Koszyk 0
Opis:
 Wraz z rodziną Zwiedzalskich zapraszamy dzieci i dorosłych na niezwykłą wycieczkę po miastach Europy. Przemierzając ulice Amsterdamu, Londynu, Wenecji, Wiednia, Paryża czy Barcelony, poznamy atrakcje miasta i będziemy mieli okazję poćwiczyć spostrzegawczość. Każda dwustronicowa ilustracja zawiera ogromne bogactwo szczegółów - dokładne obejrzenie ich zajmie sporo czasu, a na każdej należ ... y odszukać naszych znajomych Zwiedzalskich! Przy okazji poczujemy się, jakbyśmy rzeczywiście tam byli. Gdzie można dostać chrupiące bagietki, gdzie wielkie okrągłe sery, gdzie pizzę, a gdzie rybę z frytkami? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • twarda
Mniej Więcej
 • Guido Wandrey
 • 2016
 • 1
 • 16
 • 310
 • 235
 • 978838057-056-6
 • 9788380570566
 • ZD8AQ
 • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Podróże po Europie

Ocena:
Autor:
Data:
Podróże to wspaniała sprawa. Dają możliwość poznawania nieznanych miejsc i kultur, kształcą nas i zdecydowanie poszerzają horyzonty. Niestety nie zawsze możemy pojechać tam, gdzie chcemy, dlatego czasem pozostają tylko marzenia i podróż przysłowiowym palcem po mapie ;-) Na szczęście niektóre marzenia udaje się zrealizować (trzeba tylko czekać na odpowiednią chwilę) ... a wcześniej warto posłużyć się ciekawymi książkami :-)
Guido Wandrey stworzył interesującą książkę obrazkową o podróżach po Europie pt. "Europa. Podróże małe i duże". Autor namalował rodzinę Zwiedzalskich, czyli mamę, tatę oraz ich dwoje dzieci, którzy zwiedzają kilka europejskich miast. Zwiedzalskich możemy uznać za naszych przewodników po Europie, ale najpierw młody, spostrzegawczy Czytelnik (lub w tym wypadku raczej Widz ;-) ) musi ich odnaleźć w tłumie innych turystów.
Na każdej barwnej i tłumnej stronie przenosimy się do innego miasta: holenderskiego Amsterdamu, angielskiego Londynu, włoskiej Wenecji, austriackiego Wiednia, francuskiego Paryża, hiszpańskiej Barcelony oraz niemieckiego Rothneburga. Przy każdym mieście możemy przeczytać krótką notkę o jego najważniejszych zabytkach, miejscach, zwyczajach czy nawet potrawach. Nie jest tych informacji wiele, jednak bardzo dużo charakterystycznych cech i wiele szczegółów specyficznych dla danego miasta można dostrzec przede wszystkim na ilustracjach.
"Europa. Podróże małe i duże" to głównie dobra zabawa dla dzieci w szukanie charakterystycznych dla danego miasta rzeczy czy zjawisk, ale jest to także świetna okazja do ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej, myślenia przyczynowo – skutkowego i kojarzenia. To również ciekawy sposób na zapamiętanie czy przypomnienie sobie najważniejszych wiadomości o europejskich miastach.
Książkę Guido Wandreya polecałabym przede wszystkim dla starszych przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. Sądzę, że Czytelnicy w tym wieku najwięcej skorzystają z tej książki, gdyż z jednej strony mogą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a z drugiej będzie to także dobre sprawdzenie informacji o europejskich miastach, które już posiadają.
Polecam!
www.ksiazkowelove.wordpress.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Europa. Podróże małe i duże

Ocena:
Autor:
Data:
Sporo się tutaj dzieje. Dziecko będzie miało pole do popisu, może odszukiwać tutaj różne rzeczy, może opowiadać co widzi, rodzic może kazać mu odszukać konkretne rzeczy. Pomysłów znajdzie się z pewnością mnóstwo :) Dodatkową zabawą/zadaniem jest odszukanie rodziny Zwiedzalskich, która ukryła się na każdej z ilustracji. No i wygląd tej książki, koniecznie wspomnieć o nim muszę. Zarówno okładka jak i kartki są tutaj sztywne, choć sztywne to chyb za dużo powiedziane ... Lepiej pasuje tu określenie elastyczne ;) Także niby nie jest łatwo je wygiąć czy złamać, ale jest to możliwe przy użyciu odrobiny siły. W środku ilustracje są kolorowe, pełne szczegółów, które zapewnią naszemu dziecku ciekawego zajęcia. Dodatkowy walor to wiedza dotycząca tych różnych miejsc. Niby niewielka, a jednak zawsze coś ciekawego do głowy dziecku wpadnie. Pozostaje mi jedynie powiedzieć Wam, że najlepiej będzie jeśli przekonacie się sami :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena