Koszyk 0
Opis:
Piękna, mądra i majętna Emma Woodhouse obserwując szczęśliwe związki swojej starszej siostry i guwernantki jest przekonana, że małżeństwa te są zasługą jej wyjątkowych umiejętności swatania, choć w rzeczywistości była jedynie świadkiem rozkwitającej miłości. Dziewczyna postanawia dalej wykorzystywać swój talent i skupia uwagę na sympatycznej, choć niezbyt lotnej i niezamożnej Harriet. Odradza jej przyjęcie oświadczyn miejscowego właściciela ziemskiego, uważając ... że młoda panna zasługuje na kogoś lepszego – na przykład wyjątkowo dobrze sytuowanego pana Eltona. Poczynaniom Emmy z dezaprobatą przygląda się sąsiad Woodhouse’ów, pan Knightley. Uważa, że Emma wzbudza w Harriet niepotrzebne nadzieje i zaprzepaszcza jej szanse na dobry ożenek. Niepokorna Emma sądzi jednak, że to ona wie najlepiej, co dobre dla jej przyjaciółki. Nowa, lekka, inteligentna i pełna humoru adaptacja słynnej powieści Jane Austen z doskonałą obsadą (Jonny Lee Miller, Romola Garai, Michael Gambon) nie rozczaruje żadnego miłośnika romansów. Czas nagrania: 200 minut. Dźwięk: Dolby Digital 2.0 (orginalny), Dolby Digital 2.0 (lektor polski) Format obrazu: 16:9 Napisy:polskie Język: angielski Czytaj dalej >> << Zwiń
Kategorie:
Mniej Więcej
  • 190
  • 135
  • 5906619090454
  • ZBH8V

Recenzje czytelników

Emma

Ocena:
Data:
Emma [2009]- Miniserial na podstawie książki Jane Austen, autorki ponadczasowego dzieła "Duma i uprzedzenie". Z doborową obsadą min. Michael Gambon (Harry Potter), Jonny Lee Miller (Mroczne cienie) i Romola Garai (Pokuta, Dirty Dancing 2) w roli głównej bohaterki Emmy. Po raz czwarty zekranizował ją Jim O'Hanlon.

Emma przedstawia historię tytułowej bohaterki, która pomaga wyniosłymi paniczom i młodym pannom znaleźć ich drugie połówki ... Po wyjeździe jej siostry (Poppy Miller) zostaje ze swym ojcem (Michael Gambon) w wielkiej posiadłości. Emmie wydaje się, że to co robi jest słuszne. Jednak nie zauważa jednego: wszyscy ją opuszczają. Ukochana guwernantka, oczywiście dzięki pannie Emmie Woodhouse wychodzi za mąż, siostra także. Pozostaje jej wyszukanie nowego towarzystwa. Znajduje przyjemność w spotkaniach z Harriet Smith (Louise Dylan) mieszkanką sierocińca, którą również pragnie zeswatać z nie jakim panem Eltonem (Blake Ritson). Jednak wyobrażenia dziewczyny są mylne, ponieważ pastor tak naprawdę podkochuje się w Emmie. Jej zachowania krytykuje przyjaciel z dzieciństwa Pan Knightley (Jonny Lee Miller), który od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje. Mimo, że głównej bohaterce bardzo zależy na zdaniu Knighteya to jednak chęć uszczęśliwienia innych doprowadza do jej osobistej porażki.

Romola Garai świetnie oddała charakter Emmy, lekko egoistycznej, inteligentnej i zbyt pewnej siebie panny, która codziennie zajmowała się kojarzeniem par.
Pozostali aktorzy także pokazali swój świetny kunszt aktorski. Oglądając ich, czułam do nich to samo co główna bohaterka; litość do panny Bates (Tamsin Greig), szacunek do ojca (Michael Gambon), złość do pani Elton (Christina Cole).
Wyczekiwałam scen z panem Knighteyem, ponieważ jego urok osobisty, lekka ironia oraz nieodparta chęć wytykania Emmie błędów, zachwycały mnie. Gambon w roli pana Woodhouse'a wypadł naprawdę genialnie! Doskonale wcielił się w swoją postać,

Emma pokazuje jak żyli ludzie bez technologii. Nie było internetu, wioski globalnej. Można zauważyć jak aktorzy umiejętnie posługiwali się grą słowną.
Zwracano uwagę na wiele znaczące gesty. Zazdrosne, tajemnicze spojrzenia, lub pełne miłości i troski czy też zaskoczenia i ciekawości. Najczęściej to właśnie oczy zdradzały prawdę. Mimika twarzy była bardzo ważna. Prawdziwą sztuką było zachowanie "kamiennego" wyrazu twarzy. Nienaganne maniery i wyniosła postawa gwarantowały władzę, ale czy sympatię?

Piękna i dopracowania sceneria umilała mi czas i dodawała uroku wydarzeniom z życia postaci. Świetnie dopasowane do epoki stroje, fryzury utwierdzały mnie w przekonaniu, iż film ten, jest rzetelnie dopracowany. Dialogi były prowadzone umiejętnie, jak na Anglików przystało. Inteligentne wypowiedzi dopieszczał sam niebanalny humor oraz pojawiająca się czasami ironia.

Przyznam się szczerze, iż bałam się na początku tego serialu. Jednak obawy me, były niesłuszne. Muszę was ostrzec, iż Emma nie jest dla każdego. Nie ma tu nagłych zwrotów akcji. Została ona przeprowadzona jednostajnie i spokojnie. Mnie nie to przeszkadzało, innych może nudzić. Jeśli lubicie dzieła Jane Austen, myślę, że możecie dać jej szansę. Dobra gra aktorska, niewymuszone uczucia, niezachwiana harmonia oraz dopracowane dialogi gwarantują miłe wspomnienia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena