Koszyk 0
Opis:
Klasyka literatury dziecięcej, światowy bestseller przetłumaczony na ponad 30 języków. Elmer, słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę, ma kłopot: być innym w stadzie to przywilej czy utrapienie? Seria książek o Elmerze, przeznaczona dla najmłodszych dzieci, sprawiła, że twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów, Elmer powstał w 1989 roku i od tej pory jego perypetie ciągle się mnożą, a rodzina rozrasta.
 • Papilon
 • twarda
Mniej Więcej
 • David McKee
 • 2011
 • 0
 • 32
 • 275
 • 245
 • 97883-2459-6621
 • 9788324596621
 • ZA5C4
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Super ;)

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo fajna seria książeczek dla dzieci. Ciekawe i śmieszne historyjki słonia w kratkę sprawiają, że dzieci z napięciem słuchają co się wydarzy. Ponadto książka uczy dzieci tolerancji i dobrych manier. Polecam ;)
Czy ta recenzja była przydatna?

Mądry słoń w kratkę

Ocena:
Autor:
Data:
Elmer to najniezwyklejszy ze wszystkich słoni na świecie, słoń w kratkę kolorową wszystkimi, a nawet więcej niż wszystkimi, kolorami tęczy.

Pewnego dnia Elmer i jego równie niezwykły kuzyn Wilbur, słoń w kratkę czarno-białą, przechadzali się się pośród innych słoni. Wtedy właśnie nadleciał ptak i zawołał Elmera i Wilbura, by prędko pobiegli do Dziadka Eldo, kolejnego niezwykłego i kolorowego słonia, gdyż ten miał dla nich nie lada zadanie. Poprosił, by odprowadzili do stada Różę, śliczną ... małą słonicę ... niezwykłą, bo bardzo nieśmiałą i w dodatku zupełnie różową słonicę.

Różowa Róża "oblewa się rumieńcem od stóp do głów, albo czasami od samej głowy aż po stopy, ale nigdy od końca ogona po koniuszek trąby."

Wyruszyli zatem Elmer, Wilbur i Róża śladami, które słonie ze stada maleńkiej różowej słonicy pozostawiły. Po drodze słonie bawiły się radośnie i urządzały wyścigi. Spotkały też zwykłego, szarego słonia jakich na świecie jest bez liku. Ku zdziwieniu Elmera i Wilbura Różyczka uznała go jednak za niezwykłego. Zagadka miała się wkrótce wyjaśnić. Gdy słoniowi podróżnicy dotarli w końcu do stada Róży, okazało się, że wszystkie te słonie są ... Zgadnijcie!

"Elmer i Róża" Davida McKee to książeczka, która wywołała mój całkowity zachwyt. Jest to bardzo mądra opowieść o tym, że każdy na świecie jest niezwykły, niepowtarzalny i bardzo ważny. Te istotne treści przekazane są w sposób, który bez trudu dotrze do małego czytelnika. Dziecko nie tylko zachwyci się opowieścią o niezwykłym słoniu i jego wesołej przygodzie. Każda karta książki wypełniona jest piękną, barwną i radosną ilustracją, która oczaruje każdego szkraba. Wszystko to sprawia, że opowieść o Elmerze i jego przyjaciołach czyta się z przyjemnością a dziecko chce wracać do barwnego i mądrego świata niezwykłego słonia w kratkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena