Koszyk 0
Opis:
Fakty to wyczerpujące źródło informacji o otaczającym nas świecie. Seria 10 encyklopedii przedstawia informacje oraz fakty poruszajace tematykę: Ziemia, Wszechświat, Ciało ludzkie, Transport, Zwierzęta morskie, Dzikie zwierzęta, Nauka, Ptaki, Rośliny oraz Cuda świata. Przejrzysty układ materiału, prosty język, kolorowe ilustarcje oraz realistyczne obrazy z pewnością rozbudzą ciekawe, mł ... ode umysły. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • MD
  • twarda
Mniej Więcej
  • Praca zbiorowa
  • 24
  • 304
  • 217
  • 9788378601753
  • 9788378601753
  • ZCGLY
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Zwierzęta morskie

Ocena:
Autor:
Data:
Zwierzęta morskie to lektura, dzięki której dzieci mają okazję wybrać się w niesamowitą podróż w morskie głębiny. Poznajemy w ten sposób ponad 20 gatunków najróżniejszych zwierząt żyjących w morzach i oceanach całego świata, od maleńkich krewetek po ogromne wieloryby. Przeczytamy też o tym gdzie występuje dany gatunek, jak go rozpoznać i czym się żywi. Przy tym dowiemy się kilku naprawdę niezwykłych faktów i ciekawostek z nimi związanych ... Tekst wzbogacają liczne fotografie i rysunki dzięki którym nietrudno zrozumieć i wyobrazić sobie ten niezwykle ciekawy świat w którym żyją i który jest ich domem od niepamiętnych czasów.
Ciekawym elementem całej serii są pytania znajdujące się u dołu każdej ze stron. Nawiązują one oczywiście do powyższego tekstu a odpowiedzi na nie zamieszczono na końcu publikacji.
Warty uwagi jest też słowniczek, kolejny wspólny element każdej z lektur. Wyjaśnia on trudniejsze pojęcia przez co ułatwia zrozumienie poszczególnych tematów.
Encyklopedia dostosowana jest do potrzeb młodego odbiorcy. Tekst nie jest zbyt długi ani monotonny a liczne i bardzo realistyczne ilustracje wspaniale odzwierciedlają rzeczywistość. Książka przekazuje kluczową wiedzę odnośnie danego zagadnienia zachęcając jednocześnie do dalszego jej poszerzania. Myślę jednak, że na etapie szkoły podstawowej są to informacje w pełni wystarczające i współtowarzyszą wiadomościom jakie dzieci zdobywają w tym czasie w szkole.
Ogólnie seria jest bardzo fajna i interesująca. Lubię takie encyklopedie, które przystępnie i klarownie tłumaczą dane zagadnienia nie przytłaczając jednocześnie młodego odbiorcy nadmiarem zawiłych wiadomości. Nauka powinna przecież być ciekawa i sprawiać przyjemność i tutaj myślę, tak właśnie jest. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena