Koszyk 0
Opis:
Opowieści ze świata bestsellerowego cyklu o Wróżkach. W najnowszym, doskonale napisanym zbiorze opowiadań Melissa Marr postawi Was w obliczu niebezpiecznych obietnic, porwie Was wir zagrożenia, zauroczy krainą czarów, gdzie światłość i ciemność nie zawsze są tym, co znamy z życia codziennego... "Nikt nie kreuje światów tak, jak Melissa Marr" Charlaine Harris
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Melissa Marr
 • 2014
 • 1
 • 292
 • 201
 • 131
 • 978-83-7674-413-1
 • 9788376744131
 • ZBOCI

Recenzje czytelników

Fantazje i koszmary

Ocena:
Autor:
Data:
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Melissy Marr podczas lektury „Opiekunki grobów” było bardzo udane i dostarczyło mi ciekawych wrażeń. Byłam pod wrażeniem połączenia elementów horroru, kryminału i romansu, które nie tylko wpłynęło na klimat powieści, ale też pozwoliło na większy wachlarz możliwości w doświadczaniu bohaterów i kreowaniu ich losów. Sięgając po „Fantazje i koszmary” liczyłam na fantastyczną przygodę, ale nie byłam pewna ... czy obcowanie z nieznaną mi rzeczywistością będzie dla mnie łatwe i przyjemne.

„Fantazje i koszmary” to zbiór opowieści osadzonych w świecie bestsellerowego cyklu o Wróżkach. Składający się z 12 zróżnicowanych pod względem długości oraz poruszanej tematyki opowiadań, charakteryzujących się tajemniczym i mrocznym klimatem. Wszystkie te historie pozwalają na kontakt z nadnaturalnymi istotami z baśni oraz koszmarów, m.in.: z wróżkami, wampirami oraz stworzeniami zamieszkującymi morskie odmęty, które nie zawsze grają zgodnie z zasadami fair-play i nie boją się pokazać swojego drugiego, niebezpiecznego i złego oblicza.


Melissa Marr zabiera czytelnika do rzeczywistości, w której magiczne istoty przenikają do świata ludzi i wpływają na ich losy, a czasem życie. Balansującej na granicy koszmaru, iluzji i fantazji. Tajemniczej, kuszącej, intrygującej, a jednocześnie przerażającej. Powołała do życia bohaterów, którzy swoją postawą i zachowaniem wzbudzają skrajne emocje i sprzeczne uczucia. I choć nie od razu zdradzają się ze swoimi zamiarami, w ich obecności poczucie, że „coś” wisi w powietrzu towarzyszy czytelnikowi od pierwszego spotkania. Nie jest to jednak ten rodzaj grozy, który wbija w fotel i wywołuje ciarki na plecach, ale jego delikatniejsza i przyjemniejsza w odbiorze odmiana.

Zawarte w zbiorze opowiadania stanowią dopełnienie cyklu o wróżkach i niewątpliwe dla znających serię czytelników będą ciekawym dodatkiem wzbogacającym znane już im historie. Jednak osoby „niewtajemniczone” nie będą miały problemu ze zrozumieniem fabuły, gdyż autorka zadbała, aby podczas lektury uzyskali wszystkie niezbędne informacje, a nawet jak w moim przypadku nabrali apetytu na samą trylogię.

„Fantazje i koszmary” to publikacja, która nie tylko pozwala na przebywanie w fascynującym świecie, ale też zwraca uwagę odbiorcy na wiele ważnych kwestii. Autorka podejmuje temat miłości, poświęcenia, dokonywania wyborów między pragnieniami a powinnościami i darów, które mogą być przekleństwem. Nie zapomina też o napięciu, zwrotach akcji, nieprzewidzianych wypadkach oraz kreacji postaci, które bardzo dobrze sprawdzają się w swoich rolach.

Dla mnie przygoda z książką była nietuzinkowym doświadczeniem. I choć nie wszystkie historie w jednakowym stopniu przypadły mi do gustu, to każda z nich naraziła mnie na inny rodzaj emocji i wrażeń. Od strachu, przez niedowierzanie, rozczarowanie po wzruszenie i mętlik w głowie. Dla wielbicieli cyklu jest to lektura obowiązkowa, ale mogę ją polecić każdemu, kto lubi obcować z magią, nieprzewidywalnymi bohaterami i nie boi się wycieczki w te zakamarki wyobraźni, w których fantazja może stać się koszmarem, a koszmar fantazją.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ciekawa

Ocena:
Autor:
Data:
Po raz pierwszy mam styczność ze zbiorem opowiadań fantasy. Byłam lekko zdziwiona jak łatwo było mi przenieść się z jednej historii do drugiej. Styl autorki okazał się dla mnie dość przystępny i czytało się w miarę szybko mimo małej czcionki tekstu. Opowiadania różniły się od siebie nie tylko tematyką ,jak i długością. Zdarzały się takie na jedną kartkę, a i takie na 80 stron. Oczywiście pod względem jakości było różnie. I o dziwo, według mnie dużo lepsze i ciekawsze były te krótsze ... Mimo iż nie zdążyłam dobrze poznać bohaterów, to udało mi się wczuć w akcję i dobrze ją zapamiętać. Autorka, świetnie nadała tajemniczy klimat powieści. Jest to zatem idealna książka na późny wieczór. Poza tym sama okładka jest przepiękna! Idealnie oddaje charakter książki. Polecam! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena