Koszyk 0
Opis:
Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszą w świecie? Tylko czy zwierciadła zawsze mówią prawdę? Ostatni doroczny Dzień Dziedzictwa pogrążył szkołę Ever After High w absolutnym chaosie. Miało być jak zwykle: uczniowie złożyliby swoje przysięgi i opowieści toczyłyby się według dobrze znanych scenariuszy. Wszystko zepsuła zbuntowana Raven Queen, córka Złej Królowej z baśni o Królewnie Śnieżce, której zachciało się walczyć o wolność. Po tym jak odmówiła udziału w ceremonii ... nic nie mogło być pewne. Decyzja Raven zniszczyła marzenia Apple White, córki Śnieżki. W baśni bez czarnego charakteru, dziewczyna nie otrzyma zatrutego jabłka ani wymarzonego królestwa. Popierają ją Szlachetnie Urodzeni - ta grupa uczniów nie chce żadnych zmian. Buntownicy stoją murem za Raven i chcą wyrwać się z okowów przeznaczenia, by samodzielnie pokierować swoim życiem. Gdy Madeleine Hatter, córka Szalonego Kapelusznika, ląduje w poważnych tarapatach, skłócone dziewczyny muszą połączyć siły i zjednoczyć baśnioceum, by móc uratować przyjaciółkę. Inaczej ta opowieść nie będzie miała Szczęśliwego Zakończenia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Shannon Hale
  • 2014
  • 336
  • 210
  • 145
  • Ever After High
  • 978-83-64481-41-3
  • 9788364481413
  • ZBPY7
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Baśń nie musi kończyć się wraz ze słowami "i żyli długo i szczęśliwie"

Ocena:
Autor:
Data:
Dawno temu, w świecie baśni, żyły sobie krasnoludki, a wśród nich Królewna Śnieżka i Zła Królowa. Jak baśń owa się potoczyła to wszyscy wiemy. Ale co było dalej? Czy nie ciekawiło Was, jak potoczyły się losy królewny? Zastanawialiście się czy jej dalsze życie było równie ciekawe? Baśniowe historie wcale nie muszą się kończyć wraz ze słowami "i żyli długo i szczęśliwie". Shannon Hale udowodniła, że na bazie klasycznej baśni można zbudować niesamowicie wciągającą opowieść ... która spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

W baśnioceum Ever After High uczą się dzieci bohaterów klasycznych baśni, a wśród nich Raven Queen, czyli córka Złej Królowej i Apple White, córka Śnieżki. Pierwsza z nich postanawia zmienić swój los. Podczas uroczystości Dnia Dziedzictwa, nie składa podpisu w Księdze, co jest równoznaczne z tym, że nie godzi się na odegranie roli złego charakteru. Jednak podejmując tę decyzję, Raven nie myśli o tym, jak wpłynie na losy innych bohaterów. Bunt córki Złej Królowej pociąga za sobą konsekwencje. Uczniowie Ever After High dzielą się na dwa obozy: tych rządających przywrócenia starego ładu oraz tych, którzy chcą wziąć los w swoje ręce. Nie brakuje również osób niezdecydowanych, które nie wiedzą, po której stronie powinni stanąć i czują się zagubione w nowej sytuacji. Baśnioceum pogrąża się w chaosie i niepewności. W międzyczasie Madeline Hatter, córka szalonego Kapelusznika, popada w tarapaty. Z pomocą jej śpieszą Apple i Raven, ale czy uda się im wybawić przyjaciółkę z kłopotów? Jak potoczą się dalsze losy baśniowych postaci? Czy dotrą do swojego szczęśliwego zakończenia? "Ever After High. Krzywe zwierciadło" to nie tylko beztroska bajeczka. To opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Druga część Ever After High jest jeszcze lepsza od pierwszej. Jest ciekawsza, bardziej pomysłowa i wciągająca. Akcja książki toczy się bardzo szybko i nie pozostawia czytelnikowi chwili wytchnienia. Do tego, Krzywe zwierciadło jest mniej przewidywalne od Księgi Legend.
W pierwszej części serii Ever After Hihg, zwróciłam uwagę, na to, że autorka używa niezrozumiałych słów (a może to kwestia tłumaczenia?!) Tym razem nic podobnego nie przykuło mojej uwagi. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Styl autorki jest tak łatwy w odbiorze, że właściwie zapomina się o tym, że się czyta.

Szata graficzna książki Krzywe zwierciadło jest w takim samym stylu jak w Księdze Legend: okładka przyciągająca wzrok, wyróżnione tytuły, zastosowane różne czcionki, kolorowe obramowanie stron. Dla mnie osobiście obie książki z są zbyt różowe, ale przecież nie są one skierowane do kobiety koło 30tki , tylko do dziewczynek z podstawówki. Im z pewnością spodobają się. I to właśnie im polecam tę książkę, choć nie zaprzeczam, że i ich mamom się spodoba. Ja sama z siebie trochę się śmieję, trochę się sobie dziwię, bo czytanie Ever After High sprawia mi na prawdę dużą przyjemność.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena