Koszyk 0
Opis:
Emily udało się spełnić prawie wszystkie marzenia, mimo to czuje, że życie przecieka jej między palcami. Musi zatrzymać się w wyścigu do sukcesu, zrobić bilans. Wraca na jakiś czas do rodzinnego miasteczka, licząc, że senna atmosfera tego miejsca pomoże jej zebrać myśli. Miłe wspomnienia z dzieciństwa koją nerwy, ale jest ktoś, kto nieustannie burzy spokój Emily. Boone Dorset był największą miłością jej życia, mimo to porzuciła go dla kariery. Osiągnęła niezależność finansową ... lecz Bonne zyskał coś, czego nie można kupić - szczęśliwą rodzinę. Emily coraz częściej żałuje powrotu do domu... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sherryl Woods
  • 2014
  • 448
  • 200
  • 125
  • 978-83-238-9545-9
  • 9788323895459
  • ZBGGD

Recenzje czytelników

Druga szansa

Ocena:
Autor:
Data:
Czasami warto dać komuś drugą szansę, ponieważ dzięki temu mamy szansę naprawić to, co powinniśmy byli uczynić za pierwszym razem. Uczuciowe perypetie Emily Castle i Bonne Dorsett, głównych bohaterów książki ''Emily wraca do domu'' Sherryl Woods stanowią najlepszy dowód na potwierdzenie tych słów.

Emily i Boone od wczesnej młodości byli w sobie zakochani. Niestety oboje mieli zgoła odmienne marzenia i plany na przyszłość. On, pragnął licznej, kochającej się rodzinny. Ona ... pełna ambicji chciała dla siebie jedynie wielkiej kariery. W wyniku nieporozumienia ich drogi bezpowrotnie się rozchodzą. Mija dziesięć lat. Emily wreszcie osiąga upragniony sukces, mimo to czuje się dziwnie pusta i osamotniona. Pewnego dnia wraz z dwiema siostrami przyjeżdża do Sand Castle Bay, rodzinnego miasteczka, aby pomóc babci- Cora Jane w naprawie restauracji zniszczonej przez huragan. Na miejscu spotyka Bonne i z zaskoczeniem odkrywa, że nadal darzy go gorącym uczuciem. Jednak mężczyzna nie chce utrzymywać z nią żadnych cieplejszych stosunków. Ponadto musi liczyć się z uczuciami swojego ośmioletniego syna, który po śmierci żony jest całym jego światem. Niestety serce nie sługa. Ciągnie ich do siebie jakaś wielka siła. Co z tego dalej wyniknie? Czy Emily przewartościowuje swoje priorytety, cele i przywiązanie do tego, co ma? A może nie warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki?

Bardzo lubię i cenię twórczość Sherryl Woods, którą miałam przyjemność poznać podczas czytania Kronik Portowych (''Smak marzeń'', ''Zapach żółtych róż'' oraz ''Światła Portu''). Autorka swoją pierwszą powieść opublikowała w 1982 roku pod pseudonimem Suzanne Sheriff, drugą pod pseudonimem Alexandra Kirk. Obecnie na swoim koncie posiada ponad sto romansów i powieści obyczajowych oraz kilkanaście książek z wątkiem kryminalnym.

Wedle informacji znalezionych w zagranicznych serwisach ''Emily wraca do domu'' jest pierwszym tomem serii (Ocean Breeze) o losach trzech sióstr Castle. Mam nadzieję, że wydawnictwo Harlequin/Mira postara się o kontynuacje cyklu, ponieważ bieżąca lektura doskonale uprzyjemniła mój wolny czas. Fabuła głównie oscyluje wokół uczuciowych zawirowaniach głównych bohaterów. Przed laty Emily opuściła swoje miasteczko, aby zdobyć lukratywną posadę, prestiż, uznanie klientów oraz wielką fortunę. Mimo iż osiągnęła sukces, jedno spotkanie z Boone wywraca jej spokojny, poukładany świat do góry nogami. Na nowo budzą się z letargu uśpione uczucia. Tymczasem Boone jest wdowcem, samotnie wychowującym kilkuletniego syna. Jego teście obwiniają go o wszelkie nieszczęścia, w międzyczasie snują plany, jak przejąć pełnoprawną opiekę nad jedynym wnukiem. W zaistniałej sytuacji mężczyzna nie chce więcej dodatkowych zmartwień, trosk i kłopotów. Boi się zaufać kobiecie, która już raz dotkliwie go zraniła. Ale może jednak warto podjąć ryzyko?

,,Kochanie, życie zawsze jest łatwiejsze podczas spokojnej żeglugi, lecz to burzliwe fale sprawiają, że staje się ciekawe. (…) Sprawiają, że stajemy się silniejsi, i pomagają nam zrozumieć, co w życiu jest naprawdę ważne’’.

Bardzo polubiłam sielski klimat jak i mieszkańców miasteczka Sand Castle Bay. Ich troska, ofiarność, serdeczność, a nawet zabawne wścibstwo ujęło mnie za serce. Z delikatnym uśmieszkiem na twarzy śledziłam poczynania największej intrygantki, czyli babci Emily. Cora Jane otwarcie, aczkolwiek subtelnie namawiała swoją wnuczkę i Boone do ponownego zejścia się. Czy jej matactwa odniosły wymierne korzyści? Nic nie zdradzę!

Spędziłam kilka przyjemnych chwil przy tej lekturze. Styl autorki cechuje lekkość, swoboda i prostota. Akcja płynie spokojnie, ale pod powierzchnią pozornej monotonii kryją się gwałtowne emocje. Jednak zmiany zachodzące w bohaterach to największy plus całej powieści. Stopniowo krok po kroku uczą się negocjacji, wypracowania kompromisów, rozwiązywania konfliktów oraz patrzenia na świat oczyma innej osoby. Brakowało mi jedynie rozwinięcia pobocznych wątków dotyczących obu sióstr główniej bohaterki, ale zapewne był to celowy zabieg zastosowany przez autorkę, by czytelnik z ciekawością sięgnął po kolejne części serii.

''Emily wraca do domu'' to książka pełna ciepła, optymizmu i miłości. Dzięki niej w całkiem nowy sposób nauczysz się doceniać znaczenie rodziny i miłości oraz uświadomisz sobie, że dom jest tam, gdzie jest twoje serce. Ponadto zrozumiesz, że zawrotna kariera i fortuna to nie wszystko, dobrze ją mieć, ale szczęście od niej nie zależy. Krótko mówiąc- idealna propozycja w ramach odpoczynku od codziennej gonitwy. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena