Koszyk 0
Opis:
Encyklopedia polskiej piłki nożnej to obowiązkowa pozycja na półce każdego, kto pasjonuje się futbolem. W książce:  * Narodziny polskiej piłki nożnej  * Najstarsze i najsłynniejsze polskie kluby  * Mecze Biało-Czerwonych, które przeszły do historii  * Radość z sukcesów i gorycz porażek  * Wpływ historii na losy zawodników  * Legendy polskiej piłki  ... * Wybitni trenerzy  * Obecna kadra  * Zestawienia i statystyki  aktualna* nowoczesna* archiwalne i współczesne zdjęcia* ciekawe informacje. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Łukasz Grabowski
  • 2015
  • 144
  • 297
  • 212
  • *, 9788324521647
  • 9788324521647
  • ZD1OJ

Recenzje czytelników

Encyklopedia polskiej piłki nożnej

Ocena:
Autor:
Data:
Po książki sportowe, szczególnie dotyczące piłki nożnej, sięgam coraz częściej i chętniej. Zbliżające się Euro wyzwala całe morze emocji. Jak w takim przypadku nie wyjść na kompletnego ignoranta, a całkiem przyzwoitego kibica? Bardzo prosto! Wystarczy sięgnąć o „Encyklopedie polskiej piłki nożnej” Łukasza Grabowskiego.

Album pięknie wydany w twardej oprawie, co zawsze jest wielkim plusem, jednak tym razem liczyłam na wartość merytoryczną. Oczywiście wybrałam książkę ... która nie jest zadrukowana encyklopedyczną wiedzą, tylko taką, która w zrozumiały sposób nakreśli mi zarys historii piłki nożnej. Książka napisana jest prostym językiem, lecz pełna wartościowych i interesujących epizodów. Jest to bardzo istotne, gdyż zarówno zagorzały fan znajdzie w niej coś dla siebie, ale i ktoś, kogo wiedza jest praktycznie zerowa, idealnie zrozumie wszystkie zagadnienia.

W książce znajdziecie wydarzenia, które odegrały istotną rolę i wpłynęły na rozwój piłki nożnej w Polsce. Jej początki oraz postacie, które miały swój udział w tworzeniu historii tego sportu. Sukcesy największych polskich klub, o których często już nie pamiętamy, teraz zostały przypomniane i poparte faktami. Najbardziej interesowała mnie historia reprezentacji. Jej pierwsze osiągnięcia, porażki oraz trenerzy. W książce nie brak również bliższych nam wydarzeń, czyli wspomnień o Euro 2012 oraz obecnej reprezentacji polski. Znajdziecie również tabele, dzięki którym poznacie szczegółowe składy zespołów oraz wyniki.

„Encyklopedia polskiej piłki nożnej” to zderzenie przeszłości z teraźniejszością. Doskonale widać, jakie zmiany zaszły i co ukształtował obecny obraz piłki nożnej. Album piękne wydany usiany licznymi i pięknymi zdjęciami, dzięki którym lektura jest prawdziwą przyjemności. Polecam wszystkim kibicom i tym, którzy pragną nadrobić braki i zabłysnąć wiedzą.

5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Fajny prezent dla kibica, tym bardziej, że EURO już niedługo, zatem doping dla Biało-Czerwonych będzie przybierał na sile. Super!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena