Koszyk 0
Opis:
Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego chłopca, Tomka Łebskiego. Tomek chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Lubi rysować, łatwo daje się ponieść wyobraźni i nie może się skupić na lekcjach. Często kłóci się ze swoją starszą siostrą Danką, nie oddaje na czas prac domowych i lubi płatać figle przemądrzałemu koledze z klasy, Markowi. Tomek jest miłośnikiem zespołu rockowego 3PACZKA. Zainspirowany ich sukcesem zakłada z najlepszym przyjacielem Darkiem własny zespół o nazwie PZOMBIE ... Chce w ten sposób zaimponować Asi, koleżance z klasy, która mu się podoba. Tak zaczyna się pierwsza część perypetii Tomka Łebskiego. Tekst przeplata się z zabawnymi czarno-białymi ilustracjami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Liz Pichon
  • 2013
  • 0
  • 240
  • 190
  • 145
  • *, 97883-7895-1032
  • 9788378951032
  • ZAXVK
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Fantastyczna książka dla dzieci

Ocena:
Data:
Na rynku jest dostępnych wiele książek dla dzieci. Od tych gumowych przez z grubymi stronami i wielkim tekstem do wielostronicowych, zabawnych opowieści.
Dla każdego coś dobrego można by powiedzieć.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało mi się, że to są tylko głupie historyjki, a ja takiego "humoru" nienawidzę. Odkąd pamiętam nie przepadałam za Koszmarnym Karolkiem, ale.. ... na któreś święta podarowałam wraz z mamą bratankowi książkę z żartami zaczerpniętymi właśnie od Koszmarnego Karolka. Książka nie składała się tylko z tekstu, ale również zawierała ilustracje. Nie powiem, żeby to była najmądrzejsza
książka pod słońcem, ale muszę przyznać, że niektóre testy (że się tak wyrażę) rozwaliły mnie na łopatki. Tak też powoli przekonywałam się do literatury dziecięcej.
Od karolowych żartów po sekretnego jednorożca. Siedemnastoletnia dziewczyna i takie bajery. Jeny! :)

Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło - na swoim koncie mam książkę Liz Pichon, której głównym bohaterem jest właśnie Tomek.
Bohater książki autorstwa pani Pichon jest zwykłym dzieciakiem. Lubi słodycze, nie przepada za warzywami i nauką, jest na bakier z matmą i ortografią, ale za to bardzo lubi rysować.

W tej nieco za krótkiej (dla mnie) książce poznajemy przygody jakie go spotkały. Zaczynając od początku roku szkolnego, gdzie został przeniesiony z ostatniej ławki do pierwszej i musi siedzieć obok chłopca, którego nie lubi oraz dziewczyny, którą uwielbia. Najbardziej martwi go, że nie będzie mógł podczas lekcji szkicować oraz czytać komików, ponieważ jego wychowawca będzie cały czas go obserwował. Ale to tylko początek przezabawnej historii.

Często denerwuję swoją siostrę Dankę, której chowa rzeczy tak by ona nie mogła znaleźć.
Robi żarty swoim kolegom oraz zapisuje się do chóru by zaimponować dziewczynie.
Jak to bywa u dzieci - jest szczery do bólu. Na lekcji plastyki po tym jak namalował swój portret nauczycielka poprosiła go, aby narysował portret kogoś innego, ale z licznymi szczegółami. Niestety pani nauczyciele się to nie spodobało.

Jak to bywa - Tomek również narzeka na swojego tatę, który za grosz nie ma gustu w kwestii ubioru, ale zawsze śmiesznie to wychodzi.
Bohater dzieli się z czytelnikiem swoimi przygodami i przeżyciami nie tylko w formie tekstu, ale obrazków. Strony książki są pełne przeróżnych grafik oraz tekstu z dużą czcionką odpowiednią dla dzieci. Słownictwo jest proste, jak to bywa w książeczkach dla dzieci, oraz potoczne.

W tej historyjce nie ma czasu na nudę i smutek. Ciągle coś się dzieje. Czytelnik przeskakuje z miejsca na miejsce. Jak dla mnie historia jest krótka, ale treściwa.

Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Fantastyczny świat Tomka Łebskiego" - L. Pichon

Ocena:
Data:
Dlaczego ja muszę mieć tak wredną siostrę, rodziców i nauczycieli, którzy się o wszystko czepiają? A na dodatek być zakochanym w dziewczynie, która nie chce na mnie spojrzeć, bo zawsze robię z siebie pajaca?

Te problemy przez cały czas towarzyszą Tomkowi Łebskiemu - uczniowi piątej klasy szkoły podstawowej, który bardzo lubi rysować i czytać komiksy. Czasami jego zbyt bujna wyobraźnia sprawia mu kłopoty, ale Tomek się tym nie przejmuje. Zawsze stara się znaleźć wyjście z sytuacji ...
Jest naprawdę wielkim optymistą i to mnie skłoniło do tego, że bardzo chętnie zabrałam się za czytanie tej książki.

Główny bohater w niezwykle zabawny i ciekawy sposób opowiada o swoim codziennym życiu. Z wielkim zapałem mówi o pasjach. Jego przemyślenia są poparte rysunkami, które prezentują się naprawdę fantastyczne. Jego wypowiedzi są bardzo proste, ale od razu trafiają do czytelnika. Opisuje żarty jakie robi swojej siostrze, a także jak wymiguje się od oddania pracy domowej nauczycielowi. Z każdą stroną coraz bardziej się z nim utożsamiałam. Z każdą stroną coraz bardziej miałam ochotę się dowiedzieć co znowu wymyśli i jak potoczą się jego dalsze losy.

Dla osób, które lubią lekką lekturę jest to pozycja obowiązkowa. Dawka dobrego humoru gwarantowana.

Autorką jest Liz Pichon. Jej największym sukcesem jest seria o Tomie Gatsie. Jest znaną ilustratorką. Wielokrotnie nagradzana m.in. Smarties Silver Award.

http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena