Koszyk 0
Opis:
W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale też atrakcyjna jak pin-up girl i zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze wie, na którego postawić. Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta, a dla monarchii była gotowa poświęcić szczęście ukochanej siostry. Jej powiernikami byli ukochana niania i Winston Churchill ... Nigdy nie miała być królową. Elżbieta II. Kim jest kobieta, która wyrosła na jedną z najtwardszych władczyń w historii Europy? Co skrywa jej wiecznie opanowane oblicze? Doświadczony autor, były dziennikarz BBC i korespondent w Londynie, Marek Rybarczyk, z werwą i polotem rysuje pełen niuansów portret jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie skrytych postaci współczesnej historii. Kobiety uwielbianej przez miliony Brytyjczyków i znanej na całym świecie. Władczyni, która stała się symbolem wielkiego niegdyś imperium i która żelazną ręką wprowadziła w XXI wiek ród Windsorów, pokonując liczne wewnętrzne i medialne burze. Tajemnice, sekrety, zdrady. Oto prawdziwa historia Elżbiety II. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marek Rybarczyk
 • 2016
 • 1
 • 336
 • 205
 • 144
 • *, 97883240-3620-2
 • 9788324036202
 • ZD754

Recenzje czytelników

Trudne życie królowej...

Ocena:
Autor:
Data:
21 kwietnia 2016 r. swoje 90-te urodziny będzie obchodziła królowa Elżbieta II - najstarsza i najdłużej panująca królowa brytyjska. To postać pełna sprzeczności, od dzieciństwa uczona dystansu do własnych emocji. Z jednej strony porzucana i zostawiana sama sobie, z drugiej zaś uwielbiana i przekonywana o własnej wyjątkowości. Książka "Elżbieta II O czym nie mówi królowa?" przedstawia mało znane fakty z życia królowej i jej najbliższych osób. Autor jednak nie przytłacza nas nimi ... lecz pisze w
sposób interesujący i klarowny. Powołuje się na rożne źródła i jak twierdzi choć niektóre historie mogą brzmieć nieprawdopodobnie to są prawdziwe, jak np. sympatia dynastii dla Hitlera. Historia pokazuje, że w królewskiej rodzinie również zdarzały się "czarne owce". Jak twierdzą niektórzy, Elżbieta do dziś próbuje odkupić grzechy swojego wuja Edwarda i zostaje naznaczona nim na resztę życia.
Życie Elżbiety II mogło przypominać bajkę o księżniczce czekającej na swojego rycerza, ale takie nie było. W wieku 13 lat zakochała się od pierwszego wejrzenia w pięć lat starszym księciu Filipie. Młoda Elżbieta przez całą wojnę wiernie czekała na swojego wybranka w baszcie zamku w Windsorze, skryta przed nalotami i groźbą porwania przez Niemców, kompletnie nie znając drugiej twarzy księcia Filipa. Stanowili swoje przeciwieństwo. On - śmiały i bezczelny oficer, mający za sobą kilka romansów i
Ona- surowo chowana samotniczka której nie dane było doświadczyć pierwszych przyjaźni z rówieśnikami, pozbawiona dzieciństwa.
Elżbieta musiała zmierzyć się z tym co zatruwało psychikę wszystkich Windsorów: sprzecznością między uwielbieniem a odrzuceniem, izolacją a śledzącymi każdy ich krok mediami.
Celem autora biografii królowej Elżbiety II było pokazanie prawdziwego człowieka, młodą śliczną kobietę, która przeżyła wielki dramat, o jakim świat zwykle milczy, mechanicznie powtarzając frazesy o "godności władcy", "bezstronności" i "szacunku dla tradycji".
Monarchia to dość okrutny system. Ta książka niewątpliwie zmieni wasze spojrzenia na szefową "Firmy" Windsorów. Jestem o tym przekonana!
Polecam :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Nie wiem czy to zasługa pisarskich umiejętności Autora czy barwnego życia Królowej i rodziny Windsorów, ale biografię tę czyta się jak powieść - powieść, która zaciekawia i wciąga. Autor odsłania przed nami świat zwyczajów i tajemnic Królowej Elżbiety, jej przodków i krewnych.
Czytając książkę Marka Rybarczyka, "Elżbieta II o czym nie mówi Królowa?" poznajemy sprawy codzienne i błahe, ale też te bardzo poważne, związane z brytyjską polityką i trwałością monarchii ...
Dowiadujemy się co Królowa je na śniadanie, dlaczego kapelusze na głowie Królowej są obciążone ciężarkami, czemu służba prasuj gazety, nim do ich lektury usiądzie Królowa, jak wygląda karmienie psów Królowej oraz dlaczego dziennikarze BBC ćwiczą reakcje na śmierć Królowej i jej pogrzeb.
Poznajemy tajemnice pałacowych kuchni, gabinetów, a zwłaszcza sypialni, bo Autor wiele miejsca poświęca na opisywanie dość pikantych szczegółów intymnego pożycia samej Królowej i jej najbliższego otoczenia. Czytamy więc o ślubach, romansach, separacjach i rozwodach. Autor przywołuje również osobę księżnej Diany - opisuje historię jej małżeństwa, jej życia w rodzinie królewskiej, jej śmierci w paryskim tunelu, jej relacji z Królową i księciem Karolem oraz różnorodne dziwadztwa tego ostatniego (wiedzieliście, że cała garderoba księcia Karola musi być prana ręcznie, a służący nakładają mu pastę na szczoteczkę przed umyciem zębów..?)
Zaglądanie za kulisy wieloletniego panowania Królowej Elżbiety jest naprawdę interesujące, choć po przeczytaniu tej książki pozostaje wrażenie, że tylko w bajkach życie Królowej jest szczęśliwe, proste, przepełnione miłością i przepychem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena