Koszyk 0
Opis:
Słynny autor romansów ginie w wypadku samochodowym. Po latach rysy na jego nieskazitelnym wizerunku odkrywa Hannibal Smoke. Dziennikarz wizjoner nabiera podejrzeń, że śmierć pisarza poprzedziły niejasne kontakty ze światem przestępczym i utrzymywany w głębokiej tajemnicy nieformalny związek. Ślad prowadzi do rezydencji ekscentrycznego miliardera i jego pięknej żony. W młodości jej narzeczony został zamordowany w zagadkowych okolicznościach...
Mniej Więcej
  • Hannibal Smoke
  • 2011
  • 1
  • 318
  • 210
  • 145
  • 978-83-7668-018-7
  • 9788376680187
  • ZAENA

Recenzje czytelników

Książka dla wymagającego czytelnika

Ocena:
Autor:
Data:
„Emplarium” to nie tylko „magiczny kryminał”, to tajemnica życia, śmierci i miłości. Pisarz z powodzeniem połączył sensację, fantastykę i romans z psychologią społeczno-obyczajową oraz szczyptą filozofii, tworząc powieść, w której każdy miłośnik słowa pisanego znajdzie coś dla siebie. Bogata i ciekawie skonstruowana fabuła pełna niespodzianek, zabawnych dialogów oraz pięknych opisów zaciekawia i pozwala zrelaksować się, odpocząć podczas lektury ... Autor pod płaszczykiem lekkości pisze o rzeczach ważkich i głębokich, niby od niechcenia wplata prawdy życiowe, które każą zatrzymać się, zastanowić i z refleksją spojrzeć na życie bohaterów, a może i na swoje własne.

Serdecznie polecam przeczytanie tej książki wszystkim tym, którzy nie lubią bezmyślnej popkultury, a cenią dobrą literaturę, swobodę interpretacji i emocje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna

Ocena:
Autor:
Data:
Na "Emplarium" trafiłam przypadkiem i choć nie przepadam za kryminałami, coś mnie skusiło do kupna tej książki, może tytuł? A może po prostu chciałam dowiedzieć się, o co w tym Emplarium chodzi. Książka jest dość gruba, ponad 300stron, pierwsze czyta się dokładnie i z uwagą, ale od około połowy dosłownie pochłaniałam kolejne strony, dowiadując się rzeczy zaskakujących, których nigdy bym się nie domyśliła. Pokazana jest tu wielka miłość, może interesowna?, tajemnica i to nie jedna ... dokładne opisy nie tylko krajobrazów, ale i ludzi, pięknych myśli;-). Charakter i dar jaki posiada główny bohater Hanni sprawia, że ludzie odnajdują w sobie coś, czego nigdy nie byliby w stanie ujawnić. Zakończenie książki zaskakuje, myślę, że nie tylko czytelnika, ale i samych jej bohaterów. "Emplarium" czyta się nad wyraz lekko , dialogi są proste, zrozumiałe, chociaż czasem trzeba pomyśleć.
Notatka moja nie ma służyć streszczeniu, ale zachęceniu Was do przeczytania "Emplarium", mimo że książka wydaje się być filozoficzna, jest naprawdę świetnie i realnie napisana. Pozdrawiam autora i na pewno przeczytam następną Jego książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena