Koszyk 0
Opis:
Umrzesz ze śmiechu. Albo się popłaczesz. Albo jeszcze gorzej… Oto zupełnie nowy zbiór zabawnych i przerażających wiadomości o świecie i człowieku oraz o tym, dlaczego w sumie mamy przechlapane (żeby nie powiedzieć dosadniej). Mnóstwo kłopotliwych faktów i fascynujących zagadnień. Informacje o ekscentrycznych celebrytach, kobiecych piersiach (#cycki), Internecie (#Internety), klaunach, seryjnych mordercach ... fetyszach seksualnych, bekonie, gekonie, Elvisie i żołądkach, w których możemy wylądować. Kompendium wiedzy o najbardziej przerażających rzeczach, które nas otaczają. A to i tak nie wszystko… Papier podobny do toaletowego, zatem książka ma co najmniej dwa zastosowania. Uwaga! Pozycja dla osób z dystansem. Ciastko do kawy – Fakty do kupy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Cary McNeal
 • 2015
 • 1
 • 304
 • 190
 • 135
 • 9788376425078
 • 9788376425078
 • ZCH10

Recenzje czytelników

Dziwne ciekawostki

Ocena:
Autor:
Data:
Riana niczego się nie boi, nawet tego, że będę wam tym razem przedstawiać pozycję, która idealnie nadaje się do czytania tam, gdzie król chodzi piechotą. Mogłabym nawet napisać wam to, że tym razem podejdziemy do tematu od dupy strony :) Muszę zaznaczyć, że ta recenzja, a w szczególności książka, jest dla ludzi, którzy podchodzą z dystansem do siebie. Witam was w toaletowym świecie, gdzie dowiecie się czegoś ciekawego, a przy okazji będziecie mogli załatwić swoją potrzebę. Musicie przyznać ... że to dość użyteczne.

Kiedy tylko książka dotarła do mnie, cała rodzina była rozbawiona wydaniem tej pozycji. Ponieważ dołączony twardy, gryzący sznurek, przypomina ten, wiszący papier toaletowy w dawnych wychodkach… Jeżeli wisiał. Takie dodatki zawsze wywołują u mnie uśmiech, ponieważ widać, że dane wydawnictwo stara się, by dana pozycja była niecodzienna. Najbardziej zaskoczył mnie tekst z tyłu okładki: „Papier podobny do toaletowego, zatem książka ma co najmniej dwa zastosowania.” Zaskoczyła, a zarazem rozbawiła. Nie wiem, nie próbowałam, ale wierzę na słowo.

W pozycji widać płynność (ups, błędne słowo) tematów, które są tutaj poruszane, a raczej ciekawostki związane z danymi sytuacjami, bądź osobami. Fakt, nie każda ciekawostka wydała mi się intrygująca i jakoś szczególnie ważna by zapamiętać ją na dłużej. Lecz czasem przesiadujemy na stronach internetowych, w których czytamy o takich pierdołach, że ta pozycja w ostatecznym rozrachunku nie jest taka zła.

Najbardziej podobały mi się rozdziały Moje ciało moją zmorą i Naga prawda o seksie. Bo wiecie, fajnie wiedzieć, że wieloryb gładkoskóry posiada największe jądra wśród zwierząt i jedno waży ok. 500 kilogramów. A może chcielibyście się dowiedzieć, że najgorszymi siedliskami bakterii w szpitalach są piloty do telewizorów? Albo: w niektórych zakątkach świata wykorzystuje się mrówki legionowe, jako szwy chirurgiczne. I zdecydowanie nie chciałabym się znaleźć na Alasce, gdy teraz posiadam wiedzę, że od 1976 r. jest tam najwyższy odsetek zgłaszanych gwałtów, w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców.

Naprawdę znajdziecie w tej pozycji wiele ciekawostek, których może i nie zapamiętacie na długo, ale zapewne będziecie mogli zabłysnąć na jakiejś nudnej imprezie. Jedynym mankamentem tej pozycji jest to, że czasem niektóre nazwiska celebrytów, nie są mi znane, więc nie mogąc się odnieść do tego, kim ta osoba jest, sprawiało wrażenie nudnych, suchych faktów. Ale nie martwcie, Elvisa przecież każdy zna.

Obojętnie czy lubicie czytać w toalecie, czy w innym miejscu, to pozycja dość ciekawa. Może i nie odmieni ona waszego życia, ale zapewne ubarwi szary, ponury dzień, a również mówiąc dostanie, ciężką kupę. Mówiłam, że do tej recenzji musicie podejść z dystansem ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

niebanalne ciekawostki

Ocena:
Autor:
Data:
Lubię wiedzieć co w trawie piszczy więc czytuję wszelkie popularnonaukowe publikacje. Czasem uda mi się zaskoczyć osobliwym faktem albo zaimponować dzieciom zabawną ciekawostką czy anegdotką.

Nie mogłam przejść obojętnie wobec książeczki oryginalnie wydanej, o przewrotnym tytule "Fakty do kupy" autorstwa Cary' ego McNeal, amerykańskiego scenarzysty telewizyjnego, producenta i zdobywcy nagrody Emmy.

Publikacja ta jest zbiorem wiadomości o świecie i człowieku ... W tematycznych rozdziałach znaleźć można ciekawostki dotyczące znanych postaci telewizyjnych, kinowych, celebrytów, liderów ze sceny politycznej, historycznej. Zaglądniemy także we wstydliwe i kłopotliwe fakty z życia zwyczajnych ludzi, ich fizjonomii, seksualności, pasji, dziwactw, ekscentrycznych zachowań. Zwiedzimy przerażające miejsca na świecie. Poznamy wszystkie sekrety naszych domowych ulubieńców, a także tych dziko żyjących i będących zagrożeniem.

Wszystkich faktów jest 1003, ani mniej, ani więcej i każdy jest skrupulatnie oznaczony i ponumerowany. Jedne są gołą notką, inne zostały opatrzone kąśliwym, złośliwym albo ironicznym komentarzem Cary' ego McNeal, choć moim zdaniem nie zawsze potrzebnym...
Strona wizualna publikacji jest całkiem przyjemna. Zabawna okładka, sznureczek, który jest spójny z koncepcją książki, ale i stwarza możliwość zabawnego wykorzystania dla ludzi z dystansem, nie pozbawionych poczucia dobrego humoru. Ciekawostki są zgrupowane tematycznie, widocznie rozdzielone, co czyni tekst bardzo uporządkowany, klarowny, przejrzysty.

Ale przejdźmy do meritum. Zapoznam Was kilkoma faktami, które najbardziej dały mi do myślenia, rozbawiły mnie, przeraziły, zaszokowały, a które mogą skłonić Was do lektury niniejszej książeczki :)


Jak na prawdziwego książkoluba zastanowiła mnie informacja, że Jerzy Waszyngton nie oddał dwóch książek do biblioteki. Kara jaką musiałby za nie teraz zapłacić to... Uwaga! Uwaga!

ponad 300 tysięcy dolarów!


Wiecie co to jest Syndrom Alicji w Krainie Czarów? To choroba wiążąca się z zaburzeniami percepcji wzrokowej. Przedmioty wydają się nieproporcjonalnie małe , jak gdyby chory patrzył na nie przez odwrócona lunetę!
Boisz się owadów? A wiesz, że w soku pomarańczowym może być do 10 jajeczek muszki owocówki oraz dwie jej larwy??? Ale nie martw się! Dużo tego soku nie wypiją ;P
Linie papilarne u człowieka są niepowtarzalne. W świecie kotów "dowodem tożsamości" jest odcisk nosa...
Jeżeli jesteś zainteresowana niebanalnym pochówkiem albo pamiątką po zmarłym bliskim możesz zamówić sobie syntetyczny diament, stworzony z ludzkich prochów...

"Fakty do kupy" to niebanalna lektura na poprawę humoru i kopalnia ciekawostek, którymi możesz zabłysnąć :P Co prawda nie wszystkie są równie intrygujące, zajmujące, fascynujące ale nie da się przejść obok nich obojętnie :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena