Koszyk 0
Opis:
Dziwne i niepokojące zjawiska zakłócają pokój Zjednoczonego Państwa. Martwe ptaki zaczynają atakować i zabijać, a potwory wyłaniają się, siejąc śmierć. Matt, Amber i Tobias muszą wyruszyć w stronę Kanady, wciąż niezbadanej, stamtąd bowiem nadciąga niebezpieczeństwo: gęsta mgła, która zdaje się osłaniać wszystkie złowieszcze istoty. Wyobraźcie sobie świat, nad którym władzę odzyskała natura, gdzie dorośli zamienili się z powrotem w dzikusów, dzieci zaś potworzyły bandy, aby przetrwać ... gdzie każdy spacer staje się niebezpieczną wyprawą, a każdy przeżyty dzień urasta do rangi wyczynu. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie, zanurzcie się w Innym Świecie… Od bitwy między Cynikami, Rauperodenem i Malroncją a Piotrusiami upłynęło już kilka miesięcy. Udało się utrzymać kruchy pokój dzięki woli obu stron. Powstała też mocno zhierarchizowana struktura Zjednoczonego Państwa pod władzą Balthazara, a członkowie Przymierza Trojga zajęli w niej ważne funkcje. Bliźniaczki szybko jednak zaczynają podejrzewać, że ktoś próbuje zakłócić ten porządek i zdobyć władzę absolutną. Aby zapobiec katastrofie, muszą odkryć, jakie tajemnice kryje Entropia i kim jest tajemniczy Ggl. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maxime Chattam
  • 2013
  • 1
  • 336
  • 205
  • 145
  • 9788375087239
  • 9788375087239
  • ZB7FY
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Nowa przygoda

Ocena:
Autor:
Data:
Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com

Od wielkiej bitwy minęło kilka miesięcy. Dzieci zwane Piotrusiami oraz dorośli nazywani Dojrzałymi (nazwa uległa zmianie po wojnie; wcześniej nazywano ich Cynikami) próbują żyć w zgodzie i harmonii. Dalej istnieją osady, gdzie nie mieszka nikt z drugiej, nazwijmy to frakcji, ale najważniejsze, że nikt nie skacze sobie do gardeł. Dojrzali okrzyknęli królem pokojowo nastawionego do dzieci Balthazara ... a miasto dzieci - Eden do rządzącej rady zaprosili Matta, Tobiasa i Amber. Obie strony starają się ze sobą współpracować, handlować i powoli wymieniać mieszkańców.

Sielanka nie trwa długo, bo pojawia się zagrożenie. W Edenie pojawiają się tajemniczy wędrowcy bez twarzy. Przypominają Rauperodena, który prześladował Matta od samego początku przygody. Wędrowcy nazwani Dręczycielami bez żadnych skrupułów zabijali każdego kto pojawił się na ich drodze. Okazuje się, że poszukują Amber, która wchłonęła Jądro Ziemi. Ich pan o imieniu Ggl pożąda tej niesamowitej energii i nie cofnie się przed zniszczeniem każdego skrawka ziemi, ani przed zabiciem każdego kto będzie chciał mu przeszkodzić. Przymierze Trojga wyrusza tym razem na północ, aby poznać i ewentualnie pozbyć się nowego zagrożenia.

Czy jest lepiej? Chyba równie dobrze. Jest to niby początek nowej trylogii, ale wewnątrz serii. Nie musimy zapoznawać się z bohaterami, nie musimy zapoznawać się z prawami rządzącymi nowym światem. Po prostu wpadamy w wir przygody.
Nowi wrogowie dają radę. Mamy zombie ptaki, zombie dzieci, tajemniczą burzę i bezlitosnych Dręczycieli. A do tego tajemnica Ggl, która moim zdaniem jest rewelacyjnym pomysłem Chattama.

Powraca wątek Spijacza Niewinności, który knuje własne plany wobec dzieci. W zamku przy Wielkim Lesie zamieszkują delegaci zarówno dorosłych jak i dzieci. Tutaj rozgrywa się poboczny wątek knowań, podejrzeń i ukrytych motywów. Wątek co prawda jest zdecydowanie na drugim planie, ale mocno wpływa na przyszłe wydarzenia w kolejnej książce.

Inny Świat 4. Entropia się chłonie. Wykreowany w głowie autora świat został powiększony o północną część Ameryki, dzięki czemu mamy co raz to lepsze wyobrażenie jakie zmiany miała gigantyczna burza z początku cyklu. Warto sięgnąć po tę pozycję, nie będziecie żałować!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena