Koszyk 0
Opis:
W Chicago młody mężczyzna skacze z osiemnastego piętra luksusowego hotelu. W Alabamie młoda kobieta napełnia kieszenie kamieniami i wchodzi do rzeki. Dwa samobójstwa, dwie sprawy dla lokalnej policji. Jednak gdy okazuje się, że zmarli byli nosicielami zmutowanego wirusa, śledztwo przejmuje FBI i wywiad wojskowy. Przydzielona do sprawy agentka Maggie ODell nawiązuje współpracę z Ryderem Creedem, wyspecjalizowanym ratownikiem. W toku śledztwa trafiają na ślad głęboko zakonspirowanego spisku ... który może doprowadzić do zagłady. Zegar tyka, czasu jest coraz mniej, a przeciwnik wynalazł skuteczną metodę zarażenia ogromnej liczby ludzi. Jutro może być za późno? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alex Kava
  • 2017
  • 320
  • 215
  • 145
  • 97883276-2521-2
  • 9788327625212
  • ZDIJV

Recenzje czytelników

Epidemia

Ocena:
Autor:
Data:
Zawsze musi być ten pierwszy raz. Zaciekawiona fabułą, postanowiłam zapoznać się z dłuższą książką Alex Kavy. Jej styl znałam jedynie z krótkich opowiadań z publikacji ,,Żywioły" i ,,Cienie nocy".
Głównymi narratorami książki są agentka specjalna Maggie O'Dell i Ryder Creed, specjalizujący się w poszukiwaniu, wraz z psami osób zaginionych, zwłok, czy także wykrywaniu niektórych chorób. Na świecie są osoby, które poddały się eksperymentowi i teraz przenoszą jakąś chorobę ... zarazki, nie mają pojęcia co. Wiedzą jedynie, że coraz gorzej się czują, że nie zostało im już wiele czasu...

Alex Kava pisze bardzo prostym językiem, dzięki czemu książkę czyta się dość szybko. Z tego co się zorientowałam, ten tom jest ściśle powiązany z poprzednim. Co prawda kilka informacji zostało przytoczonych, ale to za mało, by mieć pełen ogląd sytuacji. Niemniej, jak na pierwsze spotkanie z dłuższą prozą autorki, uważam tę lekturę za całkiem udaną.

Duży nacisk pisarka położyła na wyczuwanie przez psy chorób i niebezpieczeństwa, jakie może im przy tym grozić. Choć może wydawać się to tylko wymysłem autorki, kilka rzeczy, o których wspomniała w książce, dzieje się naprawdę. W przyszłości z chęcią zapoznam się z innymi powieściami autorki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Plaga samobójców

Ocena:
Autor:
Data:
W Stanach Zjednoczonych dochodzi do tajemniczej „epidemii samobójców”. W Chicago młody mężczyzna skacze z osiemnastego piętra hotelu, a w rzece w Alabamie odnaleziona zostaje dziewczyna z kieszeniami pełnymi kamieni. Oboje byli nosicielami tajemniczego wirusa. Śledztwo ukazuje, że w obu przypadkach, nie było to zwykłe odebranie sobie życia. Po raz kolejny agentka Maggie O’Dell podejmuje współpracę z wyspecjalizowanym ratownikiem, trenerem psów – Rydeerem Creedem ... Oboje wpadają na ślad niezwykle niebezpiecznego spisku, zagrażającego całemu światu. Czy uda im się jemu zapowiedz?

Pamiętam, że gdy czytałam pierwszą część przygód bohaterów, byłam zachwycona, druga poszła nieco gorzej, ale mimo wszystko przypadła mi do gustu, na trzeciej natomiast bardzo się zawiodłam. W złym kierunku rozwija się ta seria, zamiast być coraz lepiej, jest coraz gorzej. Sam pomysł na fabułę był niezły, ale strasznie się wynudziłam czytając tę książkę. Z trudem zmuszałam się by dojść do jej końca.

Przede wszystkim zabrakło mi wartkiej akcji. Początek zapowiadał się obiecująco, natomiast dalsza część została „przegadana”. Mam też wrażenie, że autorce nieco brakuje nowych pomysłów, ponieważ jej ostatnie książki są bardzo do siebie podobne. Tematyka powieści dotyczy epidemii, która kojarzy mi się z wszechogarniającą paniką, odizolowaniem ludzi, wieloma śmiertelnymi przypadkami, tu natomiast prócz paru zarażonych ludzi, nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Według mnie występuje również wiele niedomówień, ponieważ prócz głównego wątku, nie wiemy jak potoczyły się te poboczne. Zakończenie tymczasem poszło szybko i sprawnie. W dwadzieścia stron jest już po wszystkim. Wydaje mi się, że można było poświęcić jemu więcej uwagi.

Bardzo podoba mi się postać Jasona – młodego żołnierza, który wrócił do kraju bez ręki. Czytelnik ma okazję na chwilę wedrzeć się w myśli i zobaczyć jak daje sobie radę z demonami przeszłości. Bohater stara radzić sobie w nowej sytuacji jaką jest kalectwo, śmierć przyjaciela, myśli samobójcze. Pomaga mu w tym niewiele starszy od niego Creed, który postawił sobie za cel uczynić go trenerem psów. Dużą rolę odgrywają tu również czworonogi. Nieco ubarwiają one historie, sprawiając, że jest ona nieco ciekawsza.

Podsumowując, z całą pewnością w tej książce czegoś zabrakło, ciekawy wątek eksperymentu z użyciem laboratoryjnego szczepu nie wystarczy, gdy akcja powieści jest zbyt płytka. Mam nadzieję, że kolejne części serii będą ciekawsze. „Epidemię” czyta się szybko, co jest większą zasługą krótkich rozdziałów, niż ciekawej fabuły, język jest prosty, postacie różnorodne, nie trzeba też znać poprzednich książek, by móc odnaleźć się w tej części. Z braku laku można ją przeczytać, ale raczej nie wrócę do niej ponownie, choć mam nadzieję na kolejne spotkanie z Maggie i Ryderem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena