chorobą babci Lusi, Net z oczekiwaniem na bratosiostrę, a Nika po raz kolejny z ukrywaniem przed światem swojej tajemnicy. Powieść otrzymała nominację do nagrody „Mały Dong” w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku 2007”, przezprzyznany przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People). Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rafał Kosik
  • 2015
  • 6
  • 530
  • 213
  • 143
  • 9788364384295
  • 9788364384295
  • ZD37Y
  • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Świetna książka!

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo lubię serię o Felixie, Necie i Nice. Wszystkie książki są pisane lekko i czyta się je bardzo przyjemnie. Trzymają w napięciu, zaskakują, śmieszą, wzruszają.
Nie są to, jak się niektórym wydaje, książki dla dzieci. To książki dla nastolatków i młodzieży. :)
"...oraz pułapka nieśmiertelności" To jedna z moich ulubionych książek z tej serii. Jest według mnie szczególnie zabawna oraz ciekawa. W moim przypadku po czytaniu różnych kryminałów, trillerów i innych "trudnych" ... książek, ta jest znakomita na odpoczynek.
Wszystkie książki z serii, o której piszę, są napisane w języku typowo młodzieżowym i to czyni je takimi przyjemnymi. Są zarazem zabawne, lekkie i przyjemne, ale także zmuszają do niejednokrotnego zastanowienia się.
Gorąco polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań"Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN" ... liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania czwarty tom tego cyklu.

Nasza trójka przyjaciół kolejny raz stanie przed wyzwaniem, jakiego próżno można oczekiwać od nastolatków.Ich poprzednie przygody były nie tylko emocjonujące, ale i szalone.Tym razem Ponury Żniwiarz, lub ktoś, upodobniony do niego, wyznacza im zadania, które, mimo, że nasi przyjaciele próbują je ignorować, wpływają na życie także ich rodzin. Dodatkowo kłopoty rodzinne sprawiają, że cała trójka, ma więcej problemów niż zwykle.Jak im pójdzie tym razem, tradycyjnie pozostawiam do odkrycia.

Kolejny tom, kolejna świetna zabawa.Pisarz nie tylko ma genialną wyobraźnię, dzięki czemu każdy tom serii czyta się z napięciem i z oczekiwaniem, co będzie dalej, ale wykazuje także zrozumienie dla nastolatków i ich wybryków, świetnie też opisuje szkolne kłopoty, wzloty i upadki.

Bawiłem się świetnie, pozostało mi tylko polecić nie tylko ten tom, ale i całą serię.Czytajcie, bo warto.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena