Koszyk 0
Opis:
Bestsellerowa biografia człowieka, który zmienia świat na naszych oczach Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą. Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem ... Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto. Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego. Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie. Gdy po auta Tesli ustawiały się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Musk oczywiście odmówił. Ashlee Vance, publicysta specjalizujący się w nowoczesnych technologiach, przeprowadził dziesiątki wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i pracownikami Elona Muska. Dotarł także do jego wrogów. Sam Musk przyrzekł, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji tej książki. Nagle zmienił zdanie – oto ona. Czytaj dalej >> << Zwiń
Kategorie:
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ashlee Vance
 • 2016
 • 1
 • 400
 • 235
 • 163
 • *, 97883240-3440-6
 • 9788324034406
 • ZD404

Recenzje czytelników

Od wizjonera do milionera

Ocena:
Autor:
Data:
Gdyby Elon Musk żył w Polsce zapewne połowę życia leczono by go z powodu domniemanych problemów psychicznych a drugą połowę spędziłby na drugorzędnej uczelni próbując dowieść słuszności swoich teorii i tworząc niewykorzystane nigdy później wynalazki. Elon Musk – choć nie urodził się w USA – tam właśnie postanowił spróbować swoich sił ... A wizja jego byłą tak trudna do zaakceptowania – nawet w czasach dynamicznego rozwoju Doliny Krzemowej i Internetu – że większość swojej kariery toczył wojnę ze wszystkimi w około. Szczególnie przykre musiały być dla niego szyderstwa płynące z prasy i publikacji w prężnie rozwijającym się Internecie. Czy go to obeszło? Zapewne. Czy go to powstrzymało? Ani na jotę!

Gdy postanawiasz przeciwstawić się światu finansjery i założyć pierwszy internetowy bank, któremu nie będą straszne procedury i skostniałe zasady rynku, kiedy marzysz o elektrycznych autach, które uniezależnią ludzi od ropy i ograniczą konflikty na Bliskim Wschodzie i w końcu – choć nie na końcu – chcesz zapewnić przetrwanie rodzajowi ludzkiemu i skolonizować Marsa – wiedz, że świat będzie żerował na każdym Twoim potknięciu. Jeśli dodatkowo wszystkie powyższe przedsięwzięcia finansujesz z własnych pieniędzy, zarobionych na realizacji poszczególnych marzeń i planów – napięcie jak politycznym thrillerze gwarantowane. Dorzućmy do tego dwie żony, gromadkę dzieci i niewyparzony język twardego gościa bez skrupułów i otrzymujemy koktajl wybuchowy – wizjoner Elon i jego przygody w Dolinie Krzemowej.

Polecam gorąco wszystkim zainteresowanym nowymi technologiami i wszystkim geekom, którzy wyśmiewani jako świry, potajemnie marzą o podbiciu świata i wielkich wynalazkach. Elonowi się udało, więc do dzieła!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

super

Ocena:
Autor:
Data:
Podziwiam Elona Muska i tym chętniej sięgnęłam po jego biografię, nie można się od tej książki oderwać, czyta się jednym tchem i można poznać wiele ciekawych faktów z jego życia.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena