Koszyk 0
Opis:
Seria Osobiste albumy prezentuje współczesne ikony kultury masowej, wśród nich: Woody Allen Katherine Hepburn Brigitte Bardot Sophia Loren Grace Kelly Jack Nicholson Robert De Niro Elvis Presley Osobiste albumy to bogate zbiory fotografii, ukazujące artystów w świetlanych latach ich kariery, jak również prywatnie.
  • WAB
  • twarda
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2013
  • 208
  • 243
  • 202
  • 978-83-7881-874-8
  • 9788378818748
  • ZB44F

Recenzje czytelników

Presley najlepszy, jaki był…

Ocena:
Autor:
Data:
Przed Elvisem byli Murzyni od bluesa i rhythm’n’bluesa, białe country & western oraz pop. On sam zaczął funkcjonować, dzięki pierwszemu singlowi („Mystery Train”) w kręgu C&W właśnie. Pociąg do R&B (drugie strony singli), słuchanie i podglądanie – do czego Elvis zawsze się przyznawał – Bo Didleya i innych czarnych performerów w klubach, dało jednak efekt repertuarowy i sceniczny, kiedy zainteresowały się nim wielkie firmy płytowe. Karierą Elvisa zaczął kierować „pułkownik” Parker ... zawarty został kontrakt z RCA Victor – i od tego momentu nic już potem w rozrywce nie było takie jak przedtem. Na 7 lat przed Beatlesami pokazała się mega-kasa w przemyśle płytowym.
A oto album, dokumentujący lawinę zdarzeń, która w ciągu kilku lat spowodowała ogólnoamerykańskie i światowe szaleństwo. R&B trafił na rynek białych nastolatków (a głównie nastolatek). Biały chłopak śpiewał i poruszał się na scenie na podobieństwo czarnych, rodzice nareszcie zlokalizowali wroga publicznego nr 1, młodzi znaleźli swojego idola, który ogniskował cały bunt i energię pokolenia.
To niewiarygodne z dzisiejszej perspektywy, ile mogło się wydarzyć i w jakim tempie w ciągu kariery jednego człowieka. Album to kalendarium życia Elvisa od młodego 15-latka na prywatnych zdjęciach, poprzez dwudziestokilkuletniego przystojniaka na progu wielkiej sławy, aż do już „większych rozmiarów” Elvisa połowy lat siedemdziesiątych. Wybór zdjęć – doskonały! To pozycja dla fanów, zbieraczy i wszystkich śmiertelników.
Nawet jeśli przeleżałeś w norze w dżungli czekając na koniec II wojny światowej i właśnie teraz zaczynasz dowiadywać się, co się w poprzednim stuleciu w międzyczasie wydarzyło – masz szansę pozostać przy tym jednym albumie. To samo jeśli w swoje na przykład dwunaste urodziny pytasz dzisiaj starego co to jest ten rock’n’roll.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena