Koszyk 0
Opis:
Europa na wakacje - wyjątkowa propozycja urlopowych podróży! Przed nami czas wypoczynku, urlopów, wakacji! Pragniemy zaprosić naszych Czytelników w fascynującą podróż po Europie - po najpiękniejszych miastach, najważniejszych zabytkach, sanktuariach i innych wyjątkowych zakątkach. Zapraszamy do miejsc doskonale znanych turystom, gdzie bardzo często można spotkać Polaków, ale także rzadziej odwiedzanych, wartych uwagi. Rzym, Londyn, Barcelona, Wilno, Praga, Stambuł ... Wenecja - tu każdy znajdzie coś dla siebie! Na miłośników słońca i wypoczynku czekają m.in. chorwackie wybrzeże, zielona Toskania oraz wyspy z bogatą historią i pięknymi plażami - Kreta i Majorka, a ci, którzy pragną wyciszenia i modlitwy, mogą odwiedzić Asyż, Lourdes, Fatimę lub powędrować do Santiago de Compostela. Słowem jest w czym wybierać! Opisy atrakcji uzupełniają liczne ciekawostki, rady dla turystów, a także fotografie i mapki. Przydatne mogą okazać się strony tanich linii lotniczych oraz przewoźników autobusowych i kolejowych, których oferta staje się coraz bardziej konkurencyjna. Na szczególną uwagę zasługują zamieszczone w ramkach polonika - czyli pamiątki związane z naszymi rodakami. Odkrywanie ich sprawia, że podróżowanie po Europie staje się jeszcze bardziej fascynujące. W ciągu dziejów po Starym Kontynencie podróżowali polscy władcy, duchowni, pisarze i artyści, których dziś w różnych miejscach upamiętniają tablice i pomniki. Mamy powody do dumy! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • M
  • miękka
Mniej Więcej
  • Magdalena Binkowska, Anna Wilska
  • 2014
  • 112
  • 202
  • 140
  • 978-83-7595-837-9
  • 9788375958379
  • ZBJPI

Recenzje czytelników

Europa na wakacje

Ocena:
Autor:
Data:
Z pewnością wojaże po Europie są marzeniem niejednego z nas. Jeszcze nigdy nie były one tak łatwe, jak teraz, kiedy granice pozostają otwarte i bez problemu można poruszać się pomiędzy poszczególnymi państwami Unii. Zanim jednak wyruszy się w wymarzoną podróż, warto przygotować się i zaplanować starannie wyprawę, by nie ominąć żadnej atrakcji turystycznej.

Przewodnik Europa na wakacje jest stosunkowo niewielką książeczką, która nie zajmie wiele miejsca w walizce, czy plecaku ... więc można ją mieć zawsze przy sobie i zasięgnąć z niej informacji o miejscu, które się zwiedza. Można również planować podróż właśnie z tym przewodnikiem, gdyż przedstawia on najbardziej wyjątkowe zabytki i miejsca. Nie brakuje w nim pięknych zdjęć, pomocnych mapek i wartych przeczytania ciekawostek. Na szczególną uwagę zasługuje wyszczególniony na czerwono dział poloniki, w których można znaleźć informację o miejscach, które nawiązują do naszego pięknego kraju i wybitnych rodaków.

Autorki przewodnika uwzględniły fakt, że każdy z nas jest innym podróżnikiem i cieszą nad różne atrakcje. Nie brakuje w nim więc wycieczek po dynamicznych metropoliach, jak i spokojnych zielonych zakątkach. Amatorzy zabytków mogą poczytać o starych miasteczkach i twierdzach, a zapaleni plażowicze o kurortach nadmorskich. Nie zapomniano także o kościołach, sanktuariach, katedrach, czy cerkwiach... Cieszy równowaga pomiędzy ważnymi informacjami, a pięknymi fotografiami. Dzięki nim, aż przyjemnie wziąć książeczkę do ręki!

Przewodnik Europa na Wakacje jest również świetną propozycją dla osób, które podróży nie planują, ale lubią o ciekawych miejscach poczytać. Dzięki niemu wiem między innymi, jak wygląda słynny balkon, pod którym Romeo wzdychał do Julii...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

przewodnik

Ocena:
Autor:
Data:
„Europa na wakacje” to bardzo niewielki przewodnik po najważniejszych miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć w Europie. Autorki kierowały się atrakcyjnością miejsc, przez co wybór padł na: Asyż, Barcelonę, Bukowinę i Transylwanię, chorwackie wybrzeże, Fatimę, Kretę, Londyn, Lourdes, Lwów, Majorkę, Paryż, Pragę, Rzym i Watykan, Santiago de Compostela, Spisz, Stambuł, Toskanię, Wenecję Euganejską, Wiedeń i Wilno, czyli są to tereny nie tylko ważne dla kultury europejskiej ... ale i dla naszej narodowej, co autorki starały się podkreślić wskazując ważne wydarzenia związane z Polakami i ich emigracją.
Opisy wzbogacają liczne ciekawostki i rady dla turystów, a lokalizację miejsc ułatwiają zdjęcia i mapy
Znajdują się w nim krótkie opisy oraz kolorowe zdjęcia. Całość – mimo miękkiej okładki – jest solidna przez gruby, śliski papier, jaki został wykorzystany do druku.
Przewodnik będzie dobrą i podręczną wskazówką w podróży, a także dla osób, które chcą dopiero rozpocząć przygodę z poznawaniem naszej kultury. Końcowy indeks pozwoli łatwo znaleźć interesujące nas obiekty. Ze względu na rozmiary jest tu mało informacji, ale są one podstawowe dla ludzi ruszających w podróż czy nie mogących zdecydować się na konkretne miejsce podróży.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena