Koszyk 0
Opis:
Zabawna opowieść o pięcioletnim chłopcu, który ciągle zaskakuje rodzinę jakimiś zwariowanymi pomysłami, jak np. ten, żeby, połykając monety, zostać skarbonką.
Mniej Więcej
  • Astrid Lindgren
  • 2011
  • 0
  • 96
  • 190
  • 122
  • 97883-1012-0205
  • 9788310120205
  • ZAC5J
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Emil nadal zachwyca!

Ocena:
Autor:
Data:
Astrid Lindgren i jej powieści- klasyka sama w sobie! Bo kto nie zaczytywał się w „Dzieciach z Bullerbyn”? Kto nigdy nie sięgnął po „Karlssona z dachu”? No właśnie!
Tak samo, zapewne większość z nastoletnich recenzentów doskonale zna i tę powieść słynnej szwedzkiej autorki - „Przygody Emila ze Smalandii”.

Tytułowy Emil to prawdziwy urwis - co chwilę coś psoci, a raz nawet włożył głowę do wazy z zupą! Autorka opisała go tak: „Był dziki i uparty, nie tak grzeczny jak ty. Chociaż ... należy przyznać, robił miłe wrażenie, kiedy się nie awanturował.”

Każda historia to osobne zabawne opowiadanie, w którym, rzecz jasna, głównym bohaterem jest Emil. Czytając powieść warto zwrócić również uwagę na piękne, choć czarno-białe ilustracje zamieszczone w tym wydaniu. Zresztą - zachwyca cała szata graficzna powieści (wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Zdecydowanie warto postawić ją na swojej półce i czytać, czytać, czytać- samemu lub z młodszym rodzeństwem. To książka, która nigdy się nie nudzi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

O matko jedyna! ...Mieć Emila za syna ;)

Ocena:
Autor:
Data:
Jak nie kochać „Emila ze Smalandii” A. Lindgren. Te cudne, radosne oczy, rozczochrane jasne blond włosy i uśmiech od ucha do ucha. Lubię go za radość jaką czerpie z życia, jego szalone pomysły, zabawne podejście do poważnych spraw i tę jego dobrą nicponiowatość. Kochałam, te jego „przygody”, czasem uśmiałam się do łez a czasem płakałam z żalu. Kiedy czytałam przygody Emila, to zastanawiałam się w jaki sposób można tak często wpadać w tarapaty? Czy pomysły nigdy mu się nie skończą ... I dlaczego znowu „wpadł jak śliwka w kompot”! Przecież można trochę pomyśleć zanim się coś zrobi. Oj, tak…czasem nie wierzyłam, że tyle rzeczy potrafi się przytrafić jednemu dziecku. A jednak! Teraz wiem, że to możliwe, bo sama jestem mamą takiego kochanego urwisa, który nie tylko z wyglądu przypomina Emila. I czasem chciałabym zawołać….”Kaaaarol do drewutni!”……tylko, że my nie mamy drewutni. Tę pozycję nie trzeba ale należy przeczytać każdemu dziecku, by wybić z głowy zamiary jak z księżyca wzięte. To powinna być lektura obowiązkowa dla małych i całkiem dużych dorosłych, by czasem ubiec takich Emilów i ich niesamowite pomysły:) Polecam...mama takiego Emila;) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena