Koszyk 0
Opis:
Ćwiczenia zawarte w książeczce przybliżą dzieciom zasady dobrego wychowania, jednocześnie rozwijając ich podstawowe umiejętności: logiczne myślenie, sprawność manualną, koncentrację, spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo-ruchową
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2013
  • 0
  • 24
  • 235
  • 165
  • 9788378200659
  • 9788378200659
  • ZB85G
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

ćwiczenia

Ocena:
Autor:
Data:
O nauce przedszkolaków odpowiedniego zachowania pisałam przy okazji zeszytu ćwiczeń Tamary Bolanowskiej „Uczę się dobrych manier”, w którym poza prostymi scenkami, kolorowankami można znaleźć plakat przypominający dzieciom, jakie postawy są odpowiednie. Dzięki aktywnemu włączeniu w zdobywanie trudnej umiejętności odpowiedniego zachowania zdobywanie wiedzy przez ten zeszyt ćwiczeń staje się przyjemne.
Dziś przyszła kolej na kolejny etap poszerzania i przypominania umiejętności ... których najlepszym wzorem są rodzice, opiekunowie, otoczenie i książeczki mogą doskonale uzupełnić ową socjalizację. Z ćwiczeń „Savoir-vivre” przedszkolaki dowiedzą się, że dobrze jest sprzątać po sobie, odkładać przedmioty na swoje miejsce, jak zachowywać się rano przed pójściem do przedszkola, w jaki sposób traktować książki i zabawki, co należy robić przed jedzeniem, po powrocie z placu zabaw, jakimi sztućcami jeść określone potrawy, jakie przedmioty i w jaki sposób użyć do sprzątania, jak bawić się z innymi dziećmi, aby lubiły z nami spędzać czas. Ponad to dzieci przez wykonywanie zadań ćwiczą wiele umiejętności: przez motoryką małą po spostrzegawczość.
Ćwiczenia polecam wszystkim przedszkolakom. Może to być również świetny materiał terapeutyczny dla dzieci mających zaburzenia społeczne (np. w przypadku autyzmu).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena